Predčasne narodené bábätko

katches69
22. aug 2022

Ahojte babule mam predcasiatko 33tt, v nemocnici sem uz skoro 2tyzden, mala ma 10dni, je v postielke na intenzivke, je zdravucka, skusam ju aj kojit, prisaje sa uci sa nieco si odpije, z flase tiez, ale ma este sondu na dokrmovanie. Mali ste tak niektora babatko? Za ako dlho sa naucilo babatko jest bez toho aby potrebovalo sondu? Mala si pekne pribera, len tej sondy sa chceme uz zbavit...

e1i
22. aug 2022

@katches69 nasa sa jej zbavila az par dní pred prepustenim. Ale ja som si odsavala mlieko, nekojila som na prse. A aj to jej dali sondu az ak bolo treba a zvacsa na 1 krmenie len.

janapeterjana
22. aug 2022

@katches69 je tu skupina "predčasniatka", tam ti isto poradia 🙂

ivus32
22. aug 2022

@katches69 môj synček sa narodil 33+3tt všetko v poriadku až na to,že nedokázal udržať stravu,mal sondu ,najprv som sa musela naučiť mu dávať cez pumpu,potom striekačkou, asi po týždni som sa spýtala na kojenie,keď začal priberať a udržal stravu v sebe tak nám ju zrušili.dva týždne som s nim bola v nemocnici kým nás prepustili.

nikpa
22. aug 2022

@katches69 keď je zdravá prečo ma sondu? Ja mám pocit, že v nemocnici je to pre sestričky takto pohodlnejšie a keď ty ako matka vidíš, že sa vie najesť aj bez nej a netrvas na tom aby jej ju dali preč, tak možno ju už má zbytočne. Syn mal tak na JISke sondu a popri tom som ho chodila aj kojit, až kým som sa nesťažovala u detskej primárky načo ju stále má tak mu ju nedali dole... A zrazu mi ho hneď aj na izbu dali a za pár dní sme išli domov

katches69
autor
22. aug 2022

@nikpa nedokaze si este vypit tolko mliecka kolko by mala, ked jej dam prso taha si ale vypije velmi malo, z flasky tiez ako sa jej chce, preto ma sondu este, ale najradsej by som uz isla domov

petkasaurus
22. aug 2022

@katches69 ja som rodila 33tt+6 dni a boli sme v nemocnici takmer mesiac, kym pila sama na 100%.. Ake hlavne, ze vsetko dobre dopadlo..

katches69
autor
22. aug 2022

@petkasaurus no, ved ja som tu od 10tieho, 12steho sa mi narodila mala. Tak uvidime, cvicime orofacialku tak snad sa zlepsi mala v papani..

petkasaurus
22. aug 2022

@katches69 ano, aj ja som poridila 2 dni po hospitalizacii, potom mi praskla zelena voda, ale aspon mi stihli dat tie kortikoidove injekcie na dovyvijanie plucok. Orofacialka je super, myslim, ze pomohla, drzim palce.

ella2015
22. aug 2022

@nikpa dieťa narodené v 33tt nje narodené pedčasne takže zjavne niekto mamičke nevysvetlil, že malá nemusí vedieť piť kludne aj do termínu pôrodu, lebo ešte mala plávať v bruchu
@katches69 každé dieťa je iné, kamarátka mala syna 35tt a malý vedel zjesť všetky dávky až keď mal mesiac

nikpa
23. aug 2022

@ella2015 nemusí ale môže, ja mám tiež predčasniatko v 34tt a po 4 dňoch vedel krásne sám piť z fľaše, z prsníka tiež ale to ešte nebolo ono a verím tomu, že by vedel hneď, aspoň z tej fľaše, keby dostal možnosť. Ale v niektorých pôrodniciach u nás sa veľa veci robí proste automaticky bez toho aby ku každému pristupovali jednotlivo podľa potreby. A hlavne keď vidia vyplašenu prvorodičku.