Prednison a jeho užívanie 2 ročným dieťaťom

chryse
30. jan 2013

Ahojte maminy, potrebujem poradit. Skoncili sme v nemocnici s larygitidou no teraz uz mame rozsiahli obojstranny zapal pluc. Pichaju nam ant., sirup na kasel, Sumamed ale davaju nam aj hormonalny liek Prednison. Mala ma len 2 rocky. Nemoze jej to nejak uskodit??? predsa su to hormony. bojim sa. doktorka vravela, ze jej ich musia davat, aby vykaslievala. Nemate s tymto liekom skusenosti pri liecbe zapalu pluc?? dakujem za odpovede

jaruska8
30. jan 2013

@chryse Ahoj, ja osobne nie, ale kamškin syn, bude mať dva roky, ich bral. Tiež kvôli kašľu a v pohode. Verím, že vedia, čo robia. Ona bola s prístupom v nemocnici veľmi spokojná. Prajem skoré uzdravenie. 😉

chryse
autor
30. jan 2013

@jaruska8 no aj ja dufam, ze bude ok,,len to sa dalo cakat ze dostane zapal pluc,,lebo nas supli do izby a jeden mal zapal priedusiek a jeden zapal pluc,, ☹ ....tak dufam, ze uz coskoro budeme doma

jaruska8
30. jan 2013

@chryse No, zákon schválnosti. 😒

janulla35
30. jan 2013

aj nam ho doktorka dala na dusivy kašel, mal 3roky. berie sa v malych davkach a len par dni, tak by nemal uškodiť

sisaka
31. jan 2013

pri kratkodobom uzivani by to malo byt ok, i ked samozrejme najlepsie je vyhnut sa tomu, ak ste uz skoncili v nemocnici, tak predpokladam, ze doktori vedia, co robia.

lea641981
31. jan 2013

ak nebudu zvysovat davku a pekne postupne vysadia nemalo by sa pri kortikoidoch nadoblickam nic stat ☹
juj takemu malickemu ☹ kolko berie Prednisonu?5?10?neviem si to predstavit pri tak malom cloveku ☹
mna Prednison drzal a stacila mi denne 5 a brala som aj 40tku ale ja som mala po 25 😲 ☹

ludkazh
31. jan 2013

@chryse ahoj...aj moja dcera to brala...ked mala tak ako tvoja dva roky...postupne jej dr znizovala davky...ale my sme to zvladli doma nakolko nemala teploty...držim palce nech je skoro zdravucka...