Prednison dávkovanie: Ako správne podávať liek?
Ahojte syn 4.5r , 17kg dostal prednison tbl,lebo capiky nemali
Dr na pohotovosti nam dala.davkovanie ,ze prvy den 2 tbl a na druhy den 1 tbl ,mal uz niekto take davkovanie?
A moze sa tak len vecer ci aj cez den?
Dakujem
Som rakovinár a beriem ho vyše roka, lebo musím! Pozor sú dva 5 mg a 20 mg a tie čapíky. Stiahnite si z https://www.adc.sk/databazy príbalový leták. Pozorne ho preštudujte a prípadne sa poradťe s dobrým lekárom. Odporučoval by som ho okamžite, ako sa bude dať, vymeniť za niečo iné. Pomáha, ale už patrí do skupiny nebezpečnejších liekov. Mám však 65 rokov a tak sa nemôžem porovnávať s dieťaťom a keďže nepoznám diagnózu, neviem sa kompetentne vyjadriť a nie som doktor. Skúste vyspovedať AI od Google, ale treba na ňu dobre pritlačiť, aby niekedy povedala pravdu.
Prajem Vášmu synovi skoré vyzdravenie. Tie dve tabletky boli, aby sa rýchlo nastolila úroveň lieku v krvi a potom len držala. Ak ste šikovná, prečítajte si nejaké články, z jeho uvádzania na trh. (To niekedy nezvládnem ani ja, lebo neviem Anglicky!) Ešte posledné. Nie všetci ľudia ani v nejakej kategórii sú rovnakí. Ak uvidíte nejaké vážnejšie následky, choďte k okamžite k lekárovi, alebo ho vysaďte! Ja s ním nemám problémy, ale ja som niečo extra. Ak máte záujem, pozrite si moje fotografie na:
https://www.modrykonik.sk/blog/ipsa646/album/brodil-som-hron-fcjm9n/
P.S.: Niekedy aj doktori skúšajú a hľadajú. Treba ich riadne kontrolovať. Prepáčte ale viac Vám nepomôžem. Čo sa týka požitia, píšu len že tabletu užiť s jedlom a zapiť vodou a je tam zákaz používania sladkého drievka, obmedziť kuchynskú soľ a dopĺňať draslík.

@anonym_autor s tymto liekom sa nerad na MK. Davkovanie je vysoko individualne, kazdy ma ine davkovanie a iny cas, kedy sa ma brat. Obrat sa na lekara