Preferovanie jednej strany pri držaní hlavičky

alliass
8. jan 2014

ahojte maminky, nasa mala od narodenia preferovala drzat hlavicku na pravu strany, lebo tak bola ulozena v brusku. boli sme na neurologii, kde nam ukazala cviky. na kontrole povedala, ze je tam uz len mierna asymetria. pri paseni oveciek nedrzi rucinky na laktoch, ale ich skor vystiera alebo ich ma vo vzduchu. preto jej ich musime pridrziavat do takeho trojuholnika. mala ma 3,5 mesiaca. mate s tym niektora skusenost. upravilo sa to? pokracujeme v cviceni. dakujem za odpovede a rady 🙂

zivika
8. jan 2014

@alliass nas drobec tiez preferoval jednu stranu, suviselo to so skratenym krcnym svalom...a neurologicka vas neposlala na rehabilitacie? Ja s malym chodim doteraz rehabilitovat, samozrejme aj doma s nim cvicim...3,5 mesiaca je este malicko na to, aby sa babo na brusku pekne oprelo o rucicky, na to ma este cas 😉 a to, ako jej pridrziavate rucicky, to vam kazala robit ta doktorka?

alliass
autor
8. jan 2014

ona to vraj nema az take, aby sa chodilo na rehabka 🙂 a to pridrziavanie nam kazala ona, aby si zvykla, ze sa ma opierat o predlaktia 🙂 a je v pohode ked ma rucky na brusko vselijak a nie na predlaktiach? 🙂 ona ich dava skor tak na sirsie 🙂 a planujem s nou chodit plavat od 5 mesiaca 🙂