Preimplatačná genetická diagnostika

sisa0818
23. máj 2018

Zdravím 🙂 písala som svoju Bc na tému prenatálna diagnostika .. oponent mi položil otázku Máte informácie o používaní najnovších neinvazívnych techník v rámci PGD na Oddeleniach klinickej genetiky a v reprodukčných centrách na Slovensku?
Myslím tým MLPA a NGS u cffDNA... v mojom okoli takéto centra veľmi nie sú ..na internete co to ..preto ss chcem spýtať ci ste / kde ste niektoré podstúpili tieto vyšetrenia , ci viete kde ich pripadne robia , koho odtiaľ by som mohla kontaktovať ? Veľmi pekne Dakujem

bubinko1506
23. máj 2018

Ahoj, mozes skusit kontaktovat napr. GF BA, maju v ponuke PGD, PGS. Uz su to ale 3 roky, co sme toto riesili - v tom case mali pgd, pgs ako dalsie nadstandardne ukony viacere centra na Slovensku, ale samotne vysetrenia embryi robili bud v Brne alebo v Prahe.
Drzim palce pri obhajobe. Inak, celkom by ma zaujimalo spracovanie tejto temy, kedze o par mesiacov sa nas to bude opat tykat😉

sisa0818
autor
23. máj 2018

Dakujem , skúsim 🙂 kľudne prácu pošlem hh slebo bude neskôr na crzp..je to taký prehľad klasika biochemické parametre z krvi , ultrazvuk až invazívne zákroky a genetické metódy