Prekonali sme rotavírus

janet24
5. aug 2013

mamicky ktore mate s tymto ochorenim skusenosti

lenyy
5. aug 2013

@janet24 nemam tuto skusenost ale chcem sa spytat ci ste prekonali rotavirus aj napriek ockovaniu?vdaka

kilian
5. aug 2013

@janet24 moja dcera ho mala vo veku 6 rokov.

janet24
autor
5. aug 2013

nie
@lenyy nie neboli sme ockovany.

janet24
autor
5. aug 2013

@kilian a aky to malo u vas priebeh

kilian
5. aug 2013

@janet24 uz preslo par rokov.boli sme hospitalizovany,mala hnacky a vysoke horucky,ktore klesali -stupali.

kilian
5. aug 2013

@janet24 u vas?

majush
5. aug 2013

ahoj, my sme boli kvoli rotavírusu hospitalizované minulý mesiac, pravdepodobne ho malá dostala niekde v Turecku (letisko)

janet24
autor
5. aug 2013

@kilian
@majush boli sme v nemocnici,grcanie,40 horucky infuzie 11 hodin v kuse.
a baby a ako dlho ste dietovali malu stale pobolieva brusko.

majush
5. aug 2013

to isté aj moja, vracanie + teploty ktoré sa nedali zrážať a o chvílku ani nechcela piť, tak sme leteli na pohotovosť a hospitalizovali nas pre dehydrataciu, odbermi zistili rotavirus. Moja mala dietu tak týždeň (bez mlieka možno aj 2 týždne), mam pocit, že jej velmi pomohol sirup Nutrolin B

henikav
5. aug 2013

baby, dostali ste rotavirus napriek ockovaniu, ci ste neboli ockovani?

majush
5. aug 2013

@henikav ja som nedávala očkovať proti rotavirusom. Naša pediatrička povedala po tom ako som jej priniesla správu z nemocnice, že to bol najpravdepodobnejšie virus cudzokrajny (boli sme v Turecku), preto bol agresívnejší, vraj ak by dostala nejaký "tuzemsky" tak by to v pohode zvládla, vraj 2-ročné dieťa sa s tým dokáže popasovať...to len na okraj..

henikav
5. aug 2013

@majush aha no ja sa len preto informujem, lebo nasa Emmka mala ockovanie proti rotavirusom, lekarka nam to odporucila, vraj davaju vsetkym detom co idu do jasliciek, tak dufam ze ked bola ockovana tak to nemoze dostat

aduskatt
5. aug 2013

@henikav jasne, ze moze, ziadna vakcina nie je 100%na

simca06022011
5. aug 2013

@henikav ak ta potesim, sme zaockovani, malu som dala do jasli ako 1,5 rocnu prvy krat a prave tam mali rotavirus, dost vela deti ostalo doma, jedno dievcatko v nemocnici.. moja mala nedostala nic. A to teda bola zo zaciatku citliva na vsetky "sopliky a hrdielka"... ale tak dostat ho moze aj zaockovane babo, ale malo by to znasat lepsie ...

henikav
5. aug 2013

no som zvedava ako budeme znasat jaslicky, vobec sa na to netesim

nicky07
5. aug 2013

my sme dostali horúčky k tomu hnačky, zvracal. kojili sme sa tak potahal len trošičku a aj to vyzvrackal. navyse mal v stolici krvave nitky a hlien. volala som nasej pediatričke vravela že kym malinky pije mliečko tak že zatial do nemicnice ist nemusime. ale keby sa zhoršilo tak okamžite na pohotovost. na krv v stolici nám odporúčila probiotiká. tie zabrali rýchlo a krv sa už nezopakovala. zrejme sme mali len nejaku slabsiu infekciu cez vikend to prehrmelo, v pondelok už bolo podtatne lepšie aj tak som však sla za našou pediatričkou a z výsledkov vyšiel rotavirus

astika
5. aug 2013

Tak my máme za sebou už druhý roťák, 1x vo veku 2 rokov a tentoraz vo veku 11r. Žiaľ, boli sme na dovolenke v Bulharsku- už nikdy viac- a chvalabohu dcéra zvracala prvýkrát až na letisku po návrate 🙂 . Nasledovali horúčky, totálna dehydratácia i napriek rehydratačným roztokom a v stredu už ležala na infekčnom na Kramároch, kde nám ju dali dokopy (veľká vďaka všetkým) a v nedeľu už išla domov. Nebola jediná, na to som to schytala ja, hrúza. Potvrdený roťák, čakáme ešte na ďalšie výsledky. ☹ Nech žije leto!! Očkovaní sme neboli.

majush
5. aug 2013

neviem, či to má význam pisať, asi to všetky viete, ja som však nevedela, že ak dieťatko nonstop vyvracia každú prijatú tekutinu, treba mu podavať tekutiny čajovou lyžičkou každých 5 min. takéto množstvá žalúdok zvládne (nam odporučili matový čaj). malej to pomohlo ale potom prišli vysoké horúčky a tie sa nedarilo zrážať, aj preto tá dehydratácia....
@astika aj naša až 2 dni po návrate z Turecka...

janet24
autor
5. aug 2013

@majush ale to je individuane lebo moja mala prave ze vyzvracala aj tu jednu cajovu lyzicku a bola napojena 11 hodin na infuziach a vracala aj medzi tym

astika
5. aug 2013

Nápodobne, dávala som každých 10 minút lyžičku a išlo von všetko, nemalo zmysel čakať, hoci lekárka na príjme sa čudovala, že už je veľká na takú dehydratáciu a že organizmus sa s tým vie vyrovnať oveľa lepšie ako u malých detí, nám sa to nepodarilo. ☹

evaka
5. aug 2013

@janet24 My sme na jar skoncili tiez v nemocke, infuzky 46 hod neprerzite, ale nepotesim ta, dcerka mala tak naburanu imunitu, ze najblizsie 2-3 mes., kto kde soplil, kaslal - vsetko chytila. Ozaj ten imunitny system mala celkom rozhaseny. Po navrate z nemocky cca. 10 dni bola este uplne mimo, ale den po dni sme pridavali pestrejsiu stravu, podla toho ako jej chutilo, urcite ju nenut.

petraxy6
5. aug 2013

@henikav no ja som dala malú zaočkovať a dostala ho keď mala asi 6 mes., našťastie sme sa do nemocky nedostali, a dr. povedala, že vďaka očkovaniu to malo taký priebeh ako to malo 😝

monci8888
5. aug 2013

@henikav mala bola ockovana a aj ked naokolo zuril rotavirus,tak u nas ani tuk 😉 bud ockovanie alebo jej superna imunita, vdakabohu nas to obislo...

lienkan
28. aug 2013

@janet24 V nedelu sme sa vrátili z nemocnice - nasa diagnoza bola rotavirus - bolbo to velmi neprijemné - strávili sme v nemocnici 5 dní ... druhe dame urcite očkovať ..

matthiasko
6. sep 2013

baby ptrebujem radu,maly mi prisiel v utorok zo skolky s tepotami,hned som utekala ku dr.lebo sa stazoval aj na bolesti bruska,predpisala nam probiotika a costi tabletky,samezrejme do stvrtku skakave teploty,od stvrtk. vecera od deviatej sme sa drzali pod 37 stupnov,takze nurofen a paralen som vysadila,stvrtok cely prehnackoval,vecer aj raz zvrackal,dnes od tretej zase 38,2,kaka tiez cely den,neje nic(nechce)volala som rano nasej dr.povedala,ze mam kupit smectu a kuliska roztok,vsetko davam,pisu tam ze az do troch dni neprejdu hnacky,treba navstivit lekara,myslite,ze by som radsej mala ist na pohotovost a do nemocnice,alebo pockat ci to zaberie?som uz zufala,vzdy ked nieco vypije,hned bezime na zachod...dr.povedala,ze teraz je rozsireny rotavirus a podla vsetkeho co tu citam,to pravdepodobne mame...ako dalej?dakujem za rady...

vinnienka
18. sep 2013

@henikav - my sme ockovani proti rotavirusom - aj napriek tomu sme ako 1 rocny dostali rotavirus a bojujeme s nim uz 3 tyzdne, ale nastastie vdaka ockovaniu mame len hnacku / teplota bola len prvy den /. drobec nebol mrzuty, nemal bolesti len mal proste hnacku prvy tyzden asi 6 - 7 krat denne a teraz je to len dvakrat. vyter nam urobili az po tyzdni a pol - ten bol negativny a potom zo stolici po 2 tyzdnoch zistili rotavirus. nelutujem ze som dala ockovat, ked tu citam tie priebehy tohto ochorenia u ostatnych deti.

m004
13. mar 2014

Moja malá 2,5 ročná dcéra prekonala rotavírus.Najprv zvracanie a potom teploty. Až ked sme s tým bojovali už štvrtý den. tak nás konečne poslali do nemocnice Vyčítam si, že som nešla sama a čakala som stále na lekárku, čo povie. Dehydratácia organizmu.Hne´d nám dali infúzie,Kulíška, potom nasledovala diéta., probiotika nutrolin B.Schudla mi 2 kg a bola strašne slabá. Dva týždne som ju dávala dokopy. Neprajem to nikomu Ked vidíte ako len leží, nerozpráva, je slabá, bledá a bez života, ked ešte min. týžden bola to bolo také malé šidlo. Nech tento príspevok pomůže všetkých maminkám čo bojujú s rotavírusom. už nikdy víc.

monulacek
23. máj 2018

Je mozne dostat rotavirus opakovane?

elanor
23. máj 2018

@monulacek ano, moze byt aj opakovane, len dalsi priebeh by uz mal byt miernejsi