Prepadnutá fontanela

subulik
26. apr 2017

Ahojte. Mam 2 mesačnú dcéru a posledne 2 týždne pozorujem že máva obcas prepadnutu fontanelu. Na nete som čítala že to mávajú deti keď sú dehydrovane. Ale ona to máva aj po papani. Keď som to hovorila doktorke ta mi len povedala ze dehydrovana nieje. Stretli ste sa s tým?

laura1804
26. apr 2017

Takmer vzdy je to dehydratacia...teda nemusi to byt uz nejaky extrem, ale urcite treba tekutiny. Ja by som skusila nejaky vhodny cajik. Moja to zvykla mat tiez, lekarka tiez hucala, ze kojene deti nepotrebuju vodu, no ja som jej dala cajik a vzdy sa to upravilo.

subulik
autor
26. apr 2017

@laura1804 a aký čajík ste dávali? My jej ešte dávame prevarenu vodu pri stikutke

laura1804
26. apr 2017

@subulik taky slabsi fenikel, rasca, anyz.

luba41
26. apr 2017

zbytočne nestresuj, nesleduj..je to normálne..ak čurá dostatočne, tak nemože byť dehydrovaná..

kikus48
27. apr 2017

Obcas to deti maju. Ano prepadnuta fontanela je prejav dh. Ale nie vzdy a nie jediny. Tych znakov je asi 10. Velmi dolezitym znakom je diureza. Zaklad je aby ti babo malo 6 pocuranych plienok denne. Ak moci dobre a pribera na vahe nie je dehydratovane.

mareen1
27. apr 2017

Mierne, niekolko mm prepadnuta fontanela je normalna. Tak isto mierne vypukla, napriklad ked dietatko silno place. Pri dehydratacii sa fontanela prepada hlbsie, aj 1cm...

subulik
autor
27. apr 2017

Tak to ste ma ukludnili. Papame cikame aj kakame ako sa patrí 🙂

gabrielavalentiny
2. mar 2019

@mareen1 prosím Vás je prepadnuta aj keď dlhšie plače dietatko?

soldi
2. mar 2019

fontanela moze byt mierne prepadnuta pokial je babatko vo vzpriamenej polohe a aj pocas alebo kratko po placi.

patologicky prepadnuta fontalena byva uz pri tazkej dehydratacii, co sa spaja s mnozstvom dalsich priznakov.