Preplach slzného kanálika

cicuska9999
21. nov 2012

maminy mate skusenosti s preplachnutim slzneho kanalika u babatka?? treba sa potom o ocko nejak specialne starat?? dakujem

sirinka
22. apr 2013

@govinda to co pises sa hrozne cita... Preto by som ani nikdy nepracovala na detskych oddeleniach a aj som sa snazila vyhnut co najviac tym preplachom..... Drzim palce, aby sa vam to upravilo aj bez tohto zasahu!

lu17
22. apr 2013

@govinda Ahoj, my sme mali zapal ocka a aj nam ocko slzilo. Lekarka vsak povedala,ze do 6 mesiaca sa slzny kanalik vyvija, nemusi byt hned robeny zakrok. A pokial to ma od narodenia,je mozno dobre urobit vyter.....U akej dr.ste boli? My sme boli v pavilone zdravia. Malemu to nakoniec preslo po atb liecbe 2 tyzdne a ocko prestalo slzit, takze mozno mate cas do 6 mesiaca pokial sa vyvija 😉

govinda
22. apr 2013

@lu17 aj my sme boli v pavilóne zdravia. O mesiac máme prísť na kontrolu.Moja už atb kvapky pred mesiacom brala, ale zabrali jej len trochu 😒

dahra
6. jún 2013

@slecnalu
@govinda
@sonalen
Ahojte,
mámdvojtýždňovú dcérku a dnes sme boli na preplach očka. Ešte v pôrodnici bola ako 3-dnová pod "lampou" kvoli zltacke nonstop 24hodín s páskou cez oči a vtedy som si všimla, že sa jej v kútiku ocka sem-tam zbiera taka zltkastá tekutina. O dalsie tri dni sa jej totálne zalepilo očko, bolo to dost rýchle. Na poradni presne pred týždňom nám kázali dávať ocuflash, no nepomohlo. Som si už predvčerom všimla, že sa jej pod okom urobila hrčka. Tak sme dnes skončili na výplachu. Malú som musela držať, videla som, čím jej to robili. Mala to nepriechodné, tak jej vytlačali hnis. Ukázala mi, ako jej to mám 3x denne cistiť, oko mala zakrvavené, vraj to je OK. V pondelok znova na preplach. Teraz vyzerá akoby mala monokel. Celé opuchnuté okolie ocka.
Chcem sa opýtať, čo ste okrem predpísaných kvapiek dávali? Materské mlieko pomáha? Nejaké obklady na upokojenie oka a stiahnutie hnisu existujú? Počula som, že harmanček podporuje hnisanie, máte s tým skúsenosť?
Vďaka za akúkoľvek radu.

slecnalu
7. jún 2013

@dahra predpísané kvapky a materské mlieko, plus masáž kanálikov... aj keď neviem či to materské mlieko nejak pomohlo, ale ani nič nepoškodilo...

Na upokojenie očka sú hlavne tie kvapky a mastičky, neviem, nespomínaš čo malá berie, pozerám že je ešte fakt maličká. Ja som môjmu umývala očká aj s harmančekom, ale nemôžem povedať že by pomohol- ale ani nepoškodil... podobne ako materské mliečko...no je veľa mamičiek, ktorým pomohol buď ten harmanček, ale vymývanie materským mliečkom (nie nakvapkať, ale doslova oko celé vypláchnuť tým mm)

A pri harmančeku si treba dávať pozor, lebo sa malá z neho môže vysypať, toto je asi jediná nevýhoda, ale nie je to pravidlom. Očko vymývať vždy iba nejakou gazou (keď nemáš, tak aj kúsok servítky je dobrý) , v žiadnom prípade nie vatou ani tampónmi, tie dráždia ešte viac.

slecnalu
7. jún 2013

@dahra inak nemusíš tým harmančekom vyplachovať očko, stačí keď jej to dáš ako obklad pod to oko, harmanček dosť upokojuje... ale hovorím- pozor na alergiu no...

espina
7. jún 2013

Malej robili preplach, ked mala 3 mesiace na oboch ockach a pomohlo. Potom sme sa riadili pokynmi lekara a pekne sa ocka vyliecili.
Doporucujem sa vyzbrojit velkou, ale naozaj velkou davky odolnosti proti placu, ktory pri tom je. Urcite to nie je prijemna zalezitost tak ako pre babo, tak aj pre maminky. Drzim palce pri liecbe.

luckasta24
20. jan 2014

@k_a_j_k_a vysvetlil, my sme dnes po preplachu a nic nevysvetlila iba ako kvapkat a kedy kontrola, a co dalej nic...strasne

luckasta24
20. jan 2014

@lu17 ahojik maminy ako ste boli spokojny s dr. z pavilonu zdravia.Preplach pomohol anjelikom? Dik Lucia

lu17
21. jan 2014

@luckasta24 my sme preplach nemuseli mať, nakoniec zabrali atb a ocko uz neslzilo, ja som bola spokojná 😉 do 6 mesiaca sa to upravilo

zuzba
21. jan 2014

Maly mal 3mesiace ked sme skoncili na ocnom.pani dr. sa chcela vyhnut vyplachu tak sme dostali instrukcie. 5x denne masirorat slzny kanalik a vytlacat odtial hnis a zakazdym nakvapkat 2kv. Ocuflashu.nam uzasne pomohol.trvalo to cez tyzden-boj,plac ale vyliecili sme sa

stefania100
7. jún 2016

Prosim vas ako je to s detickami starsimi? Nasa ma 4 rocky bojim sa ci je preplachovanie kanalikov horsie u takychto starsich deticiek? :o(

nikaob
24. apr 2021

Ahojte maminky, rada poradim ako spravne masirovat ocko resp slzne kanaliky- poradila mi az ocna doktorka zo sukromnej kliniky a chvalabohu pomohlo to aj dcere a dalsiemu dietatku z rodiny a tak sa predislo preplachu. Napiste mi a rada poslem video ako sa to robi spravne🙂 dve doktorky mi kazali masirovat a zistila som, ze nebolo to spravne a bez vysledku. Az tato PANI doktorka z Martina mi to povedala presne ako... a veru pomohlo🙏Budem rada ako to pomoze aspon jednemu dalsiemu dietatku a nemusi sa trapit na preplachu

ivs969
19. aug 2021

@nikaob vedeli by ste mi este poslat to video? dakujem

nl86
22. okt 2021

@nikaob ahoj nika, vedela by si mi poslat to video so spravnym postupom ako masirovat? Dnes sme voli u ocneho, rovno skusal malemu (3tyzdne)robit preplach ale neuspesne, bolo to hrozne

jajahomolova
27. nov 2021

@nikaob poprosím Vás o video, ďakujem 🙏

aduskalac
5. dec 2022

@nikaob už stará téma môžem poprosiť aj ja to video?a funguje to aj u dospelého?dakujem

telly4
26. dec 2022

@nikaob dobry den prosim mohli by ste ma kontaktovat ohladne videa? dakujem krasne

telly4
26. dec 2022

@stefania100 dobry den prosim mohli by ste ma kontaktovat ohladne rad ociek dakujem krasne

dkatarinka
16. jan 2024

@nikaob dobrý deň, mohla by som poprosiť o to video ak ho este máte? Ďakujem.