Prestať fajčiť by nemala iba matka, ale aj otec. Čo vy na to dámy?

stanleyxxx
11. jan 2011

😎 Koľko percent žien prestane fajčiť, keď zistia, že sú tehotné? Tie čo prestali okamžite, ako zistili, že sú tehotné povedia, že to asi každá zodpovedná matka. 🙂 🙂 🙂
Ako je to ale s otcami, partnermi nastávajúcich mamičiek. Mali by aj oni prestať fajčiť koli tehotenstvu partnerky?
Čo si o tom myslíte dámy a aké máte skúsenosti s vašímy fešákmi? Bol to pre nich dostatočný dovod prestať fajčiť, keď ste otehotneli?
PS: Ja som chcel veľmi vtedy prestať a bol to pre mňa ten naj dovod, ale nešlo mi to, bol som beznádejný otrok fajčenia. 😎

kajovaevicka
11. jan 2011

Myslím si, že by měl partner přestat kouřit už než se rozhodnou, že se budou snažit. Zabíjí to zdravé spermie, takže otěhotnění to podle mě ztěžuje. A když partnerka otěhotní, měla by to podle mě být samozřejmost.

vercak.
11. jan 2011

risknu to, že mě tu půl koníka asi ukamenuje, ale jsem ta velmi nezodpovědná matka 😔 😔
Když jsem otěhotněla, tak mi cigarety chutnaly tak nějak víc než předtím. Nekouřila jsem teda krabičku denně, ale kouřila jsem. Přítel vůbec nepřestal, ani by mě nenapadlo to po něm chtít. Doma se vůbec nikdy nekouřilo, chodíme na balkon. Takže asi tak no 😖
Jinak spermie mu fungovaly asi dobře, když máme krásného syna a pokud jde o mě, tak se říká, že miminka kuřaček bývají náchylná na nemoci, mají nízkou porodní váhu a tak. Asi jsme vážně měli štěstí. malej byl kus chlapa (4150 g a 52 cm) a byl úplně zdravej, navíc nikdy netrpěl na nemoci a je to šikula.
Tímto ovšem nechci nabádat ke kouření v těhotenství, to ne, jen já to prostě nezvládla a nepřestala jsem. A ty, co dokázali přestat mají můj obdiv 😉

stanleyxxx
autor
11. jan 2011

😎 Všimol som si, že veľa žien po porode, alebo keď prestali kojiť sa k fajčeniu vratilo. ☹
🙂 🙂 🙂 Ja teda nefajčím iba pol roka, ale dúfam, že už nikdy nezačnčm 😎 😎 😎

dlabinecka
11. jan 2011

@vercak. můžu se zeptat zda jsi po porodu i kojila při kouření?

peppapig
11. jan 2011

Nemel by kourit ani otec, ani babicka, ani dedecek, pradedecek, teta, stryc ani soused. Brrrrr od doby, kdy jsem porodila nasi dceru nenavidim cigarety. A ano sama jsem byla kuracka 😒

dlabinecka
11. jan 2011

@stanleyxxx hlavně nevyhledávat příležitosti 😉 Všichni víme, že jsme neměli ani začínat, že? 🙂

kristi
11. jan 2011

nesnasim koureni a nesnasim lidi, kteri kouri, strasna slabost. Uplne me vytaci ten smrad kdyz prijdu z hospody, grrrrr 😝 😝 😝 prestat by meli uplne vsichni

vercak.
11. jan 2011

@dlabinecka když jsem kojila, tak jsem kouřila, ale už ne tolik jako v těhu. prostě v těhu mi to fakt chutnalo nějak víc, stejně jako okurky, šlehačka, párky a melouny 😀 Ale nekouřila jsem těsně před kojením. Slyšela jsem, že když už se při kojení kouří, tak by se nemělo min. ho´dku před kojem. Já fakt už pak kouřila nějak míň, dneska si zapálim tak 2 denně a stačí mi to. Ale zase pokud jsem ve společnosti někoho, kdo kouří, tak kouřim taky.

peppapig
11. jan 2011

@kristi me hrozne mrzi, kdyz prijedu do CR, ze stare kamosky nemaji ani trosku rozumu a tahaji me s malou do peknych ac zahulenych podniku. Proste je malo mist, kde se nekouri. Proc nemuze projit zakaz koureni v Cr tak jako v ostatnich zemich je mi otazkou?! Proto v UK je nam blaze 🙂

stanleyxxx
autor
11. jan 2011

😎 😎 😎 Prestať by mali, ale sam viem, že keď som bol otrok fajčenia, mi fakt nebolo pomoci a veeeeeeeeeeelmi som chcel prestať. 😎 😎 😎

dlabinecka
11. jan 2011

@stanleyxxx já např přestala, až když jsem zustala doma a byla izolovaná od "parťáků kuřáků". štěstí jsem měla v tom, že můj muž nikdy nekouřil.

peppapig
11. jan 2011

@vercak. a chces prestat?

Ja jsem kourila dost za studentskych let, zacala jsem, protoze zacal kazdy na stredni, ze jo. Ovsem prestala jsem driv, mela jsem strach z nemoci s kourenim spojenych. Muj M byl silny kurak (30+ denne), prestal ze dne a den, duvod nebyl sice nejchytrejsi (chtel usetrit) a povedlo se.

dlabinecka
11. jan 2011

@vercak. 😀 chápu. Mě právě přijde horší kouřit v době kojení, než v těhotenství. myslím, že nejg¨horší je fakt to, že kouří někdo v Tvém okolí, a když kouří i manžel, tak to se fakt asi nedá.... To by to muselo být opravdu "týmové"

kristi
11. jan 2011

@peppapig je jich malo,ale jsou, aspon takovy, kde je to oddeleny, i kdyz stejne je to citit z tech hadru. zakazat by se to melo

vercak.
11. jan 2011

@peppapig
@dlabinecka holky, přesně tak. Já bych ráda přestala, jsou dny, kdy si ani nezapálim, pokud je přítel v práci. Ale s nim kouřim no. prostě to se nedá, snažší by bylo, kdyby i on chtěl přestat, pak bysme se podporovali navzájem.

dlabinecka
11. jan 2011

@vercak. To určitě. Pracovala jsem v prostředí, kde je tak nějak "standartní" kouřit, až když jsem fakt byla doma, tak to nakonec nějak šlo....

stanleyxxx
autor
11. jan 2011

😎 😎 😎 Tak to mne bolo vždy jedno, či som bol v dyme či nie, mne proste nešlo s tým skoncovať, až som bol u nás v Žiline v centre na odvykanie od fajčenia, na tej antinikotínovej kúre pomocou biorezonancie a od vtedy nefajčím. 😎 😎 😎 😎 www.nefajciari.sk

vercak.
11. jan 2011

@kristi v tomhle s tebou souhlasim, taky mě štve, že je strašně máo míst, kam si člověk může jít sednout s dítětem. jsem sice kuřák, ale tohle mi vadí no.
Před Vánocema byl malej u mých rodičů a my byli na pivku a šíleně mi vadilo, když jsme přišli domů a mě všechno smrdělo kouřem 😝

dlabinecka
11. jan 2011

@stanleyxxx Každý má jinou vůli a jiné důvody...

dlabinecka
11. jan 2011

@vercak.
@kristi To je pravda, ale bohužel myslím, že k hospůdkám kouření tak nějak patří. V dnešní době jsou podniky, kde se nekouří, a není tak těžké je najít....

kristi
11. jan 2011

jasny, ja to chapu, ze je to fakt slozity, mne se primo hnusej lidi s cigarem u pusy, byli jsme na Silvestra na horach, takovy dve party, od nas nehulil nikdo a z druhy snad vsichni, musela jsem i tak vsechny veci vyprat, pac stacilo projit kurarnou a bylo to nacuchyl. U holek mi to vadi snad jeste vic, moc by me mrzelo, kdyby kourila dcera, fakt na holkach je to hnus

dlabinecka
11. jan 2011

@kristi Naštěstí můžeme doufat, že až naše dcery dorostou do puberty, tak snad bude moderní nekouřit 😉

stanleyxxx
autor
11. jan 2011

😎 😎 😎 Jasnééééééé, každeho vec, ale ja som s tým, že nefajčím veeeeeeeeeeľmi spokojný.

dlabinecka
11. jan 2011

@stanleyxxx 😀 Tvoje žena jistě taky 😉

stanleyxxx
autor
11. jan 2011

@dlabinecka 😎 😎 😎 Ved už teraz je moderné nefajčiť. 😎 😎 😎

vercak.
11. jan 2011

jj, dají se najít podniky, kde se nekouří a jsou tam i dětské koutky 😉
jinak si myslim, že kouření není zas tak strašný. kouří se snad odjakživa. To mi přijde o dost nechutnější opilá ženská. To je hnus 😝 😝 😝

kristi
11. jan 2011

a ono je ted moderni kourit? ja myslela, ze uz jsme davno za tim, ze uz to fakt neni IN. ani do hospudky a ve vsech verejnych prostorech se proste hulit nema, tesim se, az to zakazou, tak jako v Irsku, Spanelsku apod....

brusinka.pusinka
11. jan 2011

@kristi souhlasím my jsme nekuřáci nikdy jsme nezkoušely. Josu to sobci co nekoukaj na okolí. ZÁKAZ jak v polsku ať si baňaj jen doma. né na veřejnosti. 😉

stanleyxxx
autor
11. jan 2011

@dlabinecka Tá je už ex, ale ona hulí ako fabrický komín a aj v tehotenstve tak isto. 😒

stvura
11. jan 2011

Mno, je to kazdeho vec, ak matka nevie presvedcit svojho partnera alebo manzela aby nevajcil...tak to je zle..
Ja osobne by som si fajciara nikdy za manzela nevzala 😉