Prevoz sanitkou na kontrolu

ardnaxela1989
27. máj 2020

Mamičky doteraz sme s dcérou chodili na kontrolu do Bratislavy co mame 350km rzp lenže posledné od nás pýtali schválenie s poisťovne a keďže dcéra nie je na kyslíku tak nám ho nedali teraz neviem ako to zvládnem všetko nosiť aj ju aj odsavacku aj jej veci a o tom nehovorím ak sa jej niečo stane po dlhej ceste neviete či okrem mňa môže ísť ešte jeden doprovod

martinuska
27. máj 2020

No, mozes vyuzit vlastne auto, a tam mozete ist kolki chcete, mozte ist vlakom a v Bratislave ist taxikom alebo este vyuzit Dopravnu zdravotnu sluzbu, tam sa ale plati za prevoz a mozes ist len sama. Tuto moznost by som si nechala ako poslednu moznost, lebo su to vacsinou stare nepohodlne sanitky. A s vecami asi budes musiet vymysliet nejaky kufrik, tasku na kolieskach, aby sa to dalo tahat.

ardnaxela1989
autor
27. máj 2020

@martinuska no vlastným autom sme už boli viackrát a v išiel nás len benzín 80€ ktorý sa ja momentálne nemôžem dovoliť dat ale ďakujem vám aj tak

3009
27. máj 2020

@ardnaxela1989 skús nejakého lekára bližšie..

evitka83
27. máj 2020

@ardnaxela1989 alebo skus pozriet na fb tie skupiny o zdielanom odvoze. Ked ide sofer z bodu a do bodu b, tak priberie spolucestujucich a poskladaju sa na benzin. Moja sesterka tak cestuje hore dole BA Orava za 10€

ardnaxela1989
autor
27. máj 2020

@3009 tam bola operovana tak tam ju majú na starosti tam musím chodiť na kontrolu

jaskolka
27. máj 2020

Zdieľané odvozy sú fajn, ale skôr pre dospelých, manžel tak chodil, ale bolo to také, že 2 hodiny len zbierali ľudí, lebo nie každý mal trasu priamo, trebárs do dediny museli zájsť, a šlo plne auto, stali cca, každé 3,5 hodiny tak neviem si predstaviť s malým dieťaťom, čo potrebuje aj asi nakŕmiť, pre baliť, pripadne odsavat, to nebude dobre pre nikoho. Vlak úplne vylučujem, 350 km ma dosť aj zdravé dieťa sedieť a, zase nedá sa tam "rozložiť" s odsavackou, kanylou atď
Bohužiaľ, vychádza len to vlastne auto a skúsit sa informovať na možnosť príspevku na palivo, neviem, aký stav ma dcérka, keď ju odsávas, či je plne ležiaca, alebo sedí, chodí atď. Ale iný spôsob asi nie je. Sanitku možno sa dá využiť, ale ako píšeš, sú to staré vozidla, plus doprovod k tebe nemusia povoliť (miesta v sanitke)

3009
27. máj 2020

@ardnaxela1989 350 km to je BA do Popradu. Buď vlak alebo vlastné auto.

martinuska
27. máj 2020

@ardnaxela1989 tak skusit na urade prace vybavit nejake prispevky na benzin, dobry anjel. A skusit sa popytat ci sa fakt neda aspon kazda druha kontrola aby bola v meste blizsom pri vas. Ze si tie kontroly nemozete dovolit.