Prevracanie očí u bábätka.

monky123
13. jan 2020

Dobrý večer prajem,
Chcela by som s aopytat či máte skúsenosti niektorá s takouto situáciou u bábätka. Keď malička spinká (ma aktuálne 5tyzdnov) rúčky ma pri hlavičke voľne položené a zrazu jej vystrelia ako keby do vzduchu týmto sa potom zakaždým zobudí, lebo sa nimi udrie do hlavičky. A tiez rovnako sa enormne zaklana dozadu a prevracia pri tom očká. Neviem či to počká o týždeň máme poradňu, alebo to radšej riešiť už teraz urgentne. Ďakujem za rady. S pozdravom Ester

catherine1989
13. jan 2020

@monky123 to je normálne, môj muž sa doteraz hocikedy tak strhne v spánku...môj synček spával v zavinovačke, tým sa to strhavanie, tie prudké pohyby, eliminovali. A čo sa týka ociek, malému tak ako keby ubiehalo očko do jednej alebo druhej strany, na to som sa aj lekárky pýtala, ale že to zvyknú bábätka mať, a do roka to zmizne - mala pravdu, synove očká už to nerobia... Ja by som ju samozrejme sledovala, ale počkala by som na poradňu a riešila to s pediatričkou až potom 🙂

eliska13
13. jan 2020

@monky123 tie ruky, že vystrelia to je normalne.Preto som ho zakrývala dekou a ruky dnu či dávala do zavinovacky.To zaklananie myslíš, keď ju držíš na rukách?deti robia rôzne grimasy aj skulia aj oči prevracaju kamaratka má dcéru ročnú a, keď sa buchne či zlosti tiež prevracia oči to sú také afekty z plaču.Na tie očká sa spýtaj na kontrole

deti95060810
13. jan 2020

stačí to riešiť o týždeň...ale nezabudni....mali sme - my skončili sme na neurológii....

ikonica
13. jan 2020

To vystrelivanie ruciciek je moorov reflex... Casom zmizne...

simona92101
13. jan 2020

@monky123 moorov reflex,babatko treba zavinut,rucky schovat,takto sa nebude budit a pospi kludnejsie

katty2012
13. jan 2020

@monky123 presne..Moorov reflex, jeden zo zakladnych, kazde babatko v tomto veku by ho malo mat ked je v poriadku, aj zaklon hlavy