Priberá veˇômi pomaly. Čo mám robiť?

gawin
10. nov 2010

troska uz mam stres 2 den pidsem kolko pije maly vazim po po aj pred kojenim strasne malo pribera.volala som lekarovi v piatok mam k nemu ist🙂podla vas ako by som mohla mat viac mlieka zda sa mi ze mi dochadza aj ked pijem a papam ako treba.Maly strasne vela spinka od narodenia tak kojila som len kazde 8niekedy aj 10 hodin nechcela som ho budit lekar hovoril ze mam asi dobre mlieko.a teraz asi mam malo lebo som malo kojila denne.teraz odsavam presne kazde 3 hodiny vrati sa mi to este do normy alebo budeme musiet prikrmovat??Maly ma 2 mesiace v nedelu a 4200 gr.narodili sme sa s 3520 gr a schudli sme na 3200gr.popotom bolo vsetko super priberal az do chvile kym som mu ked mal presne mesiac ndala cumel.od vtedy nepribera🙂vlastne pribera ale strasne malo.50 gr na tyzden

sisi08
10. nov 2010

ahoj gawin, ja som po pôrode mala málo mlieka a tiež som si chcela kúpiť váhu, aby som videla, koľko presne vypije. Doktorka ma od toho odhovorila, že je to stresujúce a že dieťatko si vypýta, koľko potrebuje. Váhu som nekúpila, a vôbec mi nechýbala 🙂. Tvorbu mlieka zvýšiš len tým, že budeš často prikladať dieťa k prsníku. Musí sať. V prírode je to tak zázračne vymyslené, že koľko mliečka vypije, toľko sa vytvorí. Tvorba mlieka sa tak prispôsobuje potrebám dieťatka. Viac informácií na mamila.sk. Byliny na tvorbu mlieka:Benedikt lekársky a senovka grécka. Varí sa spolu. Senovky treba viac, asi 4PL, benedikt 2PL. Varí sa spolu. Hlavne žiadne stresy, veľa tekutín, dobre sa najesť, oddych a trpezlivosť. Rozbeh laktácie môže trvať aj dlhšie(u mňa 3mesiace). Držím palce 🙂

22sofinka
16. okt 2012

Ahoj gawin, my mame dievcatko, Sofi, teraz mame 5mesiacov a kusok, PV- 3200 a po prichode domov z porodnice sme este schudli na 2800, chvilu trvalo kym sme sa zladili, mozno aj vdaka klobucikom, ktore sme pouzivali na ploche bradavky( vdaka laktacnej sme ich zahodili- malinko znizuju produkciu). Skus si prečitat forum o Costi- zvysuje produkciu mliecka, nam pomohli prekonat krizu. My sme ho brali na radu laktacnej. Hlavne kasli na vazenie drobca, ved to je len zbytocny stres.

zuhana2
16. okt 2012

podla mna to priberanie je v poriadku, ale mne sa nepozdava interval kojenia...ale ved zajtra Vam lekar poradi

mychaella
16. okt 2012

@22sofinka , @zuhana2 baby nic v zlom, ale mame rok 2012 😀 trochu ste zaspali dobu 😉