Priebeh vyšetrenia u MUDr. Jancovej v Košiciach na gastre

milka1978
9. jan 2013

Ahojte maminky. Sme objednaný so synčekom na gastro vyšetrenie k MuDr. Jancovej (sídl. KVP, Cottbuská 1) koncom januára aby nám potvrdila či má synček reflux. Môžete mi povedať ako také gastro vyšetrenie v tejto ambulancii vizerá? Urobí nám len ultrazvuk? Alebo potrebuje viac vyšetrení či postačí len táto jedna návšteva v ambulancii? Bývame trocha ďalej od Košíc preto sa informujem. Ďakujem

nori21
9. jan 2013

@milka1978 Aj my sme absolvovali vyšetrenie u nej pred vianocami, aj my bývame dosť ďaleko, tiež sme boli kvôli refluxu. Doktorka je veľmi milá, ochotná, všetko vám vysvetlí. My sme boli objednané na pol desiatu, dostali sme sa dnu o jedenástej nalačno. Ráno ešte vypila mlieko predtým ako sme tam vyrazili. A potom už nič nesmie.
Najprv ju vyšetrila, urobila ultrazvuk, na základe toho, potvrdila, že má mierny reflux, potom jej urobila endoskopiu,
lebo na ultrazvuku videla prímes hlienov. Dali jej tabletku, potom už bola omámená, zobrali jej krv, a tak jej urobila endoskopiu. Počas tohto vyšetrenia ma poslali von, keď bola hotová, zavolali, netrvalo to dlho pár minút. Dlho sme bola dnuka, lebo po vyšetrení, bola ešte taká omámená, plakala, o takých patnásť minút, sme mohli odísť. Predpísala nám kopu liekov, probiotík, ktoré ešte berieme, ideme na kontrolu v polovici februára. Teraz môžem povedať, že lieky zaberajú, boli dosť drahé.

milka1978
autor
9. jan 2013

@nori21 takže to nie je len jednorázová záležitosť? preto sa pýtam hlavne kôli diaľke a aj preto, aby som vedela čo nás bude čakať. No ako tak počúvam, tak to je poriadna skúsenosť pre takého drobca robiť mu endoskopiu, až mám strach tam s drobcom ísť 😖

nori21
9. jan 2013

@milka1978 aj my sme mysleli, že tam pôjdeme len raz, ako nám povysvetľovala tak vyzerá, že budeme chodiť na kontroly. Od endoskopie sa nebojte, na nič sa nepamätá kvôli tabletke, celá ambulancia je k deťom priateľská, sestrička tiež. Myslela som, že bude jej bolieť bruško alebo to bude spomínať, ale nič. Nám cesta trvala skoro dve hodiny, cestou domov po hodine už bola hladná. Normálne jedla akoby nič. Nebojte sa, hlavne aby zistili, či je všetko v poriadku. My sme nemali problém so žalúdkom, často bola chorľavá, v noci sa dusila, cez deň nič, ale všetky vyšetrenia boli v poriadku, ani sme netušili, že reflux nám robí problém, totiž ona má veľkú chuť do jedla, nič jej nebolo okrem kašľa. Držím Vám palce, potom sa ozvite, ak to dopadlo, alebo rada odpoviem na otázky aj mimo fóra, do IP.

milka1978
autor
10. jan 2013

@nori21 Ďakujem pekne za všetky infošky ..... ak budem mať ešte nejaké otázky tak sa Vám určite ozvem ... zatial ma však nič nenapadá 🙂 ale časom určite na niečo prídem 😀 .... po vyšetrení sa ozvem ako sme dopadli 😉 ... veľa úspechov aj Vám

cherries
26. jún 2013

ahojte rada by som išla k tejto pani doktorke so svojím synčekom , my máme problémy s bruškom už v podstate od narodenia najpr mu diagnostikovali reflux ale teraz má príznaky celiakie len pani doktorka ku ktorej chodíme mu doteraz nerobila endoskopiu aj napriek jeho problémom. Chcem sa Vás opýtať , či ste niečo platili za vyšetrenia ak áno koľko ? DaKUJEM PEKNE

ladybirdie
26. jún 2013

@cherries ahoj, my sme tam tiez boli so synom. Manzel ma celiakiu a chceli sme vediet, ci nahodou nezdedil aj syncek. P.doktorka mu robila endoskopiu, no chvalabohu celiakiu nema. Platit sme neplatili nic.

tinusa16
2. okt 2023

@nori21 a prosím ťa, to po tabletke dcerka vnímala čo sa jej robí? lebo aj mojej dcere to navrhli ale ona je strašne precitlivená a neviem ci by to takto zvladla