Problém s kakaním 3,5 ročnej dcérky

lussyanna
26. aug 2013

ahojte potrebujem poradit...moja dcera ma 3,5 roka už pol roka nema plienku cez den aj cez noc sa pyta ale mame problem s kakanim ani za pana sa nevykaka do do nočnika ani do wc ked jej nedam plienku tak 3 dni nekaka lebo pyta plienku a nechcem jej ju dat a na štvrty den už ma krče a zatlača takže po hodinovom trapeni jej dame plienku lebo už nevladzeme ani mi pozerat na nu a do minuty je po trapeni chodime na neurologiu a tam nam povedali že mame ist ku detskej psychologičke že to musi riešit ona vela ludi mi vravi že to mam nechat tak že to pride samo neviem čo dalej no čo asi mi psychologička poradi ako jej mam dohovarat nepomože to skušali sme už všetko....

dendy1
26. aug 2013

@lussyanna ja by som jej tú plienku na to kakanie dala. Skús ju postupne naučiť na nejaký vám sa hodiaci čas kedy by mohla kakať, napr po raňajkách, aby to stihla pred šoôlkou. No a postupne to určite pôjde aj bez nej. Neviem, že by niekto kakal do plienky ako 6ročný 🙂
Daj jej čas, nech sa netrápi, aby si neškodila zadržiavaním stolice. veď inak je šikulka, koľko detí má v jej veku ešte nočné plienky. kašli na psychlogičku zatiaľ, ona proste potrebuje čas, porozumenie a podporu. Nič zlé nerobí, dôveruj jej a pôjde to ani sa nenazdáš.Skús to napríklad do novembra vôbec neriešiť, len sa opýtaj či chce plienku, prípadne ju sama ponúkni, nech si uľaví a žiadne dohováranie. proste samozrejmosť, nedávaj jej príkladom iné deti.
V rodine to bolo tiež, prosili, hrozili, kupovali barbie a nič. Keď sa na to povzniesli, prešlo to samé 🙂
Povedz si , že to pre ňu vydržíš a dáš jej ten čas - nemáte iný problém tak na chvíľu skúste toto neriešiť. A okolie nech sa stará samo o seba a o svoje sra.ky 😀

alena0305
26. aug 2013

@lussyanna Môj zasa celý deň držal a na noc keď dostal plienku - tak sa do nej do hodiny vykakal. 3 dni pred nástupom do škôlky som nevydržala a dala som mu asi tretinu čipky na zápchu a dala na WC. Lebo jemu sa nedalo dohovárať - on to prebaľovanie prespal a ráno sa tváril, že o tom nič nevie. Do 10minút sa vykakal - prvýkrát boj - ho tam udržať - ale keď zistil,že sa nič strašné nestalo - tak potom to skúšal ale vždy len večer a ja som tŕpla,že sa na druhý deň v škôlke pokaká. Asi na 4. deň v škôlke našiel nespláchnutý záchod a pochopil, že iné deti sa pýtajú,keď potrebujú a bolo už dobre. Ale v škôlke za celé tri roky kakal možno 2krát. A minule som počula od jednej známej,že malému takto dáva plienku a to už chodil celý rok aj do škôlky a už mal 4 roky - kedy neviem.

lussyanna
autor
26. aug 2013

ona si sama tu plienku dva krat do dna vytiahne plienku sama si ju da a do minuty sa vykaka len ku prebalim akonahle jej ju nedam zatlača a potom mame problem skusim to teraz neriešit ked si ju popyta dam jej ju

tova
27. aug 2013

@lussyanna daj suchu plienku do nocnika otvorenu, nech si na nho sadne a kaka do plienky 🙂

monika15
27. aug 2013

@lussyanna mi riesime podobne :(( tlaci spet.... och hrozne :( vsetko bolo ok vzdy do zachoda a bol chory a uplne ho to rozhodilo a uz len do plienky alebo tlaci spet :((((( snazim sa ho odchotit ked tlaci spet a rychlona zachod...
dufam ze sa to zmeni ... :((

stanislavao
27. aug 2013

@lussyanna my sme mali donedavna presne tento isty problem. syn sa nevykakal do wx, ani nocnika. a to uz bude mat o mesiac 4 roky. na nervy som uz z toho bola a zufala a nahnevana, ale nepomohlo. a ked som chcela, aby kakal, tak jedine do plienky. a viete co, preslo to same. pred 2 tyzdnami v piatok si povedal sam od seba, ze idem kakat na zachod. isiel a vykakal sa. potom este asi 1x sme mali "cirkus", lebo chcel do plienky kakat, ale isiel na wc a vykakal sa. tak uz 2 tyzdne kaka do zachoda, alebo nocnika. nechajte tomu este cas, to prejde asi samo. pride jej cas, ked si sama povie, ze ide na nocnik. a svagrina ma tento isty problem so synom. ten ma 2,5 roka, plienky ani v noci nema, ale kakat jedine do plienky. nenutit a vydrzat.

jaako
27. aug 2013

@lussyanna
my to isté
cikanie bez problémov, aj v noci sa vypýta, kakanie len do plienky. V pondelok ide do škôlky, neviem ako tam bude kakať.
tiež my je ľúto, že vidím, že chce kakať a nedať jej plienku. keď jej ju nedám , tak drží
nevieme ako na to

jaako
27. aug 2013

@stanislavao
trochu ma to potešilo, takže asi vydržať , ale tie blbé poznámky od okolia, že naša generácia kakala do šerblíka od roka ma vytáčajú

stanislavao
27. aug 2013

@jaako ale ved to nikomu nehovorte. nech je to vase sukromie. ja som to tiez nikomu nehovorila. naco, aby som sa hanbila? a syn ma este stale na spanie v noci plienku. lebo tolko nacika v jednu noc, ani za 2 dni nie a pocikal sa mi do postele, ked som mu plienku nedala. nikomu to nehovorte a dieta nechajte, aby nemalo zapchu. prajem vsetko dobre.

bosoriak
27. aug 2013

@lussyanna Ja by som to chvilu nechala tak. Uplne podla dcery. Ak chce plienku, nech ma plienku. Nemotivovat, nepripominat, uplne sa tvarit, ze kakat do plienky je ta najnormalnejsia vec na svete. 3.5 rocna je dost mudra na to, aby si takymto sposobom vynucovala pozornost a zaroven si vytvorila krasny blok do buducna, ak na nu budete prilis tlacit.
Mne povedala detska psychologicka, ze u deti je to dost jednoduche - na co sa upozornuje, to sa posilnuje. A u nas to teda fungovalo na 100 % (riesili sme obhryzanie nechtov).

Moja starsia mala tiez obdobie, kedy kakala zasadne len do gatiek, zadrziavala aj tyzden, a to mala tiez tyzden do nastupu do skolky. Po mojich hysterickych vystupoch som sa jeden den ukludnila, spytala som sa jej co mozme SPOLU urobit pre to, aby zacala chodit na zachod. Neodpovedala mi nic, ale ta zmena bola viditelna. A na druhy den mi sucho oznamila, ze sa ide vykakat na zachod. Mne spadla sanka, pochvalila som ju potom, nijako extra a skoro som sa isla opit 😀

Proste by som ju prestala stresovat, sama ma dost stresu z toho, ze jej raz plienku das a raz nie. Aj nadchadzajuci nastup do skolky je pre nu velky stres. Skus to trochu ukludnit a potom to podla mna pojde samo. Za to nic nedas a ak sa to ani po par tyzdnoch nezlepsi, k psychologovi mozes ist aj potom.

Jo a co hovoria ostatni mi vzdy bolo a je ukradnute, kazde dieta je ine a to moje je pre mna vzdy najdolezitejsie a nenecham ho ponizovat a urazat.

Drzim palce.

barla5
27. aug 2013

@lussyanna my sme toto riešili tiež v 3,5 roku, syn nevyžadoval síce plienku ale nechcel kakať, zadržiaval aj týždeň, potom to už nemohol vydržať, kakal s veľkým plačom, stolica bola veľmi tvrdá, doktor mi vtedy povedal, že musel mať nejakú nepríjemnú skúsenosť a preto odmieta kakať, bojí sa že to bude bolieť. Zakázal dávať na nočník, len na WC, užívali sme Duphalac a upravilo sa to samé. Niektoré deti nechcú alebo nevedia kakať posediačky, skús jej dať plienku a posadiť na WC. Keď príde, že chce plienku, daj jej ju, nech sa v kľude vykaka, aby nemusela zadržiavať. Hlavne to berte v pohode, aby nemusela mať pocit, že robí niečo zlé, že sa na ňu hneváš. A v škôlke nemusí kakať, nauč ju ráno alebo poobede, do skrinky jej daj pre istotu plienku a učiteľkám povedz o čo ide, oni majú pochopenie, veď nieje prvá ani posledná.

sakura
27. aug 2013

@jaako
my máme to isté.. kakáme len do plienky... a to sme mali obdobie že už bolo všetko ok a kakala do nočníka.. no v jeden deň nastal zlom a už len do plienky..
Tiež ide v pondelok do škôlky tak som zvedavá ako to tam bude :-/

lussyanna
autor
27. aug 2013

@jaako napriklad mi v školke v pohode hocikedy sa rano ešte pred vykaka a ma v školke pokoj alebo kaka až ked pride domov pytala som sa učitelky či nezatlača povedala že nie

jaako
27. aug 2013

@lussyanna
tiež si myslím, že bu´d sa tam pokaká, alebo sa zlomí a pojde na záchod a tretia možnosť je, že donesie domov 🙂
@sakura

jaako
27. aug 2013

@barla5 tiež mám pocit, že nevie kakať posediačky, ale verím, že sa to časom naučí

danielatn
30. aug 2013

@lussyanna ahojcek, my sme toto riesili ked mal syn 3 roky. Az vtedy zacal byt bez plienok. A tym sa to zacalo. Vysadenim plienok sa akosi "zablokovalo" kakanie. Nebol aj 10 dni. Bolesti nemal ziadne, len brusko plne. Nakoniec vzdy nalozil do plienky. Takto sa to opakovalo asi trikrat. Jeho detska lekarka mi odporucila dat cipky a kvapky. Dali sme mu prvy cipok a hned utekal na zachod. K dalsim cipokom ci kvapkam sme sa uz nedostali. Maly sa rozhodol, ze radsej pojde kakat do WC, akoby mal dostat dalsi cipok 🙂