Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

veronica2013
11. jan 2017

Lekár ktorý nám stiahol predkozku bol starší....Primár na urológii v našom krajskom meste....

gin124
11. jan 2017

V ČR je to tím, že ti lékaři byli chybně vyškolení vuučujícíma na lékařské fakultě, kteří byli na stáži v USA, a pak vyučují chybné věci na lékařských fakultách. Já se domnívám, že to bude na Slovensku obdobné jako v ČR. Ten mor se takto z USA dostal k nám. V Německu a zvláště ve Velké Británii už vědí, že se to takto vůvec dělat nemá.

gin124
11. jan 2017

@viktoriaboris:

Tak jsem se nad tím ještě jednou zamyslel:

V každém případě to bude muset prohlédnout lékař. My tu nikdo nemáme křišťálovou kouli abysme tu mohli na dálku něco povedat. U toho mladšího, protože ho to bolí asi bude muset být proveden nějaký zásah. Je to sice nemilé, ale pravděpodobně jiná možnost není.

U toho staršího musí lékař zjistit, jestli se tam nevytvořil tím násilným stahování jizevnatý prstenec. Pokud ano, tak pravděpodobně musí jít na operaci. Pokud ne, tak postačí pozvolné roztahovací cvičení. To cvičení by si měl provádět sám, jenže je otázka, jak ho k tomu přimět po těch bolestivých traumatech, co prodělal. Jen bych dvakrát nedoporučoval zrovna toho lékaře, který si počínal tak mantácky.

viktoriaboris
13. jan 2017

Chcem vas len opravit asi ste to zle pochopili, so starsim synom som doteraz s pipikom nikde nebola, nikde sa to teda neriesilo. Pretahovali sme chvilku jeden cas asi v jeho 5 rokoch, ziadnu traumu nezazil. On je len co sa týka pipika cittlivy, nechce si ho sam pretahovat radsej chce aby som ja skusila, on pri tom vyvadza skace, a veeeelmi sa od strachu smeje.

Mladsi 3 rocny syn s nim sme boli u urologa pred ca. pol rokom mal smegmu, pipik mu za par sekund odlepil nejakou palickou, bolo to velmi rychle. No len par dni po tom mal hrozne bolesti....
Teraz si on sam bezne pipik pretahuje, niekedy aj par krat za den ked po dome beha holy. Ale ten kusok sa tam zalepil, co ma prekvapuje-
Cize trauma u oboch urcite nie je.

gin124
14. jan 2017

@viktoriaboris

Musím vás vyvézt z omylu, že vaši synové v tomto neprodělali žádné trauma, prodělali ho oba.
Nejdřív začnu tím mladším. Za prvé, pokud se mu přilepil zatím jenom kousek, tak by měl jít na lékařské ošetření, aby se nesrostlo časem ještě více.

Provedení dekonglutinace, jak se ten zákrok odborně nazývá je traumatické protože je to hodně bolestivé. Žel jsou lékaři, které to trauma ještě zvyšují tím, že tyto zákroky dělají bez jakéhokoliv znecitlivění. To údajné "smegma" není v žádném případě důvodem k provedení toho traumatického zákroku. Co má teď, malý druhotný srůst už tím důvodem je. Takže zákrok u tak malého chlapečka byl předčasný a zbytečný. MUDr Pavel Němec PhD o tom píše:

Proč neuvolňovat předkožku dříve? Násilné uvolňování předkožky je bolestivé a může přivodit chlapcům fyzické i psychické strádání. Navíc nešetrným přetahováním mohou na jemné kůži vznikat jemné trhlinky, které nemusí být vůbec okem patrné. Tyto trhlinky se mohou hojit jizevnatými srůsty, které mohou v budoucnu u chlapce být příčinou opravdové fimózy (vysvětlení dále). Pokud by bylo uvolnění slepené předkožky nutné ze zdravotních důvodů, jako jsou záněty předkožky a záněty močových cest, měl by uvolnění provádět zkušený lékař a to vždy za použití místního znecitlivění mastí EMLA, případně v premedikaci či celkové anestezii. Po takovémto uvolnění je potřeba o předkožku následně zvýšeně pečovat. Je potřeba užívat chladnější obklady např. borovou vodou, přetahování předkožky je nutno doplnit lokální aplikací masti (např. Framykoin či Bactroban). Tolik tedy k postupnému uvolňování předkožky. Nyní věnujme pozornost opravdovému zúžení předkožky (fimóze), která oproti konglutinaci (slepení) není tak častá.

Na jiném místě píše, MUDr Němec píše, že se nejedná o smegma (ten váš doktor je špatně vyučený, žel to je v našich krajinách časté):

Chlapci se rodí s konglutinací předkožky, což je stav, kdy přetrvává slepení mezi vnitřním listem předkožky a žaludem. Jde o fyziologický stav, kdy toto slepení nedovolí přetažení předkožky, byť není přítomno její jakékoliv zúžení. Tento stav se nazývá „fyziologickou fimózou“. Tvorba mazu v předkožkovém vaku je u kojenců minimální. Tak jak dítě roste, mění se tvar těla a mění se samozřejmě i genitál. Předkožka se postupně sama uvolňuje a odlepuje od povrchu žaludu. Toto uvolnění probíhá různě dlouhou dobu. Ze statistik je známo, že v 6 měsících života nelze předkožku volně přetáhnout u 80 % chlapců. Naopak u tříletých chlapců nelze předkožku přetáhnout pouze u 10 % z nich. Uvolňování předkožky je proces spontánní tedy samovolný. Případné zbytky slepení mohou přetrvávat až do doby dospívání, kde se uvolní nástupem mohutných erekcí v pubertě, při masturbaci případě při prvním pohlavním styku. Důležitou roli v uvolňování předkožky hrají keratinové perly, bělavé perličky, které prosvítají přes kůži předkožky. Jde o odloučené buňky, které jsou ohraničeny slepenou předkožkou. Nárůstem těchto perel dochází k postupnému zmenšování slepení předkožky s žaludem.

http://www.mudrnoragregorova.cz/predkoz.pdf

U toho staršímu též došlo k traumatu kvůli násilnému bolestivému přetahování. On má evidentně zcela jiný problém než ten mladší, fytiologickou fimózu) zda se kvůli násilnému přetahování změnila v patologickou s jizevnatým prstencem nemohu říci, křišťálovou kouli, že bych se do ní podíval, nevlastním. Za prvé se ten starší chová velmi podivně takže je pouze na vás, zda ho přesvětčíte k provádění roztahovacího cvičení nebo to necháte až do puberty, kdy si poradí sám. Na internetu je pro tak staré poměrně dobrá poradna.

martinka1209
15. jan 2017

@alysea dobrý večer určite sa to nasilu nemá, mám 3,5 ročného a tento mesiac ho čaká zákrok tiež sa toho bojím ale lekár povedal že určite nasťahovať nasilu. Bojím sa čo bude potom lebo určite ho to bude stipat pri cikani a viem aký je citlivý na bolesť.

gin124
15. jan 2017

@martinka1209

Takovému lékaři bych řekl: "na shledanou" a už by mne tam v životě neviděl. Žádný lékař nemá právo takto týrat a poškozovat děti. Za prvé se to nesmí provádět násilně, ale má se to rozcvičit pozvolně. Ani lékař ani rodiče nemají na toho pindíka zbytečně sahat. Zásada je: RUCE PRYČ OD GENITÁLIÍ DĚTÍ!!!

pozvolně, ten proces může trvat několik měsíců a chlapec si to má rozčilovat sám, rodiče na to mají pouze dohlížet. Ani lékaři ani rodiče nemají právo způsobovat svým dětem trauma.

terka228
7. apr 2017

Dobrý den všem, jak to tu čtu, nevím, co dělat dál.... mám mladšího syna , téměř 3 a půl roku. Když mu byl rok a půl poslali nás na urologii, protože mu nešel pinďourek vůbec přetahnout. Doktorka řekla, že ale volný je, ať ho neroztahuju moc, že tam má jizvičku a ta to nepustí, že pak ve třech letech půjde na obřízku a bude klid. Teď jsem tam tedy volala, ale k uroložce nás objednali až na léto s tím , že na zákrok budeme ještě měsíc čekat. Ale já v září budu rodit, a tak jsem se synem zašla k jinému urologovi, aby nám papíry na zákrok napsal. Ten mu pinďourka bez řečí přetáhnul, kousíček měl přilepený, tak to doktor uvolnil a mě poučil, jak přetahovat . No jo, to bylo včera a už večer ho měl synek celého nateklého a mně se to přetahnout moc nepodařilo. V lékárně mi na to dali mast Calcium. Dnes ho má pořád nateklého, červeného a přetáhnout se mi povedlo jen kousek. Vylezl mu ven jak bambulka a měla jsem co dělat, abych ho vrátila zpět. To je jako normální?!Jak mu mám jako přetahovat nateklého pinďourka? Děkuji za názory, rady a zkušenosti.

nika251
7. apr 2017

Ahojte. Rada by somprispelaaj ja. Mam 9 rocneho syna, ktorymal veeelky problem so zuzenou predkozkoh. A kedpisem zuzenou, myslim tym, ze mu precnievala take 3 mm nad koncom a bola uplne uzka, nedala sa absolutne pretiah ut. Ako malemu ma Dr. nutila stahovat, aj ked ho to velmi bolelo a natrhlo sa.Nakoniecmal hisaka uz aj kolo kupeli. Presli sme k druhej, ta povedala nechat tak a cakat a ak sa to nezmeni, chirurgia. Strh utie ako sa to zvykne robit by bolo zbytocne, lebo nebola prirastena, ale zuzena. Dala nam framykoin ale nic. Skusali sme kupele, jemne skusali roztahovat a nic. Vlani sme sa prestahovali do MR a opytala sa novej Dr. co s tym. Kukla, zahresila pod nos a dala nam zazrak- dermovates tym, ze 2x denne natierat a jemnulinko natahovat. Toto sme robili po par snoch bol otvorvacsi a do 2 mesiacov bolo po probleme. Bez zakroku, len trpezlivo. Maly sa riadne bal, posuvali sme hranice, vzdy len potial, kym tolen pobolievalo, naratala som po aly do 50 a koniec. Ked sa prvy krat podarilo na doraz, padol mi zo srdca asteroid! Zial u nas sa s dermovate kremom setri a chlapcov radsej trapia po pripade predpisu framykoin- ten je na nic.

hemka
7. apr 2017

@nika251 ahoj, prosím ťa, ten krém dermovates, je len na predpis? ďakujem

katariinka
7. apr 2017

Nika prosim ta v ktorom roku maleho ste ro natierali a kolko casu od toho uz ubehlo?

adka31
7. apr 2017

@terka228 urcite par dni nechat tak, ved ho to aj musi boliet. Spravit mu kamilkovy alebo repikovy sedaci kupel. Po dvoch, troch dnoch vyskusaj pretiahnut. Nam velmi pomohol slezovy krem. Toto iste som zazivala so starsim synom, 2x sme boli takto na urologii, ale to uz je velmi davno. Len potom treba uz pravidelne stahovat, aby sa zviva "neprilepil".

alison11
7. apr 2017

@nika251 Dermovate mast vám kožná,detská či urológ predpísal?A koľko sa dopláca?Mne starší syn má zrejme zúženú,3x mu detská natrhla do 3 rokov už bude mať 6rokova stále má tú dierku takú malú,že sa mu nedá pretiahnúť.Mladšiemu to lepšie ide ale ešte len bude mať 3 roky tak tomu to tak nesilím.

nika251
8. apr 2017

@alison11 dermovate napisala obvodna, ale predpokladam, ze by vedela kozna aj urolog- ako sa pise na letaku, je to na pooperacne rany aby ostali elasticke, na nejake kkozne ochorenia.. Ale my zijeme v MR a tu s tym nerobia taky skrabot. Defam, ze sa vam podari dat to predpisat, lebo nam to fakt pomohlo.

terka228
8. apr 2017

@adka31 Děkuji moc, nechám to oplasknout, a pak zkusím znovu. Uvidím, jak to půjde. aSI to mám potom stejně dělat jen pomaličku, kam to půjde, že? No, jsem na to zvědavá. Starší syn tenhle problém vůbec neměl.

honkitonki
8. apr 2017

@nika251 tu skor davaju na urologii iny krem... ten triamcinolon..., malokedy dermovate... ale oba tie kremy su hormonlne na baze kortikostereoidov.. tak to bude asi podobne... a niektore maminy to riesia slez.kremom a kupelmi..

nika251
8. apr 2017

Neviem, my sme tu dostali framykoin, ten pokial viem je tiez slabsi kortikosteroid(je mozne ze sa mylim) a nam nepomohol. Kupele, slez sme skusali, ale on mal absolutne uzku predkozku, nedala sa stiahnut ani po zaciatok zaluda. Treba pozriet zlozenie triamcinolu a dermovate, ak nie je rozdiel tak super a ak rozdiel je- nuz tak asi ten rozdiel pomohol.

adazdca
8. apr 2017

Podla mna je framykoin antibioticka mast a nie kortikostereoid ☺ Ale ako sa hovori, ucel svati prostriedky... super, ze sa vam to podarilo s tou dermovate mastou

alison11
8. apr 2017

@nika251 Ďakujem tak máme slez mastičku najskôr skúsime tú,lebo naša obvodná by nás hneď poslala k urológovi a ten tu v našom okrese násilim stiahne ☹ čo zas nevyrieši len viac trhlín spraví ☹.

gin124
9. apr 2017

@terka228

*Doktorka řekla, že ale volný je, ať ho neroztahuju moc, že tam má jizvičku a ta to nepustí, že pak ve třech letech půjde na obřízku a bude klid.*

Zase jedna doktorka s předpotopními znalostmi. která neví, že po amputaci předkožky - obřízce může mít zničený sexuální život. Zbytečná obřízka je zmrzačení a ublížení na zdraví.

gin124
9. apr 2017

@terka228

*Dnes ho má pořád nateklého, červeného a přetáhnout se mi povedlo jen kousek. Vylezl mu ven jak bambulka a měla jsem co dělat, abych ho vrátila zpět. To je jako normální?!Jak mu mám jako přetahovat nateklého pinďourka? *

Málem došlo k parafimóze, což je opravdu nebezpečný stav.

PARAFIMÓZA

Musíte najít odvahu a jít k doktorovi!

Ahoj kluci!

Poslední dobou to tu bylo hodně o fimóze. Ale co je to vlastně parafimóza?

Předpona "para" znamená něco jako "vedle".

A skutečně, parafimóza je na rozdíl od fimózy patologický, někdy i nebezpečný stav, ve kterém je předkožka zaškrcena za žaludem a už nemůže být vrácena dopředu. Bolí to a způsobuje to, že žalud a předkožka otékají. Žalud při tom není dostatečně zásobován kyslíkem a tak je velké riziko, že odumře. Proto je nutné při parafimóze rychle vyhledat lékařskou pomoc. V tom případě neexistuje žádná jiná možnost.

Parafimóza může u kluků (dětí, dospívajících) vzniknout jen tím, že předkožka už je částečně sttažitelná a tak ji lze stáhnout za žalud, jenže se za ním v zúženém místě zaškrtí a nelze ji dostat zpět dopředu. Občas se to stane při pohlavním styku nebo masturbaci. Předkožka se takzvaně v zápalu boje zaškrtí za žaludem jako gumička a už ji nelze dostat dopředu.

Někdy může (zpravidla u malých kluků) parafimóza vzniknout z absolutní fimózy, když se někdo pokusí stáhnout předkožku dozadu násilím, poněvadž si myslí, že se tam klluci musí nutně umývat. Dříve to byl často rozšířený mylný názor i mezi lékaři, že fimózu nejlépe spraví jednorázovým násilným odtrhnutím mnohdy ještě slepené předkožky. Že to pekelně bolelo a často to vedlo ke zranění ( a mnohdy právě k parafimóze) si jistě dokážete představit.

Dalším důvodem parafimózy je u dospělých mužů jizevnatá fimóza a někdy též nesprávné lékařské a ošetřovatelské procedury, naříklad mytí, kdy pak nelze předkožku vrátit dopředu.

Co můžete při parafimóze udělat sami?

Můžete se pokusit si pomoci sám ( popřípadě pomocí kamaráda nebo kamarádky). Ale čas je na to omezený. Pokud to nejde, tak jděte k lékaři nebo si zavolejte pohotovost!

Při parafimóze se nesnažte dostat předkožku dopředu, ale snažte se zatlačit žalud do předkožky. Proto musí být nejříve ze žaludu vymačkána krev, aby byl co nejmenší, kromě toho je dobré použít studený ručník nebo studenou vodu ale

Lehněte si na záda! Potom vezměte penis za žaludem nebo předkožkou mezi ukazováček a prostředníček obou rukou (stejně jako u páru nůžek, které ho obklopí zleva a zprava) a jedním, nebo dvěma palci se snažte zatlačit žalud do předkožky. Jako na tomto obrázku:









Pokud to nezvládnete sami, tak zkuste pomocí kamaráda nebo kamarádky ten hmat z obrázku.

Pokud to však nejde, tak musíte neprodleně vyhledat lékaře!
Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/problem-...

Takže, pokud je to nateklé, tak bych to právě kvůli té parafimóze, u které u vás došlo, nedoporučoval. Ono se to nesmí dělat násilím. Jenže, nejsem lékař a tak vám pošlu odkaz na jednoho lékaře, který má u svých stránek i poradnu.

terka228
10. apr 2017

@gin124 Děkuji za Vaši reakci. Zavolám tedy znovu doktorovi, protože v pátek jsem se již nedovolala. I když už tedy od pohledu není tak nateklý. Jenže syn si ho už nenechá ani namazat, má strach, když ho mám i převléknout. Já teda jeho strach absolutně chápu...Pořád během dnů pláče, že ho bolí aniž by mu s ním někdo něco dělal.
Pročtu ještě pořádně ty stránky.

nanervy_2
10. apr 2017

Zeny. Ja keď to čítam, je mi smutno.. Nechápem kde v tych lekaroch zabijaju ľudskosť, ze este chlap robi toto chlapcom (nasilne pretahovanie)
Ja by som pipik nasho maleho nechala tak úplne, len presne sa bojim takých debilov po nemocniciach, ktori bez opytania niečo riešia.
Mimochodom, ked toto lekar bez varovania a informovania rodica spravi, treba podat podnet na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivosťou, pretože porusil zakon a prava vas i dietata. A v podstate aj zranil zdravy genital.
Zazitok z nemocnice, maly horucky, zapal pluc, zahlienene priedusky a lekárka sa ma pyta, ci mu ide (rocnemu) pretiahnuť pipik. A uz isla tahat. Zobrala som dieta k sebe s tym, ze kus ano a rýchlo som mu dala plienku.
Kamosku od roka detska posielala v kuse na urológiu, lebo mu nešiel stiahnuť, pritom ziaden zapal, bolesť, nic. Odmietla. O par mesiacov sa presťahovali do zahraničia a čuduj sa svete, zrazu žiaden problém.

veronica2013
11. apr 2017

a našim mužom kto kazal stahovat predkozku? Nikto to vtedy nerobil. My sme si nasilnym strhnutim predkozky urologom sposobili 3 mesacnu traumu u mojho teraz 3,5 rocneho syna...zadrziaval stolicu...nikto nevedel preco....a vysledok? pipik sa mu zase prilepil.....moj muz hovoril, ze on si predkozku stiahol sam v puberte...citala som rozne clanky aj zo zahranicia....kde pipiky nestahuju, priroda si sama poradi a aj muzske hormony. Synovi s pipikom nebudeme nic robit nechame to na neho ked bude starsi.Problemy ani zapaly nemame...to je moja reakcia a nech si kazdy robi co chce,ale ja svojho syna uz trapit viac nebudem a lutujem ze som s nim dobrovolne isla na to stiahnutie.

gin124
11. apr 2017

@veronica2013 Já se omlouvám, že jsem vám zapomněl odpovědět, když jste mi napsala do schránky. To sekundární přilepení je vždy horší než původní, Dr Travis se spíše kloní k řešení nechat to na pokoji. V každém případě je zmrzačením a ublížením na zdraví řešení obřízkou.

gin124
12. apr 2017

@terka228 Po celou dobu přemýšlím co s tím, na jednu stranu unikl váš syn zbytečné zmrzačující amputaci předkožky, která by pro něho mohla, nehledě na to, že obřízka je pro dítě vždy trauma, mít v dopělosti nepěkné následky, proč, tu poskytnu nákresy:

http://www.beschneidung-von-jungen.de/uploads/p...

Vodorovný nápis uprostřed: NENÍ TO JEN KOŽNÍ HADR

Nápis v červené části vpravo: Předkožka obsahuje zhruba 20 000 specializovaných nervových zakončení - 10 na jeden zelený bod na nákresu.

Genitálně intaktní muž má tisíce receptorů pro lehká dráždění a jiná vysoce erotogenní nervová zakončení - mnohá z nich jsou při obřízce ztracena, což vede nevyhnutelně ke snížení sexuální citlivosti obřezaných mužů.

Obřízka má také vážné funkční následky. Při studii s obřezanými muži 84% účastníků zaznamenalo zhoršenou sexuální funkci jakožto důsledek obřízky. (Hammond 1997). Lockwood&Taylor (1996) poskytli důkazy k těmto zprávám obřezaných mužů tím, že zdokumentovali nevratnou ztrátu speciálních erotogenní sliznice při obřízce.

http://www.beschneidung-von-jungen.de/typo3temp...

popis nákresu

vlevo obřezán vpravo intaktní

Berührungreize - dotykové dráždění

verdickte Keratineschicht - zesílená keratinizovaná vrstva

dünne Schlammhaut - tenká sliznice

Nervenendidungen - nervová zakončení.

Vlevo: Přes silnou keratinizovanou vrstvu získají nervová zakončení pouze zlomek z dotykového dráždění oproti intaktnímu penisu

Vpravo: Přes slabou sliznici intaktního penisu ve však dotykové dráždění lehce přenášeno

Obřezaní muži si výrazně častěji stěžovali na progresivní snížení jejich penisu kvůli zvýšené keratinizaci trvale holého žaludu a zbytku vnitřní předkožky.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/muzska-o...

Viz též:

Dr Denninston ve své studii zaznamenal ztrátu sexuálního potěšení u obřezaných mužů. Poslední studie na citlivost penisu poznamenala, že neporušený penis je asi čtyřikrát citlivější než obřezaný penis.



erotogenní tkáň

Předkožka je vysoce inervovaná, to znamená, že má vysokou hustotu nervových zakončení a nervových vláken a to už hned po narození a dokonce i před narozením. Ta předkožka je specifická erotogenní zóna s nervovými zakončeními, která jsou nejvíce soustředěna v její špičce v rýhované tkáni a jsou tam síťovitě uspořádané v drážkách. Charakteristikou té předkožky je, že zprostředkovává senzorické sexuální potěšení. V důsledku jejího odříznutí se sníží sexuální citlivost penisu.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/obrizka-...

a článek: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/fyzikaln...

Jenže jiný doktor mu způsobil jiné trauma:

Pokud to bude oteklé, tak je návštěva lékaře nutná, pokud to splaskne, tak zatím vůbec nic nepodnikat, nejdříve mu musí odeznít to trauma. Paní Veronika psala, že to samé trauma trvalo tři měsíce, takže uvidíte.

Jinak ještě jeden článek:

http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/cisti-je...

zuzulamimi
16. apr 2017

@gin124 Dobry den. Vidim, ze tato tema stale pokracuje v hojnej debate 🙂
Tak pridam svoju skusenost.
Maly 4r mal problem so zjazvenou fimozou, uz ledva cikal...na SK vsetci len obriezka, obrorzka. Kontaktovala som toho pana dr (pan doktor Libor Janecek - Usti nad Orlici) co ste mi ho spominali a bol uuuuplne uzasny, ci telefonicky a potom aj osobne. Najprv sme sli na konzultaciu, tam sme dohodli operaciu, potom siel na operaciu, ktora trvala chvilinku a hned ho doniesli muzovi (ja som nebola, siel len muz) a vsetko super zvladli. Prve dni boli tazke, jasne ze ho stipalo cikanie a tak...na zaciatku to vyzeralo hrozne ale kazdym dnom to bolo lepsie, asi treti den uz cikal ok...o 10 dni sme sli na kontrolu, tam mu ho prvykrat stiahol (kus poplackal ale v pohode) a odvtedy doma krasne stahujeme a vsetko je super. O dake tri mesiace mame poslat dr mail co je vsetko ok.
Takze kto ma diagnozu naozaj na obriezku iba a nechce to, odporucam tohto uzasneho dr a ak mate tu moznost ist tam (z Ba to bolo tri hodiny), tak chodte!!!
Este raz dakujem za info, pomoc a radu 🙂

katariinka
17. apr 2017

@zuzulamimi to je super..som rada,ze sa delis o svoju realnu skusenost..ak ta mozem poprosit,este prezrad,akym sposobom mu to zoperovalu?tie "tri zarezy",kt.tu spimina gin?a predtym ste skusali aj kortikoidy,ci nie?

zuzulamimi
17. apr 2017

@katariinka Ahoj 🙂 kortikoidy sme neskusali....aj to mi prislo ako nie prave najlepsia volba, je to male dieta, kortikoidy su svinstvo a viem, ze to ma tendenciu sa vracat do povodneho stavu po preruseni mazania. Mne to nik neodporucal tak som to nakoniec neskusala.
Co sa tyka toho ukonu, po pravde, on to robi podla mna akoby "na mieru" podla toho ako to dane dieta ma. On aj hovoril ze realne uvidi az pri operacii ako to urobi. Vzhladom k tomu ze tam bol s nim moj muz a jeho schopnost zopakovat co mu povedal dr je minimalna😀 tak to do uplnych detailov neviem ale z toho co som uz potom pri hojeni videla tak to vyzera ako keby ten rez bol asi iba jeden a to nejako tak specialnejsie zosite...ono ten prvy den to vyzeralo priserne, to som bola v soku lebo to bolo cele opuchnute atd cize to som z toho nevedela nic vydedukovat ale pekne sa to zacalo hojit a teraz po mesiaci od zakroku ma uplne pipik v poriadku aj predkozku, ... o chvilu ani nebudem vidiet ze daco mal...len on tiez povedal ze musime kazdy vecer 20x pretiahnut po kupkani, len ak to nechame len tak tak sa to vrati...ale to je uz brnkacka, maly si uz pretahuje sam.
A este asi som zabudla povedat, ze my sme to museli riesit hlavne kvoli tomu ze maly mal kazdu chvilu zapaly aj napriek tomu ze sme kazdy vecer vystriekavali striekackou a aj tak mal zapaly a furt to bol stres lebo kazdu chvilu sa stazoval ze ho boli pipik. Tak sa tesim za mame po tom a predkozka je zachovana.
Ten doktor vravel ze toto vsetko kvoli comu obrezavaju chlapcov nie je vobec medicinsky dovod na obriezku, kedze sa to da urobit aj takymto jednoduchym zakrokom. Ze obriezka sa robi z nabozenskych dovodov a ozajstnych medicinskych dovodov (nejake vazne dovody kedy sa uz fakt obriezka musi spravit) ale zjazvena fimoza to nie je dovod....iba tu na SK, kde sme sa este neposunuli nikam za tie roky😠