Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Zienky, ked Vám niekto ostal dlzný za tovar a viac sa neozýva, hlásili ste to adminovi?
  @patakovav ... dajte si pozor na tuto osobu

  Desiata pre syna....grahamove bagetky s bryndzovou pomazánkou a kličkami z datelinky

  Včera som tak trochu piekla🙂 Baví ma to, len keby sa z toho nepriberalo..takže v nedeľu keď chodím k mame, vždy vezmem polovicu toho ,čo urobím🙂

  (2 fotky)

  Jednoduchý a dobrý koláčik sme si upiekli...❤️

  Kvaskovanie ma drží už tretí rok...niet nad dobrý domáci chlebík ..😋

  (2 fotky)

  Ostal vám konček z kvaskoveho chlebika ? Nevadí...dá sa využiť ako chrumkavy cesnakovy posyp do krémovej polievky.. ja som postrúhala na hrubom strúhadle, opiekla na olivači , pridala cesnakove korenie..a usušila ... Dnes si malý chválil, keď som mu to pridala na vrch do krémovej zelerovej polievky..

  (3 fotky)
  adazdca
  Správa bola zmenená    20. mar 2021    

  Spravila som si radosť kytičkou hrebíčkov z Lidla🙂

  Orechovo-makova bábovka...kľudne aj pre bezlepkacov...je celkom chutná...vyskúšajte...🙂

  adazdca
  Správa bola zmenená    16. mar 2021    

  Vcelku náročné vymýšľať tie obedy na homeoffice🙂 Dnes ma napadla hribova kapustnica, co sa varí u mojej mamy na štedrý deň...a lievance....takže dnes sú u nás malé Vianoce 😁

  (2 fotky)

  Syn sa vždy teší, čo mu nachystám na desiatu a olovrant 🙂

  (4 fotky)

  Hokaido kvaskovy chlebík...🎃

  (2 fotky)
  adazdca
  8. dec 2020    Čítané 105x

  Plazmakozmetika Future

  Plazma gél a plazma krém - sú to produkty, ktoré ma posledné 2 týždne sprevádzali každý deň ráno a večer, nakoľko som testovala oba spomenuté produkty. Možno vám k rozhodovaniu, či si zakúpiť oba tieto produkty pomôže aj môj článok.

  Vybrať v dnešnej dobe vhodný pleťový krém je celkom ťažké. V lekárňach a drogériách je ich na výber veľmi veľa a človek sa niekedy ťažko rozhoduje, ktorý bude ten pravý práve pre neho.

  Snom každej ženy je mať krásnu, zdravo vyzerajúcu a žiarivú pleť. Môže k tomu dopomôcť aj každodenná starostlivosť a aplikácia vhodného krému, ktorý pri pravidelnej starostlivosti pomôže eliminovať známky starnutia. Každému človeku však vyhovuje niečo úplne iné.

  Treba najskôr zvážiť, akú má človek pleť, koľko má rokov, v akom prostredí sa pohybuje, či uprednostňuje výlučne prírodné produkty a pod.

  Čo sa týka mojej pleti, tak mám o 2 týždne 47 rokov, zmiešanú pleť s mastnejšou T-zónou a pracujem v administratívnej oblasti,  t.j. klimatizované kancelárie s umelým osvetlením.

  Zamerala by som sa  najskôr na ten menší produkt, t.j. Plazma gél. Je vhodný tak pre dospelých ako aj pre deti, na urýchlenie regenerácie poškodenej pokožky. Treba upozorniť, že nesmie zamrznúť. V malom balení 5 ml sa skrýva priehľadný želé gél, ktorý sa dávkuje pomocou pumpičky. Gél som si nanášala pravidelne ráno a večer na vyčistenú pleť, na celú tvár, kvázi ako sérum. Gél sa veľmi rýchlo vstrebával, nezanechával na pleti lepkavý pocit, mierne chladil, pleť bola hladká a príjemná. Vzhľadom na to, že som nemala na pleti nejaké vážnejšie  poškodenia, ktoré by mal tento gél riešiť, môžem len ťažko posúdiť, či urýchľuje tento gél vďaka spomínanému zloženiu s obsahom konzervovaného extraktu z krvi bunkovú regeneráciu pokožky.

  Čo sa týka zloženia, tak tento gél má pre mňa dosť chemické zloženie, ja  uprednostňujem skôr prírodnejšie produkty.  Balenie 5 ml sa mi minulo presne po 2 týždňoch používania. Toto by ma ako spotrebiteľku dosť odradilo pri jeho opätovnom nákupe, nakoľko gél nie je nejak zvlášť lacný v porovnaní s množstvom.  Celkový dojem z tohto produktu je asi ten, že už sa k nemu asi nevrátim.

  Naopak milo ma prekvapil Plazma krém. Tento krém je deklarovaný ako omladzujúci a výživný krém, ktorý napomáha obnoviť pleť a je vhodný pre všetky typy pleti, vrátane citlivej, problematickej a aj pleti so sklonom k šupinateniu.  Obsahuje 2 oleje a to jojobový a kokosový, ktoré udržujú pokožku hydratovanú a vyživenú.

  Tento krém som používala opäť 2x denne a to ráno a večer. Veľmi sa mi páčil otočný uzáver ako aj integrovaná pumpička na dávkovanie krému, ktorá zabezpečuje maximálnu úspornosť pri používaní krému ako aj to, že sa krém zbytočne pri používaní nekontaminuje. Po nanesení krému sa tento dobre vstrebával, pleť bola hladká, jemná, po menšej pauze a nanesení make-upu nebol žiadny problém, takže je vhodný aj ako podkladový krém pod make-up. Jemná vôňa krému mi vyhovovala.  

  S pribúdajúcim vekom však čoraz častejšie študujem aj zloženia výrobkov, takže som preskúmala aj časť krému na obale s názvom Ingrediencie a dala som si tú prácu vyhľadať všetky cudzie pojmy a čo sa za nimi skrýva.

  Hlavnou zložkou krému je voda, zmes glycerínu a kokosového oleja, kokosový olej, bambucké maslo, emulgátor, jojobový olej, antibakteriálna konzervačná látka, emulgátor emulzie oleja vo vode,  pomocný emulgátor,  zvlhčujúca látka, vitamín E, glycerín, posilňovač konzervantov,  parfum, kyselina citrónová, panthenol,  antibakteriálna látka, extrakt z krvi.

  Vzhľadom na uvedené zloženie ako aj vzhľadom na vlastný pocit, ktorý som nadobudla pri používaní krému, súhlasím s tým, že krém je vyživujúci. Čo sa týka časti „omladzujúci“, tak o tom nie som až tak veľmi presvedčená. Pri anti-age krémoch by nemali chýbať v zložení ingrediencie ako sú peptidy, ceramidy, retinol, koncentrovaný vit. C, kyselina hyaluronová. 

  Takže súhlasím s tým, že plazma krém pleť dokáže vyživiť, ale čo sa týka omladenia, podľa môjho názoru je vhodné tento krém skombinovať ešte aj s inými produktami, ktoré sú zamerané vyslovene na anti-age účinok.

  Môj celkový dojem z testovania je pozitívny, je to pre mňa nová skúsenosť a som rada , že som mala šancu sa ho zúčastniť a sprostredkovať vám moje pocity z týchto 2 produktov. Plasma krém si v budúcnosti určite ešte zakúpim, prípadne ho rada dám aj ako darček a odporúčam aj vám, aby ste ho osobne vyskúšali.

  #test_plasmakosmetika  #recenzia  #plasmakozmetika_skusenosti

  adazdca
  Správa bola zmenená    6. dec 2020    

  #test_plasmakosmetika po 2 týždňoch som dnes ukončila testovanie Plasma gélu. A to doslova aj do písmena🙂 tento 5 ml želé gelik sa mi dnes minul. Používala som ho 2x denne na celú tvár ako sérum. Nezanechaval lepkavy pocit na pleti, mierne chládil a pleť bola po ňom hladká a jemná. Ak by som sa mala niekedy rozhodnúť či si ho ešte kúpim, tak úprimne poviem, že má nejako zvlášť nepresvedčil, nakoľko balenie je veľmi malé a po preštudovaní zloženia ma ani toto nepresvedcilo.

  #test_plasmakosmetika Že by inšpirácia pre Mikulaša? Už druhý týždeň pokračujem v testovaní plasma krému. Vhodný zrovna na toto počasie je výživný a ochráni pleť pred chladom. Oceňujem šikovny dávkovač...krém sa otvára len pootočenim uzáveru a stlačením pumpičky si vytlačíte potrebné množstvo. Vôňa je príjemná, nie prehnaná , krém sa dobre roztiera a pekné vstrebáva. Nerobí problém ani naniesť si naň make-up s pudrom.
  Tak šup šup pošepkat Mikulášovi prípadne Ježiškovi, aby pribalil k darčekom , ktoré budu onedlho roznášať.

  #test_plasmakosmetika
  Už týždeň testujem túto pre mňa novú kozmetiku a rada by som Vám dala vedieť moje pocity z nej. Na začiatok info, že mám zmiešanú pleť s mastnejšou T-zónou a o pár dní 47 rokov... Dnes by som sa zamerala na ten menší produkt, t.j. plasmagél. Ten je určený na extrémnu bunkovú regeneráciu, je to regeneratívny a ochranný gél vhodný na ošetrenie porušených miest na koži, jaziev a pod. Vhodný je tak pre dospelých ako aj pre deti.

  Konzistencia tohto prípravku je hydrogél, po nanesení na pleť sa rýchlo vstrebáva, niekedy až príliš rýchlo 🙂 Balenie 5 ml je na môj vkus dosť malé, ale oceňujem dávkovač s pumpičkou, ktorá pomôže nekontaminovať gél pri nanášaní ako aj šetriť ho, aj keď tá strieborná pumpička na mňa pôsobí dosť lacným dojmom. Pokiaľ by chcel človek používať tento gél na celú tvár ako sérum, tak balenie s 5 ml sa Vám veľmi rýchlo minie.

  Zaujímalo ma aj zloženie tohto gélu, tak som troška googlila, čo sa skrýva za tými cudzími pojmami v časti ingrediencie: voda, antibakteriálna konzervačná látka, polymér z kyseliny akrylovej, látka na upravenie PH, derivát glycerínu , krvné extrakty.

  Ja si nanášam tento gél ráno a večer na vyčistenú a tonizovanú pleť /upozorňujem, že kvôli obsahu krvných extraktov nie je vhodné používať antiseptické či antibakteriálne prostriedky na báze jódu či alkoholu/. Po nanesení na moju pleť mám mierne sťahujúci pocit, prípravok sa rýchlo vstrebe a nezostáva lepkavý pocit na pleti.
  Počkám potom cca 5 minút a nanášam na to plasma krém... Ale o tom napíšem až nabudúce 🙂

  #test_plasmakosmetika Veľmi sa teším na toto testovanie novej omladzujucej kozmetiky ...večer začínam 🌸🌼🍀

  Zienky, ktore ste vyberali tento rok novu pracku, date nejaky tip... hlavne aby nepralo bavlnu na 40C az 2 hodiny, proste nieco s kratsimi casmi a aj 30 min. program aby bol.. ponuka je hrozne siroka.. vdaka

  adazdca
  28. máj 2019    Čítané 210x

  Slniečkový vitamín

                                                      Slniečkový Vitamín.

  Už prívlastok slniečkový určite každému pomôže uhádnuť, o akom vitamíne bude reč. Áno, správne, je to vitamín D. U nás má tento vitamín odnedávna aj nový názov,  a to: žirafkový vitamín.

  Žirafkový preto, lebo sme mali možnosť testovať tento vitamín od firmy Oilesen, ktorá má v logu žirafku. Konkrétne sme testovali vitamín D - kvapky a Vitamín D - ústny sprej s pomarančovou príchuťou.

  Viete, aká je vlastne funkcia vitamínu D a čo sa stane pri jeho nedostatku?

  Vitamín D ovplyvňuje celé vaše telo. Jeho nedostatok spôsobuje únavu a depresiu a syndróm nepokojných nôh. Je to aj prevencia pred osteoporózou. Zvyšuje nám imunitu. Podporuje vstrebávanie vápnika v tele a udržuje jeho rovnováhu v pomere k fosforu, to všetko pre zdravie a pevnosť vašich kostí a zubov. Obmedzuje zhubné množenie buniek v prípadoch rakoviny prostaty, kože, hrubého čreva a prsníka. Znižuje aj riziko vysokého krvného tlaku. Jeho nedostatok tiež znamená pokles tvorby inzulínu a riziko glukózovej poruchy a cukrovky prvého typu. Je účinný pri liečbe niektorých ochorení kože ako je psoriáza, stimuluje rast a rozvoj buniek pokožky.

  Dopĺňanie vitamínu D počas tehotenstva zabezpečuje správny vývoj kostry plodu a predchádza nízkej pôrodnej váhe. V období dojčenia zvyšuje tvorbu mlieka. Adekvátny príjem vitamínu D v detstve a puberte sa tiež podieľa na správnom vývoji organizmu. Vitamín D má aj dokázateľné pozitívne účinky na centrálny nervový systém. Jeho nedostatok spôsobuje únavu a depresie.

  Poďme teraz k samotnému testovaniu. Viac ako 2 týždne sme užívali tento vitamín Oilesen. Veľmi lákavá forma v podobe ústneho spreju zaujala môjho syna. Avšak musím skonštatovať, že tento produkt má aj konzervačné látky: benzoan sodný a aj emulgátor – Polysorbát 80, takže tento produkt by som deťom neodporúčala, aj keď syna veľmi lákala hlavne možnosť striekať „pomarančovú vodičku“ priamo do úst.

  Naopak D vitamín Oilesen v podobe olejových kvapiek má omnoho lepšie zloženie, a to len extra panenský olivový olej a cholekalciferol /vitamín D/. Takže táto forma vitamínu D je určite vhodnejšia pre deti kvôli čistému zloženiu bez konzervačných látok a emulgátorov.

  Ako môžeme telu vlastne dodať vitamín D?

  1. Môžete ho dostať do tela stravou. Najlepším zdrojom vitamínu D je najmä rybí olej a tučnejšie ryby – losos, haring, kapor, zubáč. Okrem toho aj vaječné žĺtky, huby, droždie, kakao, kokos či mlieko a mliečne produkty. Z rastlín ho obsahuje lucerna siata a avokádo. Déčkom sú umelo obohatené aj niektoré potraviny, napríklad cereálie, rastlinné tuky a mliečne výrobky. Denne by ste mali prijať asi 5 až 10 mikrogramov tohto vitamínu, čo zodpovedá minimálne 200 g ryby alebo trom vajíčkam, v zime však treba zvýšiť príjem tohto vitamínu až trojnásobne.
  2. Najdôležitejšie formy tohto vitamínu sú D3, ktorý vzniká v koži účinkom slnečného UV žiarenia. V našom strednom zemepisnom pásme potrebujete na získanie adekvátnej dennej dávky v letných mesiacoch asi 20 minút pobytu na slnku, pričom slnko musí byť aspoň 45˚ nad horizontom. Najlepšie medzi 11. a 14. hodinou asi 3x týždenne. Od novembra do februára však v našom miernom pásme nie je dostatok takého slnečného žiarenia, ktoré by poskytlo potrebné množstvo tohto vitamínu. Nutná dĺžka pobytu na slnku závisí tiež od množstva farbiva, ktorý máte v koži: „tmavší“ ľudia tvoria vitamín D v pokožke pomalšie, preto by mali byť dlhšie na slnku ako „bledí“. Dlhší pobyt je nutný, ak máte na sebe natretý opaľovací krém s vysokým faktorom.

  Môžete ho užívať vo forme výživového doplnku s vitamínom D. Za deň je potrebná dávka od 200 UI do 4000 UI/deň /medzinárodné jednotky/, to je 5 – 100 ug. Prevencia krivice sa začína už prvou návštevou v detskej poradni, kedy dieťa už od ukončeného druhého týždňa života užíva vitamín D vo forme kvapiek.

  A čo dodať na záver?

  V zimných mesiacoch určite budeme pokračovať v užívaní D-vitamínu a doporučujem olejové kvapky od firmy Oilesen skúsiť aj iným. Treba dodržiavať pravdaže dávkovanie uvedené výrobcom, nakoľko je dôležité, aby sa človek nepredávkoval.

  #test_oilesen a #recenzia

  #test_oilesen
  Stále pokračujeme v testovaní vitamínu D od Oilesen. Ktorú značku ste mali možnosť skúsiť vy? Pripadne čo uprednostňujete pri výbere ?

  #test_oilesen
  Už viac ako týždeň testujeme celá rodina D vitamín Oilesen. Syna maximálne baví užívanie prostredníctvom spreju. Pre 6 ročného stačí 1 streknutie pod jazyk. To by on prijal aj 3-4 krát, keďže je to príjemná pomarančová chuť....

  #test_oilesen
  Tešíme sa, že sa na nás usmialo šťastie a boli sme vybratí na testovanie vitaminu D. Dnes k nám dorazil balicek Oilesen, kde bola malá žirafka -maskot firmy a 2 ks vitamínu D vo forme pomarančového spreju a 2 ks Dčka vo forme olejových kvapiek..Sprej Tomaška hneď zaujal a aj sme ho použili, chutil dobre. Žirafku hneď zbalil, že bude robiť spoločnosť pri zaspávani😊 Od zajtra testujeme všetci členovia rodiny.

  (2 fotky)

  Žienky, poraďte prosim, čo s 4-rocnou trampolínou...dik

  Na Vianoce nesmie chýbať kvaskova vianočka ...

  (2 fotky)

  žienky, neviete mi poradiť nejaký pekný penzion na predlzený víkend v Tatrach? Ponuka je strašne velká, tak ci nemátie niečo odskušané.. 2dosp.+6ročný .. apson ranajky

  Tento rok prial aj figam ..prvá úroda už dozrela, sú sladučké a veľké...celkom pekné kúsky sa urodili..😊

  (2 fotky)

  Doma sme všetci chorí, obchod nehrozí, tak som upiekla čosi pod zub..😊

  (3 fotky)

  Videla som nedávno u jednej maminy tu na koniku, tak som skúsila urobiť aj ja pre nás😊

  Dostali sme divinu...chrbátik z lane...varil nás tatino😋

  Na návštevu k babke sme doniesli aj čerstvý kvaskovy špaldovy chlebík😊

  Kvaskovy pivný je u nás v kurze😋

  (2 fotky)