Problém so stolicou u 2 ročného dieťaťa

opica89
1. mar 2012

mam velký problem s mojim synom :( nechce kakat niekedy to trva aj 6 dní. Jedoducho nechce vobec potlacit, mozme sediet aj hodinu na zachode jednoducho nepotlaci a povie že kakať nejde. Som z toho vsetkeho už zufala ☹ a nervozna, iba kricim po nom aj po zadku dostane aj mu pekne vysvetlujem aj knizku citame na zacode no na neho neplati absolutne nic! ani po dobrom ani po zlom. Pije vela aj papa dost, brusko ho neboli aspon sa nestazuje. Aj prehanadlo sommu dala tak pomohlo ale nechcem ho učiť na prehanadla. poradte mi prosim lebo ja už neviem co s nim, predtým sa krasne pýtal na wc a teraz nechce zachod ani vidiet. dakujem

berus222
1. mar 2012

@opica89 my to mame doma este teraz. kaka len do plienky. ked mu ju nedam, nekaka aj 3 dni. potom place, ze ho to boli. ale na zachode moze sediet aj pol dna a nic. vycika sa, ale nekaka. teraz sa mi zda ze nekaka preto, ze sa boji, ze ho to bude boliet. ani ja neviem co s nim, ale dufam, ze ho to prejde. nutit ho nema zmysel.

opica89
autor
1. mar 2012

@berus222 ale on ani do plienky potlacit nechce :(

bodka13
1. mar 2012

@opica89 treba to riešiť s detskou doktorkou....môže mať aj tzv."lenivé"črevá nášmu staršiemu pomohol sirup duphalac 😉

maminka142
1. mar 2012

@opica89 my sme mali tiž ten problem... Lnže až taky, že mala nechcela vôbec kakať a držala to aj 4-5 dní a potom vykakala strašne velku a tvrdu stolicu a samozrejme s krvou a bolo to pre ňu aj dosť bolestive 😢
Boli to hrozne časy ☹ Najhoršie bolo, že ona z ovocia mi nič nechcela, okrem mandarinky a čo sa tyka bňvlakniny, tak to tiež nechcela 😖
Ale už mame po probleme 😀 Takže nam v prvom rade pomohla biogaia, to sa kupuje aj bez predpisu a potom som jej aj varila ľanove semienka a davala som jej ten odvar 😀 Toho sa nemusíš bať to davaju aj malym miminkam 😉 Teraz už papa všeličo a hlavne presnidavky a aj tie cerelne guličky a teraz je to ok a kaka pravidelne a hlavne bezbolestne 😉

opica89
autor
1. mar 2012

@maminka142 nas spapa aj jablcko aspon stvrtku aj kiwi a aj biogaju mame a nic. a stolicu ma tiež tvrdu po tolkých dnoch a boli ho to a aj krvicka je tam.
@bodka13 Jemu aj treba aj poprdkava ale jednoducho nepotlaci von zadrzuje to v sebe

maminka142
1. mar 2012

@opica89 skus to ľanove semeno to mi pomohlo najviac zo všetkeho a tak sa jej to upravilo, že už jej ho vôbec nedávam 😉 A stolicu ma pravidelnu a hlavne mäkučku a bz bolesti 😀

opica89
autor
1. mar 2012

@maminka142 dakujem a lanove semienko kde kupim?

maminka142
1. mar 2012

@opica89 to kupiš normalne aj v potravinach, napríklad v korune 😉 Je tu ma mk, myslím, že aj tema o lanovom semene pre detičky 🙂 Pomer som davala myslím, že na štvrť litra jednu malu lyžičku 😉

tinuskaha
1. mar 2012

osvedceny je tiez aj cucoriedkovy sirup ci stava od justu.ale je to dooost drahe ☹
ale pomaha ak ma dieta hnacku stiahne ak tvrdu pomoze a vyrovna potom je stolica pravidelna a naviac ak je dieta anemicke tak je dobre na zelezo 😉

opica89
autor
2. mar 2012

@tinuskaha a ten sirup kde kupim?

tinuskaha
2. mar 2012

@opica89 daj si do googlu just a tam si to mozes objednat cez net alebo sa da cez najblizsieho dilera k tvojmu bydlisku

opica89
autor
2. mar 2012

@tinuskaha aha no lebo som nevidela v obchodoch dzusik takej znacky tak mi to neslo do hlavy.
@maminka142 Dakujem krásne žienky urcite musime nieco vyskusat aby sme sa netrapili tolko

sante81
2. mar 2012

my sme mali so stolicou problém asi pol roka, bolo to tesne po tom ako sa začal pytat cikat a tym padom drzal aj kakanie. trvalo to asi 3 mes, nepomohlo ani upravit stravu, nič, doktorka nám predpísala sirup duphalac, ten zabral do hodiny, ale ucit ho kakat na sirup som nechcela. potom kakal dalsie 3 mes len počas spánku, čo bolo ešte horsie, lebo zo sna tlačil aj 20 min a musela som ho častkokrat o polnoci budit a ist ho osprchovat. upravilo sa to samé, ale kakal len do plienky, ked plienku nedostal tak drzal zase. teraz kaka do záchoda, zo dna na den chcel sám. takze nám pomohol len čas a trpezlivost

tinuskaha
2. mar 2012

@opica89 to nieje ani dzusik povedala by som skor ze stava taky napoj je to 500ml flasa a stoji to cca 42€ 😒 ale pomaha 😒 chvalilo si ho vela mamiciek a chvalim si ho aj ja

maria444bb
26. okt 2012

@opica89 ahoj, už ste to nejako vyriešili?

opica89
autor
26. okt 2012

dobrý den na cas ano zacal pekne kakat ale zase sa to vratilo ale už nema taky strach z kakania ako predtým

maria444bb
27. okt 2012

@opica89 Ja som mala s chlapčekom taký istý problém, skúšala som fakt všetko možné, bio gaia je super vec, ale ako som mu to prestala dávať, problémy sa opäť vrátili, tu na modrom koníkovi som sa dočítala o minerálnych soliach, jedna maminka písala, že im to veľmi pomohlo, tak sme to teda vyskúšali, a naše kakanie sa pekne upravilo.

opica89
autor
27. okt 2012

@maria444bb a tie mineralne soli ste odkial mali? My sme mu davali activiu aj acidko a bolo vsetko super ok ale zase volako nechce už ani to pit.

maria444bb
27. okt 2012

@opica89 mne tiež malý acidlko nechce 😖 , jedine čo zje je zvolenský jogurt....tieto minerálne soli predávajú len v nemeckých lekárňach. Dlho som hľadala po internete, ako ich zohnať, ale nič sa mi nepozdávalo, nikde neuvádzali výrobcu.Tak som kontaktovala tú maminku z modrého koníka, a ona mi poslala link, z kadiaľ si ich objednáva.

opica89
autor
27. okt 2012

@maria444bb a možte mi ho poslat prosim?

martinkaxp
27. okt 2012

ja odporucam tiez probiotika, my sme brali laktobacilky a dalej lanove semiacka, dostat kupit v dmku, najlepsie su uz podrvene, mozes aj kazdy den mu dat do jogurtu alebo len tak pozobkat...a tiez dostat v dmku lanovo sezamovu tycinku, aj ta je super

monyccka
27. okt 2012

vlaknina a tekutiny..cize ovocie, zelenina, vela vody, nesladenycch cajikov. A ako uz bolo spomenute - laktobacily, probiotika, jogurty a ine kyslomliecne vyrobky. A vynechat sladkosti, kakao, sladene vody a ine stahovace stolice. Drzim prsty, nech ot skoro prejde, je to trapenisko pre deticky, ked ot nejde ako ma..

lienka9933
27. okt 2012

Ahoj.Pridávam sa aj ja do tejto diskusie, lebo s malou sme maly rovnaký problém s kakaním ktorý trval skoro rok.Mala nám nekakala aj 7 dní a potom keď sa vykakala tak mala tvrdé hovienko a niekedy aj krv.Pediatrička nám dlho odporúčala rôzne veci ktoré nam vôbec nezabrali- napr. Actimel každé ráno na lačno, probiotiká, veľa zeleniny , ke´d jogurt tak len activiu.....no bolo toho veľa a stálo nás to aj dosť penazí a nič nám nepomohlo.Skúšala som aj odvar z ľanového semena alebo z vločiek a nič z toho....tak nás konečne asi po 9.mesiacoch trápenia poslala na gastro malej som dala spraviť testy na alergiu na mlieko a lepok-ja som celiatik- či to nie je v tom a pani dochtorka nám predpísala Duphalac dávala som jej 1x15ml pred obedom trvalo to asi 6týždňou a začalo sa jej to postupne upravovať.Začala som jej dávať jesť viac zeleniny teda zje mi len jablčka ale aj to sa počíta, a viac vlákniny.Kupujem jej rôzne cereálne kexíky a všeliaké chrumky do mlieka ale nie čokoládové a najviac nám pomohlo že si našla kamaráta s ktorým ide na wc a tlačí s ním , má takú plyšovú zebru a ja za ňu rozprávam že aj ta zebra kaká a súťažia spolu že kto prvý sa vykaká a kto prvý potlačí kaku von z bruška....Ak by si ešte potrebovala nejakú radu napíš mi mám s týmto problémom bohaté skúsenosťi....Držím vám palce.

maria444bb
27. okt 2012

@opica89 samozrejme, tu je http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=165801, držím palce 🙂

opica89
autor
27. okt 2012

@maria444bb dakujem velmi pekne 🙂

veve39
27. okt 2012

@lienka9933 ten Duphalac este stale beriete, alebo sa vam stav upravil tak, ze uz ste ho vysadili??..my mame podobny problem, uz dlhodobo, dcerka tiez berie duphalac, 5mldenne, ak je potreba tak aj viac, bez neho sa nevykaka...z dlhodobeho hladiska to nie je riesenie, aj ked je to setrne a moze sa uzivat dlhsi cas, je to predsa len prehanadlo...tiez sme poskusali vsetko mozne, dcera ma v strave vela vlakniny, aj lanovy odvar som davala do jedla, ovsena kasa kazdy den, susene slivky, figy, kazdy den cerstve ovocie,zelenina a vyprazdnovanie spomalene 😒 ...testy na gastre boli negativne (lepok, alergia na BKM)...uz len vysetrenie criev ☹ , to vsak pockame kym bude vacsia (ak sa stav neupravi)

opica89
autor
27. okt 2012

tak nas nekakal len preto lebo nechcel kakat a mozme davat co chceme oni proste nepotlacia ania ked mu neviem co dame. a najlepsie je kazdy den aby sedeli na tom vecku, este sme tomu nasmu rozpravku pustali na mobile na wc a tak trochu sme ho vydierali aby potlacil a pustim mu rozpravku. a vzdy v rovnaky cas ja som ho davala vecer okolo pol 8mej ale po porode druheho synceka som nemala veli cas na to a muz to zAnedbal, tak teraz zase pekne od zaciatku. Len netreba kricat a rozculovat sa na tie devaky, lebo ja som tiež bola už nervozna ked 5dni nekakal už som sa bala a už som aj kricala aby kakal a nepomohlo.chce to cas a hlavne ich nenutit. A cim dlhsie dietata nekaka tym je stolica tvrdsia a boja sa kakat.

maria444bb
27. okt 2012

@opica89 za máličko 🙂

lienka9933
28. okt 2012

@veve39 Duphalac sme už vysadili aj to úplne náhodou som jej ho jedeň deň nedala ani druhý a aj tak sa vykakala tak som jej ho prestala dávať.Ale ja som malej dávala až 15ml a to nám dochtorka kázala dávať 3x10ml pred jedlom ale to by mi malá asi nepila tak som jej dávala len polovocu v jednej dávke vždy pred obedom. Je to proste beh na dlhé trate a kým si to dieťa samé neuvedomí že to nebolí keď sa vykaká tak mi mamičky môžeme skúšať všetko možné no aj tak to nezabere.

kaselka
29. okt 2012

Niečo podobné (možno kratšie intervaly) riešila aj kamoška. Odkedy dáva malému piť každý deň kamilkový čaj má vraj po probléme.