Problémi s jedením. Riešia to vaši pediatri?

lulucka
26. máj 2009

ahojte, chcem sa opýtať, či ste riešili s vašimi pediatrami, že vaše deti nechcú veĺmi papať. čo on nato? poslal vás niekde na vyšetrenie, alebo keď dieťatko priberá, tak to nerieši? ďakujem za odpovede

andrea142
27. máj 2009

ahojte

som späť od lekárky krv je v poriadku akúrat mala trošičku zvýšenú hladinu železa a na to mi povedala ,že to má z tej nádchy. odvážiť ju neodvážila, až na budúcu stredu keď je poradňa 😠 . akúrat jej znova zobrala výtery z nosa a hrdla a predpísala jej nosné kvapky Pamicon a ešte fenistil. Keď som jej spomenula ,že v včera som do nej ledva niečo dostala to išlo jedným uchom dnu druhým von.

váhu nemám ani ja ,uvidím teda koľko bude vážiť o týždeň.

diddi
27. máj 2009

pamicon uzivaj len tyzden....to su antibioticke kvapky

michaela31
27. máj 2009

Ahojte ja patrím tiež medzi vas. Mám jeden ročnú dcérku.Tiež sa trápim od 3 mesiacov,ako začala viac vnímať. je na UM Nutrilone. Pila prevážne v polospánku, lebo inak som do nej nedostala nič,začala sa krútiť,plakať a bolo po jedle. Vydržala bez jedla 6-8 hodín,to bolo dosť a cez noc aj 11 hodín nechavala som to na ňu,že keď bude hladná tak sa prihlási,prihlásila sa a vypila 50ml,ja som skoro odpadla,samozrejme stakého množstva prospievať nemohla. Dr.nas poslala do nemocnice,tam sa to natoľko zhoršilo,že ju museli sondovať 24 hodín aby jej roztiahli žaludok,to neprajem ani najväčiemu nepriateľovi,bolo to strašne. Tam ju nadstavili na krmenie každých 3 hodiny. Do dnes sa toho pridržiavam aj keď ma už rok,jedenie je u nás horor.Mlieko pije už aj pri vedomí,ale tiež nie vždy,vypije od tých 150-230ml.Váži 9500g meria 87cm. Proste sú deti, ktoré nepotrebujú veľa jesť. Ja len dúfam,že ju to strajkovanie prejde.

lulucka
autor
27. máj 2009

ahojte, myslíte si, že aj zuby môžu spôsobiť, že malý nepapá? Zatiaľ dnes mi môj 5 mesačný syn vypil 270 ml mlieka + príkrm(asi polovicu ovocného) a celý mrkva + zemiak(tie najmenšie). Myslíte, že ho tak bolia ďasná, že nemôže sať? Pije pije a začne sa zlosti, trošku mu povytiahnem fľašu a znova 3x potiahne a zase sa začne zlostiť. Čajík pije dlhšie, ale potom sa zlostí ako pri mlieku. Mal papať o 4 a dostala som do neho asi 20 ml mlieka, tak som mu dala aspoň príkrm. ten mi spapal, ale ani neviem koľko.

lulucka
autor
27. máj 2009

ešte som zabudla napísať, že teplotu nemáme, ani hnačky.Dnes sa už 2x vykakal a prdí normálne. Ja fakt netuší čo mu je. som zúfalá

sjuzan
27. máj 2009

Ahojky lulucka...tak já Ti napíšu,jak je na tom s jídlem dneska naše malá...V noci ve 2 hodiny kojení(asi 20minut),ráno kojení v 8 hod-5 minut,takže nemohla nic moc vypít,to už mám představu,kolik za jak dlouho asi tak vypije.Pak ve 12 hodin zeleninový příkrm,kterého snědla s velkýma problémama asi 125ml....pak kojení v 16hodin,ale zase tak 3-4 minuty.Teď jsem ji zkusila zase přiložit a nic,nechtěla.Takže taky za ten den celkem nic.Má za celej den počůrané 2 plínky,a to jenom trochu.Budu asi muset jít opět k doktorce a nějaký vyšetření(aspoň krve) si vyžádat.Docela mě vyděsila michaela s tím sondováním.Kolik měl malej při narození a kolik v 5. měsících?(váha a výška)

lulucka
autor
27. máj 2009

ahoj Sjuzan, tak malý sa narodil a mal 3750 g a 51 cm a teraz 8.6 bude mať 5 mesiacov a má 7210 g a 67 cm. a tvoja malá?

sjuzan
27. máj 2009

Malá měla při narození 2900g a 51cm,teď 7.6. bude mít 6. měsíců.V 5. měsících měla 6800g a 68cm.To ještě jedla víc,sice ne úplně ideálně,ale rozhodně víc,než teď,tak přibírala pěkně.Teď těch 14 dní je to tak,jak jsem to psala a malá nepřibrala za 10 dní nic a předtím 200g,takže teď váží 7kg.

millist
27. máj 2009

Ahoj, koukám, že je nás docela dost, které řešíme problém s nepapáním našich prcků. My máme problémy od narození a já se pořád těším, že se to zlepší, ale pořád nějak nic. Teď teda asi 14 dnů dobrý, ale poslední dva dny se už zase vzteká. Pak teda přijde na to, že jí to co jí dávám asi pomůže zahnat hlad, ale trvá to. Nikdo z mých kamarádek takový problémy nemá a taky mi moc nevěřily, dokud to samy neviděly. Teď už to tak neřeším, protože už mi i doktorka řekla, že přibírá málo, ale že to holt bude nejedlík a prcek, ale ještě do nedávna jsem z toho byla úplně na nervy, byla jsem vystersovaná jen když jsem pomyslela na to, že ji musím jít krmit, každý jídlo byl boj.
Naše doktorka malou, když mi přestala pít mlíko udělala nějaký testy krve, moči, výtěry, myslela si spíš, že to bude alergie na BKM, protože já po třetím měsíci vysadila to nedobrý HA mlíko, když ho malá už nechtěla a dala normální. Vůbec nic jí testy neprokázaly, je úplně v pořádku. Tenkrát jsem ji taky musela chodit přavažovat, protože mi hubla a už nám hrozila nemocnice. Já jsem věděla, že by ji tam rozhodili ještě víc, no a mě taky, stejně jako v porodnici, tak jsem byla nakonec ráda, že něco přibrala a nemusely jsme tam.
Ona doktorka pak hlídala každý deko, ale to se taky nedá, záleží přeci na tom, jak jsou zrovna najezení a to nejsou vždycky stejně.
No prostě bojujeme dál a už taky pochybuju o tom, že by se to zlepšilo a mám hrůzu z horkých dní, to asi nebude jíst vůbec.
Ten kdo si to nezažil, vůbec neví, co to je, když dítě nejí.

andrea142
27. máj 2009

Diddi: áno viem v lekárni mi ti povedali. 🙂

baby nechcem nič prekríknuť ale mne jedla dnes malá celkom v pohode ...... žiadne rodeo, síce do obeda to nebolo nič moc max.90ml ale potom mi už vypila 120ml stále 😵 😵 😵 😵

takže klop,klop,klop ..... 🙂

lulucka: možno mu naozaj idú zuby, skús mu poklopkať lyžičkou po ďasnách ( ak si to nerobila 🙂 )

u2jana
28. máj 2009

ahojte
tak som si vcera na obed zavolal k nam moju mamu, nech mi teda poradi, co robim pri tom krmeni zle... no ze nic, mala sa jedovala ako vzdy... proste boj, zabavanie s hrackami s chrumkami - minochodom tie tusim jedine je...

michaela31-aj ti povedali v nemocnici,preco ti tak malo papala? inak to sondovanie musela byt hroza, nasej davali len infuziu do hlavicky kvoli dehydratacii a skoro som to neprezila... odvtedy ju stale nutim nutim pit, nechce vodu, ani cajiky, tak aspon to UM...

anta
28. máj 2009

Ahojky, zrovna včera jsme volali dr., že nám Honzík z ničeho nic papat, papá jak vrabčák, ale je spokojenej. Dr. říkala, že je to normální vývojové stádium, že by bylo naoapak divné, kdyby tím neprošel. 😉 Je v takové malé pidipubertě, začíná si vybírat chutě, ještě do toho ho čapou zoubky, fakt super kombinace 😀 😀 😀

michaela31
28. máj 2009

Ahoj,v nemocnici mi nepovedali vôbec nič, oni si tiež mysleli,že je to alergia na mlieko, výsledky boli s vyšetrení v poriadku. Ale v 5 mesiacoch malej vyšli dolné zúbky, ona keď je v pohode mala sa vie napapať, To mohlo súvisieť to nechutenstvo s tými zúbkami, vždy keď začne menej papať tak len pozerám či sa jej netlačia.Aj teraz nechce a viem,že jej idú horné stoličky,pred tým aj spapala chlebík teraz nie,zoberie do pusy a hneď si ho aj vyberie, lebo ju to asi bolí napína ju,trasie, len tie tekutiný to je hlavné, aby dieťa pilo a keď nechce to je trápenie. Veď keď pije aspoň UM veď aj tam je tekutina, mne začala piť čaj, vodu keď mala 9 mesiacov.Niekedy vypije celu fľašu a niekedy za deň vôbec nič, to je hrozné,ale mlieko pije poklopať nesmiem zakríknuť. Neboj sa vyrastie.

yfca
26. jún 2010

Ahojte!
my sa doma tiež trápime s papaním, zopár nápadov na pomoc som spísala na svoj blog:
http://www.elefantino.sk/za-mamicku-za-otecka/
možno niekoho daktorý z nich poteší.

misicka455
15. aug 2010

Ahojky, chtěla bych otevřít toto téma. Tak jak jste na tom komu dítě začalo jest a nebo to nejezení pořád trvá?

holis84
15. aug 2010

holky mam doma skoro rocni holcicku, dalo by se rici ze je jeste z 80% na mliku ☹ do 9m byla plne kojena, protoze proste jidlo odmitala, nepocitam susenky ty mela rada ale proste prikrmy a ovoce vubec.

Ted ji malo, ovocnou presnidavku ma na 2 dny, k obedu ji davam to co mame my, ji zasadne jen polivky takze ji delam zasmazeny polivky, maso nechce, plus 4 davky 210ml UM denne.

Pediatr to neresi, rikala mi ze nabizet ale nenutit, ze kazde miminko se casem rozji 😅