Problémové kakanie u 2,5-ročnej

miaalana23
15. jan 2023

Ahojte dúfam že mi poradíte čo robiť už som zúfalá 🥺🥺🥺 mám dcéru 2,5 roka problém kakanie , nemala problém kakať vôbec kakala pekné aj 2 krát denne ale odrazu prestala nekaka už týždeň skúšala som čipom no vytláča ho von cvičím snou do teplej vody ju dávam masirujem bruško a nič keď nanu príde kakanie hnet sa celá napne a zadržiava samozrejme pije veľa tekutín neviem kde je problém ...

simona92101
15. jan 2023

@miaalana23 moze zadrziavat preto,ze ma blok.mozno ju par x zabolelo pri tlaceni (tvrdsia stolica) a boji sa. Odporucam nasadit sirup Dulcosoft,vzdy rano aj do caju dat,vypije a do pol h ide na wc aj keby nechcela.dcerka pri oducani od plienky mala rovnaky problem,po tyzdni uzivania sa jej to krasne upravilo,zistila ze sa nema coho bat.postupne som vysadila

miaalana23
autor
15. jan 2023

@simona92101 Ďakujem za radu neviem niekto mi aj poradil obyčajne alebo decke mydlo že to pomáha no nechcem to veľmi dávať 😑😑

patricka
15. jan 2023

@miaalana23 moja to mala tiež ako 2.5r mali sme hore spomínaný sirup a veru žiadna sláva, potom to nejako same odznelo a teraz ma 5.5r a znovu sa trápime ale ona ma blok lebo ju boli ritka a bojí sa kakat...h nás je ale ten problém ze moja dcérka pije veľmi málo vody...inak ma dosť zeleniny ovocia aj vlákniny ale u nás veľký problém voda a nepomaha nic...ani nová fľaška šálka džús sirup nic

miaalana23
autor
15. jan 2023

No ona aj teraz tlačil zaplace kuknem do plienky a iba zaspinena plienka

laurikalalinka
15. jan 2023

@miaalana23 tam je blok v hlavičke,my sme boli aj na clystir 10 eur,a ked som volala na 112,že čo mám robit,dieta týždeň nič,žiadne bolesti,aj jest chutilo,no paráda,ani sirupy nezabrali,doktorka nech pomiešame všetko,slivky zaberajú,aj gutalax zaberal,no mala 5 rokov,potom to prišlo samo a potom už bolo ok

miaalana23
autor
15. jan 2023

@laurikalalinka ďakujem tak skúsim tie slivky aj gutalax, len neviem či tu v Rakúsku kúpim gutalax

laurikalalinka
15. jan 2023

@miaalana23 tam asi nie,no aspoň ten sirup pre deti,gutalax je silný,tam len možno 2 kvapky,aby čreva neboleli

iritka
15. jan 2023

@miaalana23 mne ked sa malej tazko kakalo a zacala zadrzat sa naucila na serblik. Vzdy ked som videla ze to na nu ide som ju vzala ze utekame urobit bobek a splachne ho potom. Sa jej to zapacilo a aj ked ma pevne a chce utiect zo serbla jej rozpravam ze to zvladneme a potom natrieme zadocek. Chytim ju za ruky a spolu tam cakame.

iritka
15. jan 2023

@miaalana23 ja davam lacutosu ak ma zapchu viac dni

miaalana23
autor
15. jan 2023

Viete čo bojím sa aby nebolo to čo s chlapcom mám syna tak isto ma 6 rokov od 4 prestal kakať už 2 roky trvá to tak isto prestal kakať spini zadok iba sem tam niečo zneho výjde ale to iba kus a ide na wc aj 20 krát na deň a každý deň to isté spini iba nevykaka sa riadne ako by mal , keď som bola na Sk dochtorka že cipok dokazal aj to zadržať nič zneho nevyšlo ovsené vločky mi poradila do každého jedla bral 2,3 mesiace nič sa nezmenilo a všelijaké tie kvapky prehanadla a trvá to do dnes

nwnw
16. jan 2023

@miaalana23 kup probiotika kludne aj obycajne Biogaia protectis. Davaj viac ovocia a zeleniny. Nuz a ked mas pocit, ze ma tvrdu stolicu,tak Lactulosa Biomedica. Davala som to ked zadrziaval stolicu.

lenkahorny
16. jan 2023

Ahoj, ja som mala so synom tiež problémy s kakaním dlhoročné, aj 20 na záchode, v noci nevyspatí všetci, a nič nevyšlo. Mne pomohol až rybí olej ráno pred jedlom. Sú aj ochutené, už nie sú také hnusné ako kedysi. Trvalo to než to zabralo ale potom sa to už upravilo a teraz mi kaká úplne v pohode. Predtým sme skúšali lactulosu, čípky, vlákninu, všetko možné.

miaalana23
autor
16. jan 2023

@lenkahorny neviem či mi on to bude jesť no ako ste mu dávali

luc1489
17. jan 2023

Ja som riešila to isté s 2-ročnou dcérkou po odplienkovaní, zadržiavala stolicu, až kým nebola tvrdá a potom ju to bolelo, kakala raz za 5 dní. Doktorka nám poradila natierať riťku modrou indulonou 2-3x denne, vylúčiť zo stravy mrkvu, ryžu, pridať hruškový džús (dcérka pila iba vodu, tak som miešala hrušky kam sa dalo), pridávať olivový olej do jedál. Stále to nepomáhalo, tak sme dostali čipky na predpis (glycerynove nestačili) 2x týždenne, až potom asi po 3 týždňoch sa už vykakala aj bez čipka a v priebehu ďalších 2 týždňov sa to upravilo. Teraz pije aj mlieko s trochou granka a to jej tiež pomáha.

miaalana23
autor
19. jan 2023

@luc1489 ďakujem za radu tie hrušky skúsim aj džús ale ten olej bohužiaľ nemôže ona lebo ma od narodenia zakázané mastné jedlá všetko čo sa robí na oleji alebo mastí nemôže všetko jej varím a dusím bez olejoch ona sa 2 krát vykakala hned na druhý deň dala som jej ten cipok čo spomínate no bohužiaľ nestihol sa ani rozpustiť a vykakala ho potom 2 dní nič a keď zase nanu prišlo kakanie tak zdržiavala a plakala ale večer zase vykakala sa no dnes to je 3 deň a zese nekaka

lenkahorny
19. jan 2023

olej normálne na lyžičke do pusy, zapiť džúsom. Ale ak má zákaz oleja a je všetko len na vode tak to potom asi ide ťažšie vykakať. Riešili sme aj vločky a semiačka, to zas musí byť poriadne nasiaknuté vodou aby to nezapieklo, lebo sajú vodu. Mne nechcel také rozmočené vločky jesť. Ešte sú také tekuté prehnáňadlá, Easylax (harmančekovo-ibištekové glycerínové preháňadlo), tým pádom sa to nemusí rozpúšťať, je to vhodné aj pre dojčatá, ale či je to na dlhodobé užívanie neviem...je to peklo keď sa trápia, potom z toho majú chúďatá strach že to bude bolieť a držia to :(

luc1489
19. jan 2023

@miaalana23 ten olivový olej radili pridať do hotovej polievky, kaše a pod. kvôli zmäkčeniu stolice, vyprážané jedlá ani my veľmi nerobíme. A krémom preventívne natierať, lebo pri tvrdej stolici sa koža troska zoderie, čo deti veľmi boli a potom ďalej zadržiavajú, taký začarovaný kruh. Pozor na semiačka, to malé deti nesmú, neviem či ovsené vločky sú v tomto prípade vhodné. Držím palce