Problémy s búšením srdca u 17-ročného

peterxs
7. sep 2023

Ahoj. Som 17-ročný chlapec. 2x som fajčil trávu. a nič som necítil. Potom tretíkrát som si dal veľkú dávku. Začal som sa cítiť zvláštne. Prišlo mi zle. omdlel som. Panika. Stres, zavolali záchranku. Mal som 158 úderov srdca. Potom ma prepustili a pokračoval som v liečbe. Pretože som sa vtedy liečil slabými liekmi na krvný tlak. Ale lekári mi povedali, že so srdcom je veľakrát všetko v poriadku. Potom na druhý deň bolo všetko v poriadku. 2 tyzdne som sa citila v pohode .ale pri tretom som len z nicoho nic scervenala. Postavil som sa a zatočila sa mi hlava. Tep som mal 130. A ležal som tam. Znova mi zavolali sanitku. Potom ma jednoducho poslali domov, lebo mi bolo lepšie. na druhý deň mi zavolala znova, lebo mi bolo zle. Cítil som svoje srdce v hlave. Bol som chorý. Do hlavného mesta ma poslali sanitkou. Do kardiocentra. Kde celý čas robili vyšetrenia. Moje EKG bolo v poriadku. Aj môj pulz bol 80-100, keď som ležal. Mal som však vysoký krvný tlak. 150-90 140-100.
nakoniec mi dali betablokator. Môj tep bol 60-70. Krvný tlak bol 130-90. V ten istý deň mi dali druhý liek. Všade som cítil svoje srdce, dokonca aj v hlave. Myslel som si, že to nezvládnem, že zomriem. Lekári ma upokojili, že mám srdce v poriadku. Že nemám žiadne problémy. Nakoniec ma poslali domov s tým, že idem k psychiatrovi. Povedala mi, že spúšťačom týchto vecí mohla byť marihuana. Dala mi lieky. Nepomohol mi upokojiť sa.
Teraz som doma. A niekedy aj cez deň. Hlavne cez obed. Cítim svoje srdce. Hlavne keď ležím. Keď sa postavím a niečo urobím. Ja to teda necítim. Cítim, že môj pulz je pomalý. Ale silný. Moje srdce niekedy tak bije. Že keď si priložím telefón na hruď a zatrasie sa. Vie mi niekto poradiť ako mám postupovať? Pomohlo by cvičenie? Naozaj sa neviem rozhodnúť. Ďakujem.

cookie29
7. sep 2023

si 17 rocny chlapec ale citila si sa v pohode a potom si zrazu zcervenala?

ludmilik13
7. sep 2023

mas problemy s tepom ci s tlakom ci raz s tym raz s tym? nechapem.

veronika_e
7. sep 2023

@cookie29 Tak to mohol byt v pohode aj autocorrect 🙂 Netreba hned hladat chybicky a utocit 😀

888elizabeth
7. sep 2023

Ahoj, to je v podstate tachykardia a môže ti pomôcť:
Med - od včelára, nie tá kravina a napodobenina zo supermarketu, ktorú jedia bežne ľudia
Cesnak - jeden strúči ka vlastne ideálne s tým medom zjesť

Pitný režim by si mal mať 0,5l čistej vody denne na 15kh váhy, takže ak vážiš 75kg napríklad, je to 2,5l čistej vody denne.

Sleduj si stravu, či ti niečo sedí alebo nie, či to mávaš aj po jedle alebo nemávaš. Strava by mala byť ľahká.

Pridaj si doplnok výživy - magnézium a pozor: V Citrátovej alebo Chelátovej forme 🙂 žiadne šumivé tablety z lidla pre kyborgov z mcdonaldu

adrianka2606
7. sep 2023

@888elizabeth Ktore magnezium co pises je dobre? Nevyznam sa v tom vobec.

888elizabeth
7. sep 2023

Napr na myprotein.sk maju magnesium v citratovej forme alebo na greenfood.eu maju v chelatovej forme

adrianka2606
7. sep 2023

@888elizabeth Dakujem, idem si to pozriet

neson123
7. sep 2023

Nemas tetaniu?uzkosti?

peterxs
autor
7. sep 2023

@cookie29 je to chyba pár Don 🙂

peterxs
autor
7. sep 2023

@neson123 povedali mi že to mám psychického stavu nie zo srdcového údajne ... ale stále to mám 🤦

peterxs
autor
7. sep 2023

@ludmilik13 Obydve.Citim tep srdca v hlave.Hlavne keď ležím.Povedali mi že to ale nieje problém zo srdcom ale psychického.No stále sa cez to nedá dostať.Furt to cítim.

neson123
8. sep 2023

@peterxs vsak tetania nieje srdcoveho povodu ale neurologickeho, predrazdene nervy a vela priznakov su prave z tetanie.Dajte si zrobit test na tetaniu na neurologii a zvyste prijem magnezia.Ak nepomoze je to psychickeho povodu a teda Uzkosti/Panicka porucha.

peterxs
autor
8. sep 2023

@neson123 ďakujem 🙂