Problémy s kakaním 5 mesačnej dcérky

nesa12
3. dec 2012

Milé mamičky,poprosila by som o radu,ak mate niektorá podobný problem alebo skusenosti s nim...Naša mala pomaly 5 mesacna dcerka ma velke problemy s kakanim...sama sa nevykaka vobec odkedy sme zacali prikrmovat...konecne sme zacali kakat pekne a po zavedeni príkrmov sme tam,kde sme boli ...mame intoleranciu na laktozu,tak si davame pozor a reflux od narodenia...zatial papame len zeleninovo-maskove prikrmy,tak uz vobec neviem,co robit :( prosim poradte...lekarka nam na to nic nepovedala...

monika15
12. jan 2013

@lucitomki jooooj to mi je luto... u nas lsivka zabera tak o zivot hihiIH 🙂))))
vacsinou slivkova dren alebo stava....
drzim palce 🙂)))

zuzanka410
12. jan 2013

Cavko som manzel a pridal som sa do rozhovoru ako dieta som asi tiez od 5mesiacov mal problemy s kakanim okrem toho zapal.stred ucha polovica pluc nefungovala, co sa tyka toho kakania doktorka vravela ze su dve moznosti bud do 6r pockat kym sa ritna diera prisposobi velkosti crevu alebo rezanie criev ale to bolo davnejsie vtedy nebolo tolko liekov a ako sa vravi musel som si to ods.at. Odporucam BIOGAJU kvapky - nasi deti maju to iste a kvapky sa nasadili uz sa cca 1/5 a je viditelny pokrok kakava sama sem tam je to zacpcha potom sa spravy klistyr ale to je uz malo kedy kaka sama a uz ani tak nezdraziava. Kvapky mam odskusane takze na tie ine napady ako tepla voda a babkine rady su vam uplne nanic BIOGAJA je nutna nasadit aj u deti cca 4 a viac mesiacov par kvapiek a kazdy den potom mate zaruceny pokrok 95per takze asi tolko k tomu

zoskag
12. jan 2013

@matso my sme mali ten isty problem ked mala moja dcerka 3 roky....zadrziavala stolicu a dostali sme sa az do nemocnice,lebo mala analnu fisuru a pri kakani krvacala....stolica sa jej hromadila na konci crievka a mala ho az take velke pri konecniku,ze je zacalo praskat....lezali sme v nemocnici,ci nema hemoroidy,no nic sa nezistilo.....mala stale zadrziavala stolicu,nic neepomahalo.....aj som ju vycapala po zadku aj som kricala,no nic nezaberalo....pila vela,brala aj probiotika....jedneho krasneho dna sedela na zachode s placom,ze nemoze vytlacit a zacala som jej dohovarat,pekne som si ju posadila a z oci do oci zacala vysvetlovat,ze ci chce,aby jej brusko prasklo,ze musi ist kakanicka vonku,ze kazdy kaka a ze pojdeme zasa do nemocnice,a ostane tam sama,ze nesmie zadrziavat,lebo ju bude boliet brusko,ze vidi teraz,ako jej to ide tazko a takymi recami sa potom spamatala a zacala mi normalne kakat....vkuse som sa jej pytala po jedeni,ci nejdeme kakat a ked i len maly naznak,ze ano,tak hned sme sadali a spolu tlacili..len sa treba stale pytat,dookola....tak nejako sa mi podarilo dostat ju z toho...tiez som skusala klystyr a ine metody,ale to nieje dobre,zvykne si na to a bez toho to uz mozno nepojde....teraz ma mala 5 rokov a sa nad tym smejeme,ze "pamatas mami,ked som nechcela kakat"....je to len psychickeho razu,ma to v hlavicke,ze sa boji kakat...treba jej to vsetko pekne vysvetlit