Problémy so stolicou 3 ročného synčeka

tanikk123456789
29. okt 2011

Mam 3rocneho synceka a mame strasne problemy zo stolicou,nemôze sa vykakat niekedy je bez stolice aj 4dni a to je az dost vela na 3rocne dieta.Lekar nam povedal ze ma malo vlakniny ,no snazim sa mu davat vlakninu co najviac aj ked ju moc nechce.Skusali sme aj vselijake sirupy ale nechcem mu ich moc davat.Prosim poradte mi nejake vyskusane typy ktore by nam pomohli.Prosim budem vam velmi vdacna:DAKUJEM za vsetky rady!!!

janka273
29. okt 2011

@tanikk123456789 u nás osvedčilo: jablkový alebo hruškový džús s vlákninou, na večeru polievku napr.brokolicovú s ovsenými vločkami, rozmixovať, pridať mlieko nechať prevrieť / a takúto polievku má každý deň večer,/napr .brokolicovú, kalerábovú, karfiolovú, hríbovú, špenátovú..../a asi najviac zaberajú nesquik guličky a lebo cereálne lupienky, kvetinky / a všeličo možné/, zaliať mliekom a spapať - malú to vždy pohne ....a cez deň veľa piť čaje / nesladené/ alebo čistú vodu

lillah
29. okt 2011

@tanikk123456789 ahoj....ja mam 9 mesacnu dcerku, ktora trpi chronickou zapchou. Doktor nam dal nejake sacky s praskom ktory zarabam vo vode a to je pomaha pri rednuti stolice. Inak aj nam lekar povedal, ze jej mam zvysit prisun vlakniny...ale uz neviem ako. Jedava len celozrnny chlebik, ovocie a zeleninku ma kazdy den, pije dostatocne a este k tomu ju aj kojim. Ak by si mala nejake rady alebo novinky daj mi vediet..... ja idem s malou znovu k lekarovi, lebo povedal, ze ked sa jej to neupravi mame znovu prist. Ak by nam poradil nieco nove napisem ti 🙂

sante81
29. okt 2011

@tanikk123456789 a nieje to náhodou tym , že sa v tomto období odučil od plienky? ja som mala ten isty problem pred polrokom, ako sa naučil cikať len do záchoda, tak prestal aj kakať a držal. kakal raz za 4-5 dni, a to som skusala pridať do jedálnička všetko. po 2 mes zápchy sme sli doktorke, dala nam sirup , taká velka biela flaska - bola to len glukoza, resp cukrova voda, a to nám zabralo. kakava od vtedy pravidelne, ale len počas spánku (:

tanikk123456789
autor
30. okt 2011

@lillah jasne dakujem za rady a urcite dam vediet

aniatko
31. okt 2011

dobry den
aj ja by som chcela poprosit o rradu
maly mi ma dva roky kakame tieš tvrdo ale naviše sa mu začala objavovat aj krv v stolici preto už neviem čo robyt
dakujem

andreaju
31. okt 2011

ovsene vlocky zaliate horucou vodou na 2 minutky a do toho probiojogurt🙂..alebo nieco makove🙂

akzuzs
1. nov 2011

@tanikk123456789 Och joj o tejto téme by som mohla normálne knihu napísať. Nikomu neprajem tieto problémy u nás to mal syn od 1 a pol roka do 3 a pol roka. Akurát minule sme s mužom hovorili čím všetkým sme si prešli. Hrozné nekakával aj 5-6 dní a ked konečne už sme to z neho museli dostať to bol horor. Hovienko tak tvrdé ako kameň a dlhéééééé. V pol ceste sa mu zaseklo čo už nevládal tlačiť ani dnu ani von. Celý spotený, uplakaný, kričal, potom už nevládal, pozvracal sa pri tom a ked nakoniec sa to podarilo, bol unavený, konečník dotrhaný až mu krvička šla, a hned aj zaspal. 😢 😢 😢 On to mal ale psychického rázu. Skúšlai sme všetko tiež aj rady na fóre som skúšala. Ovsené vločky, slivky (sušené, v šťave, presnidávkové, čerstvé) čaje všeliakého druhu, vlákniny, aktíviu, tekutiny, neskôr sirupy ale tie len krátko bo boli návikové, vitamíny, kivi, hrušky, teplú vodu na lačno, olej na lačno, šťavy teplé na lačno, bio gaja, probiotika,nakoniec každý druhý deň skončil na glyc. čípkach ...no všetli čo až mi ho bolo ľúto čo všetko chudáčik musel podstúpiť už nám aj hrozilo vyšetrenie čreva tou trubičkou ale to som sa bála lebo stále som cítila že to psychikou lebo ako jeden a pol ročný mal larikitídu a mal antibiotika, bral aj probiotika ale tak mu to narušilo črevnú mikroflóru že ho zapieklo a párkrát kakal s hroznými bolesťami a odvtedy to bola jeho trauma. Nie a nie to prekonať. počas tých dvoch rokoch mal tabu s čokoládou, banánom a čučoriedkami, ryžou a varenou mrkvou lebo z toho zapeká a to on vonkoncom nepotreboval. Vieš aké bolo pre nás šťastie dokonca vianoce ked sa vykakal pár krát sám od seba normálne sme okolo toho skákali jak blázniví indiáni. Inak mohol aj hodiny stráviť na záchode ani hrozby ani prosby nič nepomohlo. Tak som mu poctivo či chcel či nechcel každý druhý deň dával čipku a mala pokoj. A pred asi ani nie pol rokom ked som mu ju šla dať tak povedal že nechce ide sám. A od vtedy každý deň stačí ked mu len poviem idkaj kakať nech ti nemusím dať čipku a on si sám dá podsedácik vylezie na záchod a do 10 minút je po kakaní ale sám od seba nepojde musím mu to ja povedať ale už sa stalo že aj sám tak urobil. Je aj starší a viac chápe a zistil že to fakt není hrozné a skutočne každý deň poprípade ak zabudnem každý druhý deň a dokonca už raz aj v škôlke kakl ked som ho ráno odovzdávala tak som mu povedala aby sa tam vykakal lebo by ho znova bruško bolelo a musel aby som mu dať čipku a bolo aj tam. Vieš rady môžeš dostať akékoľvek ale ak je to psychikou tak musíš len byť trpezlivá. Nenútiť ho a nechať tomu čas dať mu čípok aby pochopil že to nebolí a ide to. Neboj čípky nie sú návykové my sme na niech boli asi rok a je zatiaľ OK. Radšej čípok ako neaké chemikálie , nie? Tak veľa zdaru a naozaj držím palce lebo viem čo to je.

tanikk123456789
autor
1. nov 2011

@akzuzs dakujem velmi pekne toto iste mame aj my bojim sa on az nieco nema horsie!Anjelik moj malicky!

akzuzs
2. nov 2011

@tanikk123456789 no to som sa aj ja bála ale som to riskla ale ak Ti poviem úprimne neradila by som aj druhým aby to riskli ako ja lebo čo ak je to niečo patologické alebo iné vieš to musíš vedieť Ty. Lebo mamina si malé najlepšie pozná a cíti či je to to alebo ono. Aj dnes ráno mi povedal idem kakať a bez problémov už si na to chvála Bohu (aby som to nezariekla) zvykol. Ale nikdy neviem čo nás ešte čaká no pevne verím že Boh sa nad ním zľutoval a už sme za vodou, zato s cikaním v noci si užívame ale to ma najmenej trápi bolo aj horšie 🙂
Držte sa

ivankaalenka
17. máj 2012

@akzuzs Nasa malá lasocka uz 5 den nebola na zachode. Este sa nam to nestalo, zatial idem vyskusat vsetky tieto rady, co som tu precitala a snad sa to nastavi zase same od seba na kazdy den a v pohode, tak ako to bolo. Akurat by ma zaujimalo, ci ked jej dam cipok, ci bude stolica aj po 5 tich dnoch maksia. Dakujem

kikata
18. máj 2012

Ahojte babenky,ja mám trojročného synčeka, no a jeho stolica je sem tam (podľa jedálneho lístka 🙂 ) aj krvavejšia a ako kameň, zo začiatku som si namýšľa,mala som rôzne hororové scenáre,potom som ho pomodsledovala,no a väčšinou je to ak zje veľa čokolády,čo nemáte šancu odsledovat ak je na prázninách čo i len deň 🙂, alebo je pred črevnou chrípkou,potom následne dostane 40 horúčky hnačky a je vsšetko ok, ja riešim stolicu tak,že mu poviem,ak budejest vela slatkostí bude tažka kaka a ak si dá jabĺčko bude dobrá, už sa stane , že sem tam si popýta jabĺčko ak ho bolí bruško na ťažkú stolicu,no ak má zápchu prevarím vodu,ked je vlažná dam mu ju vypiť a k tomu slivku 🙂alebo iné ovocíčko a ide to...
p.s.: ak mal krvavu stolicu riešila som to krvnými testmi atd. a výsledky zatial sú ok
to robím sem tam dvakrát za rok preventívne, nie som velky zástanca toho , že ak niečo vypukne rýchlo k lekárke, radšej sa doma potrápim a potom ak to prejde taka chrípka za týžden ojdem na kontrolu že či je všetko ok,no a zatial Chvala Bohu sme chorí raz za rok, čo ja aj dobré pestovanie imunity 🙂