Problémy so stolicou počas užívania železa

petra139
14. apr 2016

Ahojte dievčatá.Moja neter má 2,4mesiace a už dlho užíva železo.Myslím,že viac ako rok isto.Od začiatku má problémy so stolicou.Vždy keď ju máme, vidím ako to dieťa trpí.Niekoľko dní sa nemôže vykakať a keď už to príde bolí ju bruško,plače čo to nemôže vytlačiť.Mávame ju málo a oto viac ma to trápi keď ju vidím v bolestiach.Poradte mi prosím ako sa dá s tým nejak bojovať.Musí to byť strašné pre to malé chúďa.Vopred ďakujem za vaše rady

katrin21
14. apr 2016

@petra139 skuste poziadat o zmenu , su rozne druhy zeleza , nie z kazdeho zapeka....
Tiez odporucam sirup NAROSAN od Just, predavaju distributory, alebo kupis na internete na ich stranke....
rovnako skvela je MELASA... moze ju aj male dieta....otazne je, ci ju zje, lebo je prikro sladka, az nechutna,ale je ucinna..
no a potom treba jej davat vela vlakniny a vela pit.. nech nepapa banany, ale skor ine ovocie....
rano nech si dava jogurt, alebo acidko, alebo teplu vodu s citronom ju skuste naucit pit... samozrejme teplu zohriatu, nie teplu z vodovodu 🙂

petra139
autor
14. apr 2016

@katrin21 cením si veľmi vašu radu 🙂 ďakujem 🙂

katrin21
14. apr 2016

distributori.. opravujem si hrubku.. sorry.

lenkacalikova
14. apr 2016

Moj drobec ma rok a tiez uziva zelezo...ma miernu anemiu...ked sme ho zacali uzivat,rovnako mal problem so stolicou. Tak sme nasadili probioticke kvapky a upravilo sa to - kaka kazdy den a ide mu to lahsie 😉 nie je to sice ako ked zelezo neuzival vobec,ale podstatna zmena k lepsiemu to je. Podla mna hlavne nech to mamina riesi,lebo su deticky,ktore sa od bolestiveho kakania psychicky blokli a potom mali este vacsi problem. Drzim palec.

vespertine
14. apr 2016

dcerka ma tiez predpisane zelezo, hoci mala hladiny zeleza v norme, akurat na spodnej hranici, a nedavam jej ho denne...tiez ju z toho zapeka a radsej sa snazim zvysit prijem zeleza v strave. plus k zelezu treba probiotika ako uz bolo spominane, v nasom pripade biele probioticke jogurty, ale aj vitamin C (cebion) je vhodny, ovsene vlocky / kasa kazdy den...

nikolaja
14. apr 2016

@lenkacalikova ... dobry den, ja som mama malej a chcel sa spýtať ako sa volajú tie probioticke kvapky. A ako ich davkujete?

petra139
autor
14. apr 2016

@lenkacalikova aj vám veľmi ďakujem za radu 🙂

lenkacalikova
14. apr 2016

@nikolaja kvapky ProTectis (na trhu je samozrejme aj vela dalsich od inych firmiem). Davkujeme pri 8kvapkach zeleza 5 kvapiek probiotik..aspon tak nas instruovali v lekarni...zrejme to nejako umerme suvisi ☺

lenera
14. apr 2016

odporúčam malú lyžičku lanových semien do jogurtíku. Super sa upraví traávenie, stolica zmäkne a býva pravidelná. Vlastná skúsenosť, vrelo odporúčam 🙂

katrin21
14. apr 2016

@vespertine jogurty k zelezu urcite vhodne nie su, nakolko obsahuju mlieko a vapnik a tie brania vstrebavaniu zeleza... K zelezu je potreba skor kyselina listova, aj preto aby nezapekalo, aj kvoli vstrebavaniu.... + vitamin C ...
Mliecne vyrobky obmedzit, alebo odstup od uzitia zeleza aspon 2-3 hodiny....
Probiotika su aj v kyslej kapustie a com kolvek kvasenom, alebo potom dodavat ako kvapky..

katrin21
14. apr 2016

@lenera u deti nie !!! deticky maju crevka este velmi jemne a tam aj celozrnne vyrobky treba papat velmi opatrne, aj vlakninu skor zo zeleniny varenej a pod.. ... lanove semienka su ostre,mohli by podrazdit zaludocnu stenu, sliznicu... doslova akoby ju poskriabali... U dospelych ano, super, u deti veeeelmi opatrne.

zuska2001
14. apr 2016

zarobiť umelé mlieko do vody, v ktorej sa krátko povarili ovsené vločky - trochu - aby to bola tekutina a tieklo to cez cumeľ. neskor dávať do každého príkrmu ovšené vločky. nám toto zabralo.

maca283
14. apr 2016

@petra139 Tiež odporucan narosan cucoriedkový Nezapeka neboli brusko a hlavne aj pomoze doplnit zelezo 🙂

mya123
11. feb 2021

@katrin21 dobrý den citam co pisete na to zapekanie... Mam od Just probiotika vitaflor kedzze maly ma iba 9 mesiacov ako mu ich mozem podat vysipat prasok?

katrin21
16. feb 2021

@mya123 nemam skusenost s nimi

vikes
16. feb 2021

Symbiolac sirup na zmäkčenie stolice na prírodnej báze alebo sirup lactulosan tiež na zmäkčenie stolice. piť veľa vody.