Pruh na slabine ročného chlapca

nataliamp
13. jún 2012

Ahojte, nás ročný syn má pruh na slabine, vcera nas Dr. poslal do bystrice na detsku chirurgiu, vysvetlil co a ako, boze aj tak sa bojím., Máte s tým skusenosti ?

zuzi0911
13. jún 2012

@nataliamp ahoj, mne malu v 4 mesiacoch na to operovali. neboj sa nie je to nic vazne.

evala777
13. jún 2012

ahoj aj môjho syna operovali na pruh, ráno o ôsmej sme prišli na príjem o pol desiatej mi ho zobrali na sálu po hodinke doniesli a na druhý deň ráno sme šli domov....neboj nič, to zvládneš...držím palce 😉

sakura77
13. jún 2012

@nataliamp my sme tiez mali,syn bol akutne prevazany do BA na kramare kde ho ihned operovali....operacia prebehal dobre a na druhy den behal akoby mu nic nebolo 😉 nic ho nebolelo,je to v mieste kde nic netaha,takze uplne vpohodicke,akurat smola bola ze sa nam to stalo v den odletu na dovolenku 🙂 😉 a jedine negativum potom,ze sa nemohol kupat nejake dva tyzdne,bolo leto,tak to bol troska prenho problem ze nemoze do bazena🙂

sakura77
13. jún 2012

@nataliamp a ide aj na operaciu? lebo zalei v akom je to stadiu,nikedy to "zaliezaL naspat dovnutra,tak vtedy sa caka

nataliamp
autor
13. jún 2012

@sakura77 no uvidime co povie zajtra dr zalieza mu to dnu niekedy mu to dva dni nevidno tak uvidime ale aj tak je asi potrebna operacia tak uvidime co povedia zajtra

sakura77
13. jún 2012

@nataliamp jaj,tak tak..to sme mali najprv aj my,vsetci nas ubezpecovali ze deti to tak mavaju aj dlhsiu dobu aj par rokov,kym to nie je akutne,ja som mu to chcela dat hned spravit,ved naco budem cakat kym mu to nerupne celkom?ale ze to sa nerobi,tak sme si nakoniec vybavili v trencine chirurgicku ktora nam to bola ochotna odoperovat,mali sme ist tesne po dovolenke...a nestihli sme ani len to...len v den odletu,uz sme boli pobaleni,zacal plakat ze ho to velmi boli,neslo to uz dnu,aj sa mu v tom vrtali dvaja lekari ze mu to zatlacia 😠 😠 potom usudili ze veru nie,tak sme rychlo museli do blavy,to nas este zachrankou chceli poslat ale sme ich prehovorili ze pojdeme na nasom a tam ho hned do hodiny operovali...a rano o 4 mi volali z letiska ze kde sme 🙂

kytykenka
13. jún 2012

@nataliamp ahoj mam dvojicky obaja mali vo vajickach a ked boli malicky som im to dala zoperovat teraz ma Damainko ewste v slabine ale operovat nedam nakolko cvicime vojtu tak by nas to zabrzdilo v cviceni tak budem herniu riesit neskor kedze nam neprekaza teraz 🙂

nataliamp
autor
13. jún 2012

@sakura77 no my máme vybaveneho chirurga tak cim skor zoperovat podla neho aj nás 😖

sakura77
13. jún 2012

@nataliamp no,ono to nezmizne uz,tak podla mna nie je naco cakat....no je to blbe,narkoza je tam,tak toho som sa ja velmi bala,tak ale zvladli sme...neboj,aj vy zvladnete 😉

richardcs
13. jún 2012

Vo veku 1 roka je to lepšie odoperovať ak nie sú nejak= prekážky.Vyhnete sa tomu že sa tá slabonová prietrž-hernia zaškrtí a vtedy treba konať rýchlo,Aj pre chirurga aj pre apcienta je lepšie ked sa takáto operácia robí v kľude a nie urgentne,Samotný výkon je veľlmi jednoduchý,krátky-do 20-3 min,deti potom nemajú nejaké veľké bolesti,sú prakticky hned mobilný a v nemocnici ste max.1-2 dni.PO 2 týždnoch ani nebude vedieť že mu niečo bolo,Dnes sa dokonca aj kožná rana u takýchto detí šije tak aby sa nemuseli vyberať stehy,alebo tak aby to bolo čo najjednoduchšie.

ginger_fox
13. jún 2012

@nataliamp synovi ju operovali na pravej strane ako 2tyzdnovemu a na lavej strane ako 6tyzdnovemu. Obe operacie boli akutne, hoci ta druha bola planovana o 5dni neskor, ale nestihli sme. Syn to zvladol na rozdiel odo mna velmi dobre. Velmi rychla rekonvalescencia. Hojenie ran tiez velmi rychle. Po prvej mu stehy vyberali, pri hruhej operacii mal stehy vstrebatelne. Rana po prvej operacii, kde sa stehy vyberali, sa rana zahojila rychlejsie a bola aj krajsia. Dnes mu na brusku nic nevidno a myslim, ze uz po polroku by na jeho brusku neznaly clovek ziadnu pooperacnu ranku nevidel 🙂

danu
14. jún 2012

@nataliamp pozri , pripadne sa opytaj v temach od katren