Prvé dieťa s Dawnovým syndrómom. Aké bude druhé?

zaira301
1. jún 2010

Ahojte baby.....nájde sa tu niekto kto má podobný osud ako ja? Prvé tehotenstvo mi diagnostikovali Daw. syndrom....mám 38 rokov a asi je malý predpoklad, že budem mať zdravé dieťa ☹ Bojím sa čo bude, ak sa mi podarí otehotnieť a opať niečo nebude v poriadku...prosím odpíšte mi....všade čítam, že je to náhodná chyba...doktora som sa pýtala, či by ma poslal na genetické vyšetrenie, ale ten tvrdil, že vopred nemusím ísť nikam, že mám čakať pokial neotehotniem a potom bude taký istý postup vyšetrenia plodu ako prvýkrát....je možné zistiť z nejakých genetických testoch, aká to bola chyba, že moje prvé dieťatko malo D. synrdóm? Je naozaj pravda, že sa to vopredá zistiť z nejakých krvných testoch, či som v poriadku? V rodine nemáme žiadny prípad genetickej vady....a ešte mám otázku, ako je možné, že niektoré 40 a viac ročné ženy majú zdravé deti a u mňa tvrdili, že je to vekom? Može byť moje telo staršie, než u tých žien, ktoré majú viac rokov ako ja? Prosím odpovedzte mi niektorá, ak viete...veľmi by mi to pomohlo...díky moc ....

latvia
1. jún 2010

pri Downovi ide o to, ze sa oplodnena bunka nerozdeli tak ako by mala....nieje to dedicna choroba, takze s istotou ti nikto nepovie : ano, dalsie dieta bude tiez down....
aj keby boli nejake testy na downa, tak ti nepovedia, ci na 100 pro bude dalsie dieta down.....tvoj lekar ti podla mna radi dobre, ak chces dalsie babatko, musis zial vyckat, ci sa oplodnena bunka zas dobre rozdeli....osobne nepoznam zenu s 2 detmi down.syndromu, aj ked mozne je vsetko....prajem vela stastia do zivota!

latvia
1. jún 2010

a ano, nadej je 😉

zaira301
autor
1. jún 2010

....ahoj latvia...tak díky za odpoveď.....teda musím čakať...len som nevedela ako to chodí, či náhodou neexistuje nejaké vyšetrenie vopred...vieš, nechápem stále, prečo sa tá bunka neodelila.... ☹

anna181
1. jún 2010

Zaira ked chces vediet podrobosti na vsetky otazky ti viem odpovedat 🙂 Napis IP ak mas chut 🙂

anna181
1. jún 2010

Existuje samozrejme geneticke vysetrenie, ktore sa robi dopredu...teda este pred tehu. Neviem aku formu DS si mala, ak volnu trizomiu alebo mozaiku, bola to len nahoda... Iba translokacna forma je dedicna...

latvia
1. jún 2010
zaira301
autor
1. jún 2010

ahoj anna181...píšem z práce, doma mám pc pokazený.....radšej mi napíš do správy tu na modrý konik...budem rada..... 🙂

zaira301
autor
1. jún 2010

mala dom trizomiu...takže to by naozaj bola iba náhoda? Ale čím je sposobená? Žijem zdravým sposobom života, nepijem, nefajčím a ani manžel...takže nechápem, čím to je....

cica13
1. jún 2010

Anet..super si to napisala, Zaira by sa inak mohla obratit aj na nasu stranku DS, tam jej jedna mamina co ma dve deti s DS, len si nespomeniem jej meno, Anet, nespomenies si?

zaira301
autor
1. jún 2010

díky...prčítam si to...ahoj....

cica13
1. jún 2010

a vidim, ze latvia uz nasu stranku hodila 🙂

zaira301
autor
1. jún 2010

cica13...a koľko rokov mala tá žena, ktorá mala dvakrát Daw. syndrom? Takže ste ma nepotešili.....ale život je taký....nie všetci možu mať v živote šťastie.....ja ho nemám vobec....ahoj

anna181
1. jún 2010

Zaira neboj sa, viem, ze ta mamicka ma dve deti s volnou trizomiou..ale nahody su... Treba verit, ze nam sa to uz nestane.
Cica neviem meno, resp, zabudla som, ale mena deti viem, 🙂 ale to nechcem pisat 🙂
Zaira aj my zijeme zdravo..ale vies nahoda si nevybera 🙂
Idem ti napisat IP 🙂

cica13
1. jún 2010

zaira, ja netusim kolko ma, ale ma na stranke nick Stanka 🙂
A spominam si, ze aj ked som este pred materskou robila, tak sme mali na oddeleni jednu maminu, ktora u nas lezala raz s jednym synom s DS a o nejake dva roky znova bola k nam prijata s dalsim synom a aj ten mal DS, a bola to mlada mamina, len vtedy som sa o tu diagnozu velmi nezaujimala, kedze som este nemala Davida

anna181
1. jún 2010

Cicus 🙂 Je to len nahoda, aj ked take maminy su, isto je to len nahoda a je to naozaj velmi a velmi zriedkave...

cica13
1. jún 2010

Anet ja viem, a neboj, ty budes mat zdraveho krasneho drobca, uz sa tesim..... 🙂 🙂 🙂 🙂

anna181
1. jún 2010

@cica13 Diky 🙂 Aj my sa uz tesime 🙂

zaira301
autor
3. jún 2010

...díky baby za pozitívne príspevky....ahoj