Prvé dioptrie u štvorročnej - môže vidieť rozmazane, kým si na ne zvykne?

daeneris
24. jún 2022

Ahojte, dcerka zacala nosit po prvy raz dioptricke okuliare. Je bezne ze zo zaciatku moze vidiet cez ne rozmazane kym si na ne zvykne? Ma len 4 roky, a nastriedacku mi hovori raz ze vidi dobre a o chvilku ze zle. neviem teda aka je realita a ci je to zo zaciatku v poriadku?

bolarazjedna
24. jún 2022

Áno, prvé dni je to ok.

roja01
24. jún 2022

Ja som tu raz uz opisala, ako mojmu 4r synovi predpisali zle okuliare (stale si ich daval dole), a tak som trvala na vysetreni v ocnej ambulancii, ktora sa specializovala na detske ocne vady (konkretne na detskej ocnej klinike na Kramaroch ). Tam ihned urcili spravne parametre pre okuliare. Syn si okuliare nasadil a uz ich nedal dole. V dospelosti jeden ocny lekar ocenil sposob starostlivosti, ktory mu bol v detstve na Kramaroch v Bratislave poskytnuty.
Myslim, ze s malym dietatom treba ist do detskej ambulancie s patricnym vybavenim.

sense
24. jún 2022

Moja tiež začala nosiť v 4 rokoch, a ako ich dala na oči tak viac ich dole nedala, okrem spánku. Po tom ako dostala okuliare, mali sme o 14 dní opäť kontrolu ci sú správne "nastavene". Vždy ale keď dostane nové nám lekárka povie ze môže mať zo začiatku bolesti hlavy kým si zvykne, ale ani to sme nemali. A ešte pri prvých okuliaroch som bola ešte u iného očného na druhý názor lebo dcére bol diagnostikovany aj astigmatizmus, kt vraj býva dedicny

veronika946
24. jún 2022

Nosím okuliare skoro 19 rokov a vzdy ked som mala nové, bol to chvilu divny pocit, akoby také ťahanie oci (obrazu) ale nic rozmazane a fakt len prve minuty… skontrolovala by som este raz spravnost dioptrii 🙏