Prvé príznaky autizmu

silvika2022
20. mar 2022

Mamičky hlavne deti s PAS, ako sa vaše deti prejavovali v cca 15m? Dcérka motoricky šikovná, chodí od roka, manuálne tiež zručná, vkladacky, knihy atď. Čo ma však trápi, že často nereaguje na meno, očný kontakt má, niekedy horší ale vcelku ok a skoro neukazuje prstom. Inak blabota, mama, tata, baba, papa, par zvukov zvierat, vlak, auto, ukáže ako je veľká, tapi tapi, varila kašičku, časti tela atď. Reaguje na pesničky, napodobňuje, hrá sa, ze vari, atď. Zdá sa mi šikovná ale občas mám pocit, že nerozumie a hlavne to ukazovanie asi nechápe. V rodine máme autistu, preto ten strach🙄

thereisabear
20. mar 2022

A zdieľa pozornosť? Pozrie sa na teba v štýle alebo donesie predmet, že "aha, mami pozri"?

silvika2022
autor
20. mar 2022

@thereisabear neviem teraz. Väčšinou mi nič nenosí ale napríklad oslovi ju vonku niekto a hneď pozrie na mňa či som to videla, alebo počuje vonku motorku ale nevidí a pozrie na mňa či počujem aj ja.

thereisabear
20. mar 2022

To je dobré znamenie 🙂

kacena4
20. mar 2022

to ze na teba pozrie ked sa nieco deje nerobia autisti. inak celkovo je to zdrave dieta ziadny autista neboj

silvika2022
autor
20. mar 2022

@thereisabear ďakujem, ale aj tak sa bojím, lebo niekedy sa tvári jak by bola v inom svete, hlavne keď je v kočíku. Ale zase napríklad jej spievam také riekanky, kde sa niečo ukazuje (som učiteľka v MŠ) a snaží sa ma napodobňovať, smeje sa a teší. Muž vraví, že mi šibe 😅
@kacena4 kiež by si mala pravdu 🙏

kacena4
20. mar 2022

@silvika2022 mam autistu tak to co opisujes na sutizmus absolutne nie je. mozno ma len problem s recou s porozumenim. ale co chces od rocneho dietata??

silvika2022
autor
20. mar 2022

@kacena4 zrejme máš pravdu, asi ju príliš pozorujem..ona rozumie keď poviem, ideme papať, chceš vodičku, ideme von, chceš telku, kde je kačička, ukáž jazyk, kde máš vlasy a také. Len dakedy ju oslovím aj 5x a nič, nepozrie ale akonáhle sa postavím a odchádzam z miestnosti tak ide za mnou alebo ma ide hľadať.

pininka1
20. mar 2022

@silvika2022 je vela.druhov autizmu, takze povedat ze toto na 100% nie je autizmus je dost odvaha. Mam v triede 6 tich a kazdy je uplne iny. Moze mat kludne aj vysokofunkcny autizmus. Prave od toho 15 mesiaca sa to zacina najviac lamat. Ak mas pocit ze nieco nie je ok, treba sa poradit s detskou lekarkou, alebo ist do centra vcasnej intervencie, tam ti poradia najlepsie..

simonnesk
26. jan 2023

@silvika2022 podľa mňa nemá určite autizmus..autisticke deti takto nereagujú ani nenapodobnuju

vahcaac
9. máj 2023

@silvika2022 ahoj, ako ste na tom dnes?