Rast hlavičky štvormesačného dieťatka

katika1811
8. mar 2021

Dobrý deň chcem sa opýtať koľko má nárast hlavicka za mesiac u 4mesacneho dieťatka? V januari sme mali poradnu vtedy mal podľa merania 42cm a 3mesiace a teraz co mu ja meriam je to 42. 5cm a ma 4mesiace ..nieje to malo?

evamea
8. mar 2021

Je to v poriadku. Keď mal môj malý 3 mesiace mal 42,5cm obvod a necelé dva mesiace na to 43cm.

ivangeline
8. mar 2021

Preco mu vlastne merias hlavu? :o

evamea
8. mar 2021

@ivangeline To som sa tiež chcela opýtať, nuž, autorka sa zbytočne stresuje.

Veď lekár by ti povedal, že niečo sa mu nezdá.
@katika1811

katika1811
autor
8. mar 2021

Ďakujem vam 🙂 neviem len tak ju meriam nieje žiaden dôvod na to 🙂 ma ju trosku zlezanu tak len preto ale ako píšete... nebudem meriat aby som sa nestresovala 🙂 akurat ma fontanelu veľkosť 1x1cm ale lekarka nám nič nevravela on ma od malička nie veľkú fontanelu

evamea
8. mar 2021

@katika1811 Neboj, všetko je v poriadku, ono tá hlava nerastie až tak rýchlo, keby áno, tak skôr to by mohol byť problém. 🙂 Keď mal skoro 10 mesiacov, tak mal 46cm obvod, pre porovnanie. 🙂

evamea
8. mar 2021

@katika1811 ja ani neviem, akú veľkú má fontanelu. 😁 Doktorka ho vždy prezrela, povedala, že v poriadku a keďže jej plne dôverujem, tak som to ďalej neriešila. 🙂 Však aj mňa zrovna tá naša ako bábätko prezerala a žijem, tak som spokojná. 🤣

katika1811
autor
8. mar 2021

@evamea super ďakujem za upokojenie😂my sme boli v 3m na novorodeneckom oddelení kvoly oblicke na kontrole a tam vlastne pozerala aj hlavičku aj sono atď a len do papierov pisala veľkosť fontanely ale nič nevravela primarka ze je mala Alebo niečo len ze je všetko vporiadku podľa sona nastastie 🙂 tak to no nebudem riešiť potom 🙂

andreatytler
8. mar 2021

@katika1811 Takze mu za mesiac narastla o 0.5 cm... to je podla mna v poriadku.
Nasmu rastla hlava hlavne v prvych 4 mesiacoch. Potom uz rastla ovela pomalsie...
0. mesiac 35cm
1. mesiac 39 cm
2. mesiac 41 cm
3. mesiac 43 cm
4. mesiac 43 cm
5. mesiac 44 cm
6. mesiac 45 cm
12. mesiac 48 cm

andreatytler
8. mar 2021

@ivangeline Moj pediater meria synovy hlavu pravidelne kazde 3 mesiace spolu dlzkou tela a hmotnostou. Podla mna je to dolezity udaj o tom ci dietatko spravne rastie.

miskamicha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz