Rázštep podnebia a vývin zubov

gabikaa73
15. aug 2014

Ahojte,
Mam 3 a pol rocneho synceka. Ma rastep pery a podnebia. Ma za sebou dve operacie pery a jednu operaciu podnebia v Banskej Bystrici. Zubky mu narastli krivo a uz rok chodime na konzultacie do Banskej Bystrice ku celustnemu ortopedovi ale zatial sme sa nepohli. Stale sa odklada nasadenie strojceka, raz v dosledku nedostatocnej velkosti zubov a teraz naposledy bol problem s tym, ze ma velmi neforemne a krivo situovane zuby , a ze strojcek, co sa dava normalne detom s tymto problemom by mu nedrzal. Malemu uz viac krat skusali nasadit strojcek no vzdy mu vypadol. Preto vas prosim o radu. Uvazujem, ze s malym pojdeme do Bratislavy na konzultacie, pretoze mam pocit, ze v BB sa to akosi neriesi. Chcem sa opytat, ci mate nejake skusenosti s ambulanciou v BA alebo s BB a kde by ste mi odporucili ist s malym.

zita19
15. aug 2014

@gabikaa73 Skus skontaktovat stomatologicku Univerzitnej nemocnice kliniku v Kosiciach, ci by ho nevzali.

tinamarkova
15. aug 2014

Aj v Hlohovci je klinika a vraj najlepsia na slovensku ak chces mozem ti skusit zohnat cislo sesternica tam chodi s malou neviem ci robia aj deticky s rastepom ale skusit treba..Ak mas moznosti skusaj aby sa nestalo ze bude neskoro aj jej povedali ze prisli v hodine dvanastej .

gabikaa73
autor
15. aug 2014

Dakujem za odpovede a @tinamarkova bola by som ti velmi vdacna za kontakt, lebo ano mas pravdu skusat treba ved predsa nevieme co nam povedia.

tulipka
16. aug 2014

@gabikaa73 ahoj gabika, ak by ste skusili BA, tak tu su 2 ktore sa venuju razstepovym detom-Mudr.Irena Klimova a Daniela Kroupova, obe celustne ortopedky, cisla nan nemam, ale urcite najdes na nete...

tinamarkova
17. aug 2014

Ahoj tak je to doktor Andel Pavol 0337320058 a na telef.objednavky 0948477866 a vraj su aj na nete vsetko dobre prajem a hlavne malickemu 🙂

anicka26
19. aug 2014

@gabikaa73 Ahoj.Tak to si ma teda nepotešila.My už rok čakáme na zúbky,a teraz v septembri máme ísť na nasadenie strojčeka.Tiež chodíme do BB,mne sa zdá doktor fajn,a aj čo viem,tak si ho pochvalujú aj ostatní.Ale treba vyskúšať ak sa Vám tu nedarí aj do BA zájsť.Možno si s tým poradia.Ja vkladám veľké nádeje do strojčeka,lebo mi máme tú premaxilu dosť dopredu,tak má malá predkus.Ešte máme za zúbkami aj dieročku na tvrdom podnebí,tak by to malo pomôcť ju prekryť.Keď sa dá čelusť na svoje miesto.Držím palce,nech sa všetko pohne rýchlo vpred 🙂

gabikaa73
autor
19. aug 2014

Dakujem za povzbudenie,uz som sa rozhodla pre tu BA 🙂

tanicka2311
25. máj 2022

@gabikaa73 ahoj. Teraz tiež riešim maleho po rázštepe a chcela by som odíst z Bystrice. Našla som túto komunikáciu tak sa chcem spýtať ako si bola spokojná v tej Bratislave a či si skúšala aj ten Hlohovec. Ďakujem pekne