Reakcia po antibiotikách

hameeda
25. nov 2013

Moja malá má rok, v sobotu a nedeľu teplotovala, čo som pripísovala tomu že jej idú zúbky, pretože sa aj dosť slinila. No v nedeľu večer začala mať aj zachrípnutý hlas, cez víkend neplakala takže z toho to byť nemohlo, tak som s ňou dnes ráno išla k lekárke. Tá ju prezrela a predpísala jej lieky antibiotiká Sumamed 125g, malé modré tabletky. Po podaní tabletky cca 20 minut začala byť v tváry taká pomarančová, a celý deň bola plačliva, nič jej nechutilo jesť čo obyčajne rada papa všetko. A bola taká bez nálady, a tak akoby ju napínalo na vracanie, no nevracala. Teraz k večeru sa to trošku ukľudnilo, no stále je pomarančová v tváry. Chcela by som sa opýtať či je táto reakcia normálna alebo mám isť zajtra znova za lekárkou?
Nemyslite si že som blbá že sa tu také pýtam, no moje deti nebývajú choré chlapci antibiotiká ešte nikdy nebrali, najstaršia asi dvakrát v živote a to už bola staršia, a malá antibiotiká ani iné lieky ešte nebrala. Preto neviem posúdiť či je to normálna reakcia alebo nie. Nechcem aby si lekárka pomyslela že som vadná že za ňou idem s normálnou vecou.
Dík za rady.

aristka
27. nov 2013

@hameeda prajem rýchle uzdravenie .... 😉