Redšia stolica u 2-ročnej

22. máj 2023

Ahojte, mávajú niekedy vaše detičky stolicu takú redšiu ? Ze nie úplne tuhú, moja ma posledné dni buď vodnatú a tak som jej dávala probiotiká a na druhý deň je už tuhšia takej žltej farby ale kaká len 1x za deň. Neviem či jej náhodou neubližuje kravské mlieko alebo čo, že ako jej upraviť to bruško aby kakala normálne alebo aký vitamín chyba. Ďakujem za radu

basulaak
22. máj 2023

Ja riesim toto momentalne tiez u mojho 2rocneho. Akurat sa snazim dovolat o vysledky stolice co sla na rozbor. Nas cca polroka maval hojne nalozene plienky aj viackrat za den a velakrat neskutocne zapachajuce alebo kysle. Aj 3-4x denne. Vyrazne sa mu polepsilo ked som mu okresala mlieko. Takze cakam co mi povedia a ci nas poslu dalej na vysetrenia.

autor
22. máj 2023

@basulaak čítala som ze to môže byt keď veľa mlieka pije dieťatko , čo naša naozaj ráno večer mala fľašku mlieka ale teraz jej to už obmedzujem a skúšam nedávať toľko jogurtov a môže byt že aj keď odmieta mäso , lebo ani to naša neje vôbec .. pár kuskov max co lubi je rezník ale inak nič :D tak uvidim či sa jej to upraví , ak nie tiež skočím k doktorke

basulaak
22. máj 2023

Ani nas nechcel maso odmietal ho 1 cely rok. Ale po znizeni mliecnych vyrobkov zacal viac skusa a teraz ho uz papa. Sice len na isty sposob ale pyta ho. 😀 jop skus veru, nic nestratis. Drzim palec

anavixy
22. máj 2023

A kolkokrat za den by malo dvojrocne dieta kakat? 1x je uplne v poriadku. Probiotika treva davat dalej, chce to viac dni na to, aby sa to upravilo do normalu. Pokial dieta pije, papa, neboli ho brusko, stolica nie je prilis riedka a velmi casta (tj 6-8xdenne a viac), nie je v nej krv a z dohdoobejsieho hladiska prospieva, tak by som neriešila ani konzistenciu ani farbu. Kravske mlieko 3,5% pije?

autor
22. máj 2023

@anavixy no ja nevravim ze 1x stolica nie je v poriadku , to je úplne v poriadku ja som nič také nespomenula :D možno som to len tak sformulovala , nič jej neni len mala minulý týždeň horúčku jeden deň potom len zvýšenú 2 dni a na 3 deň mala takúto stolicu tak som kúpila probiotiká a dávam jej teraz toto , inak jej nič neni je živá papa normálne. A mlieko pije 3,5% občas 1,5%

anavixy
22. máj 2023

Aha to si asi pisala v zmysle ze sice je stolica ina ale uz len 1x, ja som to pochopila, ze sa ti mali 😄 zrejme viroza, ked mala aj teplotu zvysenu, podla mna kludne pockaj par dni este 🙃