Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Reflux pretrvávajúci nad 3 roky veku a bolesti bruška

kajoma
26. jan 2016

Moja dcerka (3 r. 3 m.), mala uz.od narodenia reflux, stale si stazuje na bolesti brucha, obcas aj krcovitejsie, casto mava redsiu stolicu, grca ked jej dam vecer mlieko (rano jej nevadi), celkovo velmi malo je, aj male mnozstva aj malo druhov jedal, pritom nie je vychrdnuta,.je stihla, boli sme u gastroenteorologa, kt.na sone aj teraz.vidi reflux, mame teda stale dodrziavat antirefluxny rezim. Zaujima ma,ci s tym mate skusenosti aj v takomto veku, co vsetko usposobujete, ako vysoko pod hlavou ma zvyseny matrac (tie klinove vankuse resp.matrace sa mi zdaju byt nizke, lekarka kazala zdvihnut hlavu az o 40 stupnov,co sa mi zda zase dost.vela...), prosim skusenosti a pripadne ine pridruzene problemy... My mame teda okrem tohto aj plno inych problemov.... Alergiu na mlieko,lepok atd.zatial vylucili,ale robili jej opak.testy a uvidim ako dopadnu, dakujem za kazdy nazor. Kajoma

olivka84
26. jan 2016

@kajoma podobma tema tu uz je.len neviem.presne nazov . Mozno niekto napise alebo ja.ak.by som si spomenula boli tam.zaujimave posrehy

kajoma
autor
26. jan 2016

Dakujem Ti, precitam si to,len vacsinou sa to tyka babatiek a myslela som ze toto je uz za nami. Neviem ci sa mam tomu tesit,ze ju boli brucho "len" z refluxu a po doslednom dodrzovani antireflux.rezimu sa to strati alebo to ma aj ine rizika, pridruzene problemy,ci to uz akoze ani nevymizne atd.....

olivka84
26. jan 2016

@kajoma boli tam.aj starsie deti tusim.spominane . moj.maly ma 3 a pol tiez mal ako.babatko reflux a ma ho aj.teraz ale neni tobuz take zle vracia len.ked velmi place alebo dlhsie kasle. A ked sa preje samozrejme. Odhodlavam.sa ist k obvodnej nech to mam oficialne. Aj led mi to je jasne. bojim sa ci nema skryty reflux. Jemu sa zvykne dat grcka do pusiny a zhltne. osobne sa obavam aby mu to nenicilo zuby sliznice a tak. tiez neviem.co to.moze znamenat do buducna.ale dosledky su s toho

kajoma
autor
26. jan 2016

A ma aj bolesti bruska? Lebo mala sa na to casto stazuje, takmer denne, posledne tyzdne sa az krci, neviem do akej miery je to aj divadielko alebo stres z niecoho alebo iny problem, brali jej aj krv,vysledky zatial nemam

olivka84
26. jan 2016

@kajoma on mava bolesti ked sa dobre naje. Chytia ho krce a musi kakat. ale stolicu ma normalnu. Este pred pol rokomi aj vracaval zacal chodit do skolky a kazde rano reval a otyckoval celu satnu obcas aj mna som sa mu rano.bala dat aj.jest. Tak.sme ho vzali zo skolky. mamicky si tam.mysleli ze.ma.nejaky virus. Uz tri mesiace nevracal tak.asi pomohlo ze nema stresy.

siska53
26. jan 2016

@kajoma vidis,nas maly,ked sme s nim isli kvoli takemuto podozreniu(ako babo mal skryty reflux), tak sme boli vysmiaty,ze take v jeho veku uz nie je,len z krvi zistila,ze nema na nic alergiu,tak on zvykol po mlieku grcat,aj rano alebo potom na obed po polievke. Odkedy prestal pit mlieko,tak prestal aj vracavat. Jedine v 1.den choroby alebo ak je rozruseny. Tiez je z tych,co stolica je casto taka maksia,nie riedka...
Ja trpievam na palenie zahy,tiez sa mi stane,ze mi potrava vystupi hore,asi to zdedil.
Kedze to vracanie uz nie je take,ako ked pil mlieko,neriesim to a uzavrela som si to tak,ze ta gastro bola tapa,lebo tu som sa o skoro rok docitala,ze reflux mozu mat aj starsie deti a viem,ze maly by nemal casto pit mlieko.
Chorobu ci rozrusenie uz neovplyvnim.

siska53
26. jan 2016

@olivka84 takze nie sme jediny vracaci typ.🙂
Aj nas z rozrusenia tyckoval v skolke,boze..ale ja som ho tam.nechala,lebo som vedela,ze o pol roka toto budem riesit s dcerkou (nie vracanie,ale adaptaciu-ta zas sa na protest pocikava obcas a nechce tam pit a jest).

matita
26. jan 2016

@kajoma ahoj, neuveris, ale tiez som sa dnes chystala napisat obdobnu otazku na mamy deticiek s refluxom. Moj syn ma uz 5,5 roka a reflux od narodenia. A uz niekolko rokov, vlastne odvtedy, co to dokaze sam popisat, sa mi stazuje pri jedle na bolesti bruska. Niekedy aj po malych zjedenych objemoch. Ked pisem malych, tak myslim echt malych. Napr. Jogurt jedava niekedy aj na 3x, lebo ho boli brusko. Su obdohia lepsie a obdobia horsie. Momentalne mame to horsie. Casto sa stazuje aj ja palenie zaludka, ale uz cca rok berieme lieky a kyselinu, tak trochu to pomaha, ale nie uplne. Syn je velmi chudy, az podvyziveny kvoli tomu, ze nedokaze zjest vacsie objemy, lebo ho boli brusko. Kedysi som ho do jedla aj tlacila, ze si vymysla, lenze potom to jedlo z neho vzdy vyletelo, takze odkedy netlacim, vracia menej casto. Ja sa osobne myslim, ze musi byt dovod, preco maju deti taketo problemy a myslim, ze to bude zalezitost alergii alebo neznasanlivosti urcitych potravin. Lenze krvne testy mlieko, lepok ma ok. Mam hlavne z tych bolesti bruska dost strach, lebo neviem, co sa v nom deje.....

olivka84
27. jan 2016

@matita nas tiez malicko vazi ma 102 cm a vazi 13.5 kg jeho rovesnici maju cca 17 kg. Ale s tym papanim to nemame az tak zle nezje vela ale uplne ze malo jogurt vacsinou zje len mu musim kupovat take fakt jogurtove. Lebo napr pribinacikovia lipanky....a take tukove mu nerobia dobre. Ty si aj skusala tu refluxovu dietu. ? My este nie. A tiez suhlasim ze to moze vyvolavat nejake jedlo ale neviem co . tiez mlieko lepok ok .

matita
27. jan 2016

@olivka84 ja som cez prázdniny letné vyskusala na cca 1.5 mesiaca prisnu dietu, jednak protirefluxnu aj bezlepkovu a zdalo sa, že naozaj zaberala. Brusko bolelo menej, zjedol väčšie objemy aj pribral. Lenže s nastúpil do skolky sme s tým v septembri museli prestať😞.

matita
30. jan 2016

@kajoma kde chodite na gastro?

kajoma
autor
31. jan 2016

Boli sme prvy raz v ASSIDUO v koloseu pri kuchajde, reflux sa na sone potvrdil a cakame na vysl.krvi

matita
3. dec 2016

@kajoma ahoj, chcela by son as spytat ako sa ma dcerka pro dlhsej dobe ohladom refluxu. Polepsilo sa, ci rovnako? Hlavne ohladom bolesti bruska.

kajoma
autor
4. dec 2016

Ahoj. Je to zhruba rovnake. Ked jej nedavam vecer mlieko, tak negrca ale po kazdom jedle aj ked si raz z niecoho odkusne alebo sa napije, tak grga ale.hrozne jak stary chlap. Zistili jej aj kadeco ine. Teraz ideme do metabolickej amb.tak uvidim, co nam tam povedia. A vy ako?

lucik194
4. dec 2016

intolerancia na laktozu? alergia na lepok? mali ste vysetrene? to je este co ma napadlo s tymito priznakmi....

kajoma
autor
4. dec 2016

To jej vylucili resp.ma nejaku pozitivnu genetiku na celiakiu. Zevraj teraz este celiakiu nema ale v buducnosti moze mat. Hrozne zle jedava. Ked nam este z toho mala co mi zje vylucia lepok prip.aj laktozu, tak umrie od hladu.

matita
4. dec 2016

@kajoma no u nas velmi podobne. Bolesti brucha pretrvavaju, v lete sme boli na gastroskopiu v narkoze, z ktorej vysiel tak neurcity vysledok - jednak zapal zaludka, jednak laktozova intolerancia, ale ze mu uplne chyba enzym na stiepenie laktozy /pritom predtym dva roky naspat sme boli na dychovom teste na laktozu a ten bol negativny/ a mierne zmeny na tenkom creve, ale len take hranicne. Na zapal zaludka sme brali helicid, vyhybame sa laktoze. Lenze teraz na jesen sa bolesti bruska zasa zintezivnili, plus znovu mava kyselinu, tak mame znovu helicid. Opatovne sa robili krvne testy na celiakiu, lebo doteraz boli vzdy negativne, ale este neviem vysledky. Inak u nas je na celiakiu tiez pozitivna genetika, co vsak ma po mne, lebo ja ju mam, ale mne sa zistila az v 35 rokoch. A myslim, ze ju mozno spustili stresy. Ale pozitivna genetika nemusi nutne znamenat ze sa celiakia prejavi, ja som jedina v sirokej rodine a tiez musel niekto predomnou mi tu genetiku odovzdat. Ale pri bolestiach brucha, nechutenstve, nepriberani.... To uz nevyzera len tak. Cize ja by som uz aj bola rada, ak to tam je, nech sa to uz potvrdi, hoci je to velmi tazke so stravovanim hlavne u deti /skolky, skoly/. A teda moj syn tiez stale grga...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli