Reflux u 17 mesačnej

miirkka1
11. apr 2018

Ahojte...malinka ma od mala problem ze ju napina casto na vracanie ale nevracia....ked len vidi aj ako jem,napne ju..niekedy aj pocujem ako sa jej vracia kyselina alebo jedlo spat lebo casto prehlta....vravela som o tom vzdy pediatricke,ona stale ze kazde dieta to mava a vyvija sa to. Mne sa to nezda...manzel ma reflux....chcem ist za nou nech mi da na hotovo odporucenie na vysetrenie....musia jej zaviest tu hadicu?Inak to nejde aby to zistili?
Prosim o vase skusenosti ......

sunshine007
11. apr 2018

Reflux sa zisťuje sonom bruška, keď je dieťa najedené, lekár pozerá, ako často sa obsah žalúdka vracia späť do pažeráka... Reflux nemusí prejsť v roku, niektoré deti s nim bojujú aj ako 2,5rocne. "hadicou" sa zisťujú pripadne poškodenia sliznice - jazvy a podobne. Treba trvať na gastro vyšetrení, tam povedia viac.

deniska35
11. apr 2018

@miirkka1 treba sa pýtať na liečenie nám to zistili v Tatrách Šrobarov ustav a aj nám vyliecili

miirkka1
autor
12. apr 2018

A ako sa to prejavovalo u vas?Je to podla vas reflux?Lebo nemyslim ze je normalne ze ju napina...ju napina ked vidi aj vlasy na zemi alebo dlhe nitky....

miirkka1
autor
12. apr 2018

Takze nemusi sa zaviest hadica? Strasne sa bojim....ako vam to preslo stravou?

miirkka1
autor
12. apr 2018

@deniska35 co va robili na lieceni?

deniska35
13. apr 2018

@miirkka1 no napína aj nas a dosť často bývalá chorá priedušky kašeľ a aj s toho ju dusilo

deniska35
13. apr 2018

@miirkka1 áno hadičku jej tam zaviedli na 24hodin a mušľa všetko jest v ten deň aby zistili co jej najviac vadí a upravila sa strava a lieky

kubkovamama
13. apr 2018

@miirkka1 ahoj,pokial ju napína už len keď vidí na zemi vlasy apod.to je skôr psychika...U pediatricky sa naser a vyziadaj si sono.Hadicu dávajú tiež,ale pre detičky je šetrnejšie sono ak nemá iný problém iba (asi) ten reflux. Moja má 16mes a pomaly to ustupuje,ale nič vážne to nebolo.

miirkka1
autor
14. apr 2018

@deniska35 moze vediet z coho ju napina a kedy hlavne?