Rehabilitácie kvôli držaniu hlavičky

mala_zuzu
15. jan 2016

Ahojte maminy, chcela by som sa vas opytat na vase skusenosti. Dnes som bola s krpcom u nasej pediatricky na poradni (krpec taha teraz 10 tyzden) a bola tam nejaka zastupujuca pani doktorka. Poslala nas na rehabilitacie kvoli drzaniu hlavicky, ze sa priklana len na jednu stranu. Malicky sa este len uci drzat hlavku "na konika", ale zevraj ked lezi na chrbte tak by mal mat hlavicku v strede, a on ju ma do pravej strany. Som prekvapena lebo kamaratkino dieta malo ovela viac skrivenu hlavku do jednej strany, a jej doktorka povedala ze to sa samo napravi, ze na jednej strane ma len este take nevycvicene svaly, a nas hned poslali rehabilitovat. Nechapem z coho to moze mat, pretoze nemam pocit ze by mu robilo problem alebo sa nechcel otacat do oboch stran, praveze mi pekne spi aj na jednej aj na druhej strane, nie je to tak ze jednu stranu by mal oblubenejsiu...tak mam teraz celkom obavy, ze co to moze znamenat, ci moze mat krivu chrbticu alebo co..dr. povedala zevraj to ma skoro kazde dieta ale no neviem. Viete mi poradit ako tie rehabilitacie prebiehaju, a ci je nutne cvicit kvoli tomu svalu Vojtovu metodu? Tomu by som sa rada vyhla :( ...

mipet
15. jan 2016

Nas tiež posielala neurologicka na rehabilitácie koli hlavičke ale maly bol väčší a druha neurologicka povedala ze je šikovný a nikde nemusíme chodiť.......ja by som s ním cvičila aby sam začal otáčať hlavičku po stranách a ked bude držať hlavičku tak aj na brušku.... Staci mu ukazovať hračku ktorú ma rad a to z jednej strany na druhu......a pockala by som na svoju lekárku aby sa este vyjadrila...... Ale vojnovou podla mna nebudú skúšať, nas chceli odporučiť na plávanie

pribinak
15. jan 2016

My mame na sidlisku rehabilitacne centrum a s touto dgn "hlavicka na krivo" je tam kazde druhe babo
Pocvicite 2-3 mesiace a je po probleme
Je fajn, ze to mudr zbadala tak skoro, lebo deti do 1 roka najrychlejsie rastu a cvicenie ma skvely efekt

kacena4
15. jan 2016

neboj ak mas papier od pediatricky tak asi k neurologovi na kontrolu ten ta moze poslat na rehabku, ak na rehabku mas papier tak ta este pozrie rehabilitacka doktorka a ta skonstatuje ci je to ozaj potrebne ci nie je. vzdy je lepsie zacat cvicit skor ako potom dobiehat nieco neskoro a dlhsie cvicit ale 10tydznove je fakt asi skoro (hoci kym sa dostanene na rehabku ubehne zasa nejaky ten tyzden...) vsak chod a budes kludna ked ti povedia ze netreba popr. ti ukazu zopar jednoduchych cvickov na doma a predides vojtovke v neskorsom veku

8291
15. jan 2016

Ja som bola s malou tiež na neurologii lebo tiež ukladala hlavicku na jednu stranu,je to z toho ako bola zložená v brušku,neurologicka mi ukazala ako ju mam polohovat počas spánku a ze to stači,rehabilitovať nas neposlala a upravili sa to.Nas pediateicka poslala k neurologičke tuším uz v6 tyždni.

mala_zuzu
autor
15. jan 2016

Cize ak to spravne chapem, tak vas este pred rehabilitaciami poslala k neurologovi, a ten rozhodol ci bude treba rehabilitovat alebo staci len polohovat? Lebo nas automaticky poslala s takym presvedcenim na rehabilitacie, ze budeme cvicit, neurologovi som objednana az na zaciatku februara, ale nie kvoli tej hlavicke ale preto lebo sme predcasni v 36 tyzdni. No tak som zvedava co nam povedia teda, ci budeme musiet chodit na tie rehabilitacie alebo co, ach

nanka3
16. jan 2016

ahoj, to sklonenie hlavicky na jednu stranu je sposobene polohou dietatka v maternici, fakt to ma skoro kazde dieta, niektore viac, ine menej, ved k tej neurologicke alebo fyzioterapeutke chodte, a uvidite co povedia, mozno vas poslu prec, mozno ukazu 1-2 cviky, uskodit to neuskodi