Rehabilitačný pobyt v Dunajskej Lužnej - pomohol vám?

brna1989
27. nov 2019

Ahojte maminy,viem že sú tu tieto témy už založené,ale sú staré.chcem preto vedieť nejaké "čerstvé"info o tomto pobyte .dcérka má 8.5mesiaca a zaostáva fyzicky 3mesiace.cvičime aj doma ,aj s rehabilitačnou sestrou.
Chcela by som vedieť ,či sa vám po pobyte detičky zlepšili.a ako často sa dá chodiť na tento pobyt,počula som ,že každého pol roka.dakujem za "čerstvé " info 👍

janapeterjana
27. nov 2019

@brna1989 ahoj 🙂 myslím, že @deedol ti bude vedieť poradiť. Môžem sa opýtať, kto bábu stanovil, ako veľmi zaostáva? Aj náš asi trochu, je to predčasniatko.

brna1989
autor
27. nov 2019

@janapeterjana ahoj,ďakujem za tip
My nie sme predcasniatko,ale po narodení v nemocnici sa robí sono hlavičky ,na 4den od pôrodu.tam nám zistili pseudocystu na pravej komore mozgu a príkomore pravej.tym pádom n to zasiahlo ľavú pohyblivosť tela.krk a nohu menej,ľavú ručičku nepoužíva skoro vôbec.ma zvýšený svalový tonus na ľavej časti tela.cvicime Vojtu,je pozadu o 3mesiace.len pohybovo,mentálne je dopredu,veľmi šikovná.máme skoro 9mesiacov.
Ak máš nejaké pochybnosti,nečakaj a choď povedať obvodnej,tá by ťa mala poslať detskej neurologičke.
Čo sa ti nepozdáva ?

janapeterjana
27. nov 2019

@brna1989 my už chodíme k neurologičke a tiež cvičíme vojtu.. Len ma zaujímalo, že ako vedeli stanoviť práve tie tri mesiace. Či sú na to nejaké presné testy alebo čo 🙂

brna1989
autor
27. nov 2019

@janapeterjana tak mi dnes povedala rehabilitačná doktorka po vyšetrení ,povedala že je na 6mesiacov 🤷

babulkabamb
28. nov 2019

Vie mi niekto povedať viac o Dunajskej luznej

brna1989
autor
29. nov 2019

@babulkabamb napíš @deedol ,všetko ti zodpovie

deedol
29. nov 2019

@babulkabamb mozes ip alebo kludne aj sem🙂

brna1989
autor
12. dec 2019

@janapeterjana tak neurologička povedala na kontrole ,keď mala mala 9mesiacov skoro,že je vývojom na 6mesiacov.len toľko 😃

vahcaac
31. aug 2022

@brna1989 ahoj, ako je natom mala teraz ?