Reverz z pôrodnice a žltačka

kiarka333
22. dec 2021

Ahojte odchadzali ste niekto z porodnice na reverz aj ked malo babatko slabu zltacku ?
Mozem odist normalne s dietatom a podpisat aj za neho revezr alebo ako to funguje ? Mam tu uz dost zle stavy po 3 dnoch a zajtra by som chcela s malou odist len neviem ako to je
Dakujem

leuska1991
22. dec 2021

@kiarka333 ty mozes ist ,ale ,ked povedia,ze este dieta musi ostat ,tak musi ostat. Ale aj my sme mali zltacku a podpisovala som reverz,lebo som chytila covid v nemocke pocas porodu.

amelie2017
22. dec 2021

Mozes podpisat, ty si zodpovedna za tvoje dieta. Budu to na teba hrat, ze ako zle mu robis, co si to za matku, ze to nemozes. Ale mozes. Len o tom musis byt naozaj presvedcena a keby sa nahodou nieco pokaslalo, vediet znasat dosledky.

emalka
22. dec 2021

Len podotknem ze ak odides na reverz tak sa moze stat ze stratis narok na príspevok pri narodení dieťaťa.

lukina20
22. dec 2021

@kiarka333 doporucejem si precitat nieco o novorodeneckej zltacke a preco je vhodne ju riesit ihned najlepsie v nemocnici, alebo potom si byt vedoma svojho konania a znasat za to zodpovednost.
apropo ak je to ozaj slaba zltacka, babatku sa do rana tie hodnoty kludne mozu upravit tak, ze moze byt prepustenia schopne a v sledovani pediatria.

zooeynka
22. dec 2021

@emalka to nie je pravda, narok straca ak odide bez oznamenia nemocnici!!!

zooeynka
22. dec 2021

@leuska1991 nie, nemusi v nemocnici dieta ostat bez matky, zeny kam na tieto scestne informacie chodite???

prvosienka88
22. dec 2021

@emalka to nie je pravda.
@kiarka333 ja som odchádzala na reverz keď mal malý hodnoty okolo 220, najprv mi doktorka povedala ako musí zavolať primarku a neviem koho. Keď som jej povedala že dobre, tak sa za pol hodinu vrátila aj s papierom a mohli sme ísť domov. Samozrejme si neodpustila škaredé pohľady ale mne to bolo jedno. O príspevok pri narodení dieťaťa neprídeš. A musia Ťa pustiť aj s dieťaťom, to, že ty môžeš odísť a ono musí zostať je blbosť.

nikpa
22. dec 2021

@kiarka333 3 dni?? Čakala som že napíšeš aspoň týžden keď chces podpísať reverz aj keď to dieťatu ešte nie je odporučené. sa niekedy čudujem, čo všetko ženy dokážu riskovať kvôli vlastnému pohodliu, občas treba zaťať zuby a niečo aj vydržať. Jedna sa podľa toho čo píšeš o deň, určite vás tam nebudú držať kvôli slabej žltačke 24.12. Každopádne sprav ako chces, je to tvoje dieťa a násilím vás tam držať nemôžu, keď na seba preberies zodpovednosť, podpíšes im to, musia ta pustit aj s dieťaťom.

pribinak
22. dec 2021

@amelie2017 to nie je o hraní, ale o tom, že novorodenc má zltacku, tie hodnoty bilirubinu môžu behom dňa vybehnúť hore a poriadne skomplikovať bábätku štart do života
V nemocnici je až 3 dlhé predlhe dni, fakt nezvládne ešte deň-dva, aby všetko bolo ok?
Veď nikto ju tam nasilu držať nebude

pribinak
22. dec 2021

@emalka nie, to len vtedy ak by utiekla, ale to je úplne iná situácia ako keď podpise reverz

zooeynka
22. dec 2021

@nikpa ale to nie je o riskovani....ako, ja osobne by som tiez radsej vydrzala v spitali, ale vo svete je bezne ze rodicka odchadza v den porodu domov. Nasledne pride pediater k babatku domov pozriet, poradit, vysetrit co treba....to ze u nas je system nastaveny inak a zena a dieta trcia 4-5 dni v porodnici je pri bezproblemovom porode absurdita. Doma je kazdemu lepsie. Samozrejme po sekcii je to trocha ine, tam su tie 4 dni potrebne...ale na SVK je to 5 dni.....mna uz piaty den po sekcii islo drbnut ako som chcela ist domov

xjakubikovak
22. dec 2021

@kiarka333 áno odišla som, samozrejme aj s bábätkom o deň skôr. Hneď na ďalší deň sme išli k pediatricke na kontrolu

denden77
22. dec 2021

aj ja som mala zle stavy, mala som totiz fakt otrasnu spolubyvajucu.. do revu mi bolo.. ale vydrzala som, kvoli malej, kym hodnoty neklesli.. drzim palce 🍀

hailey1
22. dec 2021

@kiarka333 ani nahodou nepodpisuj reverz, zltacka vie skomplikovat veeelmi zivot babatku. Len zostan, lepsie na novorodeneckom ako na detskom. 3 dni vobec nie je vela. Mozno ti bude treba dieta poziarit.

elizabet173
22. dec 2021

@zooeynka je to o riskovaní, dieťa má žltačku, ak by bolo všetko v poriadku, kľudne môže odísť pár hodín po pôrode.

pribinak
22. dec 2021

@zooeynka ale ty popisuješ úplne inú situáciu, jej bábätko má zltacku, to je niečo úplne iné

zooeynka
22. dec 2021

@elizabet173 celkom kludne odist par hodin po porode nemoze, musi poziadat o podpisanie reverzu a nasledne vsetky vysetrenia, ktore sa robia novorodencom musi obehat s babatkom sama....ladviny, oci, usi a cojaviem co vsetko este....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzubb007
22. dec 2021

Tak kvoli zdraviu dietata snad vydrzis, budu na teba pozerat ako na krkavciu matku, a tebe to da co ak zanedbas

zooeynka
22. dec 2021

@pribinak ved pisem ze ja by som zostala v spitali. Ale povedzme si uprimne obcas staci dieta dat trosku "na slnko" a zltacka zmizne.

luliu
22. dec 2021

@kiarka333 neodporúčam ti to, novorodenecka žltačka môže byť veľmi nebezpečná, dcére hrozilo až poškodenie mozgu, takže toto by som nerobila v žiadnom prípade

leuska1991
22. dec 2021

@zooeynka ja som nenapisala,ze bez matky

lucia147852
22. dec 2021

Ja som bola s dcérou po pôrode kvôli žltačke týždeň v porudnici. Lepšie ako keby sa to babatku zhorsi a ty s ním ideš už na detske. To ešte len by si videla aké to tam je o hubu. Každopádne odísť na reverz zo zskona mozes, za dieťa zodpovedať ty. Nesies potom aj pripadne následky

pribinak
22. dec 2021

@zooeynka občas treba aj transfuziu krvi

amelie2017
22. dec 2021

@pribinak preto pisem, ze ma byt pripravena znasat dosledky.

laura164
22. dec 2021

U nás v nemocnici chodia matky aj po 24 hodinách domov na vlastnú zodpovednosť, dohodnú sa s nimi, kontroly bilirubínu môže mať dieťa aj u svojho obvodného, ale keby mal vyššiu hodnotu pôjde sa svietiť na detské oddelenie a asi pôjdeš s ním alebo ho tam môžeš nechať samého a ty doma, keď nevydržis v nemocnici. Ja by som určite ostala a neodchádzala by som teraz na tvojom mieste

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emalka
22. dec 2021

@pribinak
@zooeynka
@prvosienka88
napisala som, ze sa to moze stat, nie ze je to pravidlo. Vsetko zavisi od nemocnice v ktorej bude a ako sa ta k tomu postavi. Mozu jej to skomplikovat ak ju nahlasia na upsvar a bude musiet dokazovat ze ma riadny reverz a splna podmienky.
Zdroj: rodina pracujuca v zdravotnictve

zooeynka
22. dec 2021

@leuska1991 napisala si, "ty mozes ist ,ale ,ked povedia,ze este dieta musi ostat ,tak musi ostat." To nie je pravda, nikto ich tam nasilim drzat nebude.

lukina20
22. dec 2021

a preco autorka chce vlastne odist z porodnice? je jej tam zle, nepohodlno, alebo ma doma problemy, ktore potrebuje akutne riesit?
lebo napr ak ma doma napr male dieta, ktore place za mamou dnom i nocou tak to dokazem pochopit...

zooeynka
22. dec 2021

@emalka nie. Tvoj zdroj nema pravdu. Na stranke employment.gov.sk je jasne napisane ake su podmienky naroku na prispevok/a kedy nie:
Ak po pôrode opustila zdravotnícke zariadenie bez súhlasu poskytovateľa zdravotnej starostlivosti ( ide o oprávnenú osobu - matku dieťaťa).

https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

nezabudka3391
22. dec 2021

ja toto asi nikdy nepochopim....co ti je prednejsie? byt doma v pohodli ci zdravie dietata? to nevydrzis jeden den navyse alebo dva v tej porodnici? kks 🙏 rozum sa mi zastavuje nad niektorymi matkami koli vlastnemu pohodliu riskovat zdravie dietata ako neviem co za strase zle stavy mas ale toto je fakt ako nechapem