Ribomunyl a atopický ekzém

pe5ula
12. dec 2012

Kocky, ktorych deticky brali Ribomunyl, nestretli ste sa nahodou so zhorsenim atopickeho ekzemu po uzivani tohto lieku? Vdaka!

xlucia
12. dec 2012

@pe5ula videla a preto som ho odmietla. uz len to zlozenie je otrasne

cerez
12. dec 2012

Dcéra mi ho brala na imunitu. Od štyroch rokov sme doma nič iné nepočuli len kašeľ, deň - noc. Brala imunor, ale nezaberal. Ribomunyl zabral. Ale dnes som presvedčená, že po ňom sa dcére na tváričke popraskali cievky, pri oku, na líci a 3 má aj na perách. Kožiar moju teóriu na rybomunyl nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Pre mňa to bola jasná odpoveď.

voskovka
12. dec 2012

aj my berieme uz 5mesiac a ten ekzem na hrozny....ale pomaha mu v kasli tak nam ho nevysadila...

pe5ula
autor
13. dec 2012

@cerez, ako dlho po zacati uzivania lieku sa jej zacali praskat tie cievky? Lebo my mame okrem zhorseneho ekzemu aj take cervene bodky po tvari (ako pigmentove to vyzera), tiez som zvazovala, ci je to z toho lieku , alebo pocasim...Po skonceni liecb sa vam ta tvaricka upravila, ci uz to zostalo tak?

pe5ula
autor
13. dec 2012

@voskovka a mas pocit, ze ekzem sa zhorsil po zacati uzivania lieku? Aj ti k tomu nejaky lekar nieco povedal? Mne imunolog tvrdil, ze by to z toho nemalo byt, ale mne sa to nezda...

voskovka
13. dec 2012

@pe5ula no tiez nam povedala ze to z toho nemoze byt.ale tak natieram mu to tenkou vrstvou pytiolu a pomaha mu to.radsej nech ma ekzem ako kasel co sme v noci nemohli spat vsetci a zvlast on...

pe5ula
autor
13. dec 2012

@voskovka a kasel ustupil? Lebo mne zacal jeden z dvojciat po nociach teraz po troch tyzdnoch liecby dost kaslat. Cez den vobec a v noci teda dost....Citala som, ze aj to moze sposobit Ribomunyl...A ako beriete ten liek? My mame davkovanie v prvy mesiac kazdy tyzden prve styri dni z tyzdna jedno vrecko a potom kazdy druhy tyzden 4 vrecka... Ak ste mali podobne davkovanie, bolo vidiet v tych prestavkach, ked to maly nebral, nejake zlepsienie ekzemu?

cerez
13. dec 2012

@pe5ula Ku koncu liečby a má to už rok a pol.

voskovka
15. dec 2012

@pe5ula ano bolo ked nemal bolo fajn...ale natieram mu to tak to zvladame....aj on ma davkovanie take...ale nemame sacky ale tabletky...