Rotavírus u deti - priebeh

mimja12
16. sep 2017

Ahojte. Mali vase deti rotavirus, ako to prebiehalo, mali aj teploty a bolesti hlavicky? Kolko dni boli deti slabe?

slamka555
16. sep 2017

Ahoj ked mal nas maly 3 mesiace prisli sme do nemocnice sniecim inym odva dni bol fit a nadalsi den nas chceli prepustit ALE .. nachytal tam rotaviry takze nas pobyt sa predlzil o cely tyzden :/ Najskor zvracal potom dostal horucky 38-39 stupnove, presli mu asi po troch dnoch nakoniec este hnackoval asi dva dni :/ Dalo to zabrat chudatku :( Ale mozno ak mas starsie dieta bude to zvladat lepsie .. Drzim palce skore uzdravenie

lauricka
16. sep 2017

vsetci traja su proti rota ockovani a mame pokoj.

yanni
16. sep 2017

@lauricka Rota moze dostat aj ockovany. Neockoje sa proti vsetkym typom.

@mimja12 Mas s deti ockovane proti rota? My mame 4 (najstarsi 1, najmladsia 2 roky) a ani jedno dieta este v zivote nemali rotavirus. A ani ejdno dieta nie je ockovane proti rota. Pri velkacoch sa este neockovalo, pri malych sme nedali.

yanni
16. sep 2017

oprava: najstarsi 11 rokov

janulka1802
16. sep 2017

Môj sa s tým pasoval 2 týždne otrasne to bolo

miminka327
16. sep 2017

Ahoj...môj syn 13rokov celý týždeň..a s malou 3roky som sk9nčila v nemocnici,tiež sme tam boli týždeň..čo bola neschopná...potom už konečne ožila. 4dni išli infúzie....hovoria,že rotavírus dá telu zabrať u nás sa to potvrdilo. Mali to naraz obaja teaz v máji. Ale teplotu mala iba jeden deň. Ale ešte ,keď sme prišli z nemocky tak týždeň mala taký kľudový režim a ani sa nehrnula nejak do niečoho..postupne všetko išlo a ona je tada aktívna až moc. A zbehlo sa to tak rýchlo..rano som bola u dr.ešte bola zavodnená a všetko ok..mysleli sme si,že nejaká chrípka a večer a sme už boli v nemocke..na pohotovosti už skoro ani nevnímala. Fuuj...dúfam,že to už nezažijem. Vraj ten prvý lrát je najhorší a dostatanú to aj deti čo sú zaočkované..

kamtocumis
18. sep 2017

ahoj, dcérka(3r) to mala 10 dní, čo nikdy nemáva hnačky...začalo to tak náhle , nikde nič a odrazu vysoké teploty a nevedela som jej ich zraziť, začala zvracať a potom hnačkovať, keď zliezla zo záchoda rovno sa otočila a začala zvracať, prvé dni to bolo strašne , aby jej nebola zima na wc tak som ju dala na nočník prvý deň sa z neho hodiny nemohla ani pohnúť, 3dni nejedla, strašne sa jej zapálil zadok, nespali sme lebo v noci to bolo najhoršie...dúfam, že to už nikdy nezažije

petrapady
18. sep 2017

Ahoj aj my sme si tým prešli začiatkom júla ...ako hovoria baby ...zvracanie, hnačka (neskutočne zapachajuca- lekár povedal len keď cítil že to je príznačný zápach rotavirusa),horúčky a úplná vyčerpanosť ...hospitalizácia 3 dní a ešte asi týždeň doma bol malatny ...jedným slovom katastrofa ale prvý krát je naozaj takýto a odvtedy mal náš drobec (vtedy 10mes) aj druhý krát ale to už bolo úplne v poriadku len tri dni hnačka ale nie všetko zo seba dostal von ...😉