Rotavírusová gastroenteritída aj napriek očkovaniu proti rotavírusom

skusenaa
29. mar 2016

Tak po dlhšom čase som sa sem dostala keďže sme si užili hospitalizáciu na infekčnom oddelení.

Ako je možné že teraz už 3-ročné dieťa PLNE očkované vakcínou Rotarix -proti rotavírusom- ochorie?

Priebeh choroby bol ťažký horúčky, húfne opakované zvracania, hnačky. Dieťa v zlom stave s nutnou akútnou hospitalizáciou. Ďalšia zvláštnosť je že neochorel nikto z rodiny kto bol s ním v kontakte, len moje očkované dieťa.

Ešte dodávam že vakcína stála cca 110 eur. Aspon človek vidí z čoho majú farma firmy audiny a drahé dovolenky.

Predpokladám že budú oponovať platení trolovia farmafiriem, tým že účinnosť negarantujú 100-percentnú, ako alibisticky mini písmenami uviedli do príbalového letáku . Ani lekár sa o možnej neúčinnosti nezmienil pred očkovaním, len to rýchlo pchal do dieťaťa a strašil pred rotavírusmi.

Chcem len poukázať nato že očkovanie je už viac obchod so strachom mamičiek a teda moje dieťa to očkovanie neochránilo ani nezoslabilo priebeh choroby.

8291
29. mar 2016

Ockuje sa len približne na 40 kmenov rotavirusu a kmenov je minimálne raz toľko,cit dieťatko ti mohlo dostať rota,na ktorý nebolo ockované.A očkovacia vakcina chrámu dieťa priblitne dva roky.Moja malá bola ockovana,potom v nemocnici dostala rotavirus a zvladla ho s trojdnovymi hnačkami a s teplotou Max.do 38,2

misulienka84
29. mar 2016

Ja som dala syna zaockovat proti rotavirusom po zlej skusenosti so starsou dcerou a tiez ho dostane,ale nie tak intenzivne ako dcera ked bola v jeho veku...
Od 8 mesiaca to maval pravidelne kazde 3 mesiace,ale nebolo to hospitalizaciu!
Ta vakcina by mala priebech zmiernit,ale nieje to tak vzdy...

pimpa12
2. apr 2016

No dcerka je tiez ockovana proti rotavirom a napriek tomu sme hospitalizovane s rotavirom. Oplieskala by som im tu vakcinu o hlavu. Vobec nema lahsi priebeh ako sa vsade uvadza. Pytaju za to tazke prachy a je to na prd...

minikiwi
9. jan 2017

Moj 15 mesacny je tiez oddnes hospitalizovany s rotavirus, napriek vybratym vsetkym ockovacim davkam proti rotavirusu.nech to drahe ockovanie ide do prdele!