Rotavírusová hnačka

barbora59
21. nov 2014

Ahojte, prosím máte niektorá skúsenost s rotavírusovou hnačkou u dietata? Dakujem

prasiatko30
24. nov 2014

@bellamafia ja sa nehnevam ale ty si hned niekoho posielala na psychiatriu a pritom si nemala sajnu o com vlastne hovoris🙈

bellamafia
24. nov 2014

@prasiatko30 inak teraz som si citala tu prvu odpoved co som pisala napisala som to laicky ale inak som lekarku vystihla v tom ze naozaj mala zvisenu glukozu tak jej to zrazili pod hranicu tak jej asi museli daco dat a co ja viem co sa take dava?podla mna ked mne bude chybat cukor tak si ho dam nemyslis? 🙂

saty.predaj
3. sep 2017

ahojte maminy, mame teraz vodnate hnacky kazde dve hodiny, zatial nevracia. Vypil uz vyse litra vody aj rehydratacne roztoky, len sa mu stav nezlepsuje. neviem ci mam ist k doktorke. Existuje nejaky liek ktory my da na predpis alebo to musime len pretrpiet? Dakujem

diana20
3. sep 2017

@saty.predaj ahoj. My keď sme toto mali keď mal malý rok a pol, tak mi dal doktor len rehydratacne roztoky a niečo na zranenie teploty, malý mal aj vysoké teploty a vracal.. a bolo treba len čakať, ale nie som na Slovensku, možno tam mu niečo dajú, aby to prešlo, ak zajtra nebude lepšie na tvojom mieste by som isla.ku doktorovi..

koriblik
3. sep 2017

@saty.predaj nam dala dr na predpis hidrasec plati sa to cele je to proti hnacke. Odporucaju aj enterol ten je volnopredajny. Inac asi nedaju nic, lebo na to sa atb nedavaju. A treba drzat dietu, vela tekutin ...

saty.predaj
3. sep 2017

@diana20
@koriblik davam smectu a rehydratacne a biogaia. A na horucku paralen a brufen. Dnes vypil takmer 2l ale teraz k veceru uz nechce a napina ho tak to nebudem silit. Kazde 2h kaka ale aj nastastie cika. Len ma vodovu stolicu som to odmerala asi 0.5l to je. Vcera sme volali pohotovost. Dnes je na tom troska inac. Neviem ci horosie ci lepsie tazko mi hodnotit. No a sampzrejme neje. Ak mate nejake rady alebo ako to prebiehalo u vas dajte mi prosim vediet. Dakujem

diana20
3. sep 2017

@saty.predaj mne toľko vracal, že ani vodu nevypil. Vtedy mi poradili osladit vodu a po lyzickach dávať.. ak sa stane, že sa mu nepodarí ani napit, tak skús.. držím palce

koriblik
3. sep 2017

@saty.predaj ja som davala hylak kvapky a biogaia. Moc to nezaberalo tak som volala dr a dala ten hidrasec. S jedenim to je nic moc suchy rozok, ryzu s mrkvou ... ale nechcel ani to. Pije vela, teda viac ako bezne. Dnes uz aj jogurt zjedol, videl starsieho a strasne krical 🙂 jasne ze ho prehnalo ...uz mal aj teplotu zvýšenú. Radila som sa s kamaratkou, detskou dr a ze pokracovat v dietnych jedlach, probiotika ...a vela tekutin. Ja davam malemu roibos caj, je bez kofeinu a dobry na trav.problemy...

saty.predaj
4. sep 2017

@koriblik
@diana20 dakujem a kedy im zacalo chutit lebo dnes je uz 3ti den a nic neje.

kllamarka
4. sep 2017

Pred 2 tyzdnami sme to chytili polovica rodiny (boli sme na svadbe..takze asi tam niekde nejako).
Starsia dcera (8r) skoncila tyzden na kramaroch na infuziach.
Mladsia je ockovana (poucila som sa pri starsej)..takze nastastie cez nu to rychlo a lahko preslo. Asi 5x vykakala cistu riedku vodu a bolo u nej po probleme.
My sme sa borili s tym dospeli tyzden...zvracanie, hnacky, teploty. A dalsi tyzden sme sa davali dokopy...
Na kramaroch potvrdili rota.
Doporucujem...ockovat, ockovat..ockovat.

sasena158
4. sep 2017

@saty.predaj keď sme boli s rotavirusom v nemocnici, tak okrem infúzií nám dávali endiex - dávali do striekačky polovicu kapsuly, tuším ráno a večer, cez obed už si nespomínam, či dávali. keď sa pridružila teplota, tak ešte nejaký brufen alebo nurofen. no a samozrejme probiotiká sme museli dávať (vybrali sme biogaia) a to dlhodobo, minimálne však mesiac. držím palce nech ste rýchlo fit, viem, aké to je, prešli sme si tým ☹ no a teda ešte k papaniu, my sme tuším aj týždeň nemohli do malej nič poriadne dostať. no základ je veľa tekutín, najideálnejšie rehydratačné roztoky, no pokiaľ nemáš doma, pokojne stačí aj slabší čierny čaj a doň trocha soli a cukru, to tiež dodáva nejaké látky, ktoré pomáhajú

sasena158
4. sep 2017

@kllamarka my sme dostali aj napriek očkovaniu 😕

saty.predaj
4. sep 2017

@sasena158 dakujem

saty.predaj
5. sep 2017

@diana20
@koriblik
@kllamarka
@sasena158 maminky ako dlho ste mali vodnate hnacky? My uz 4ty den zacinam sa bat. Dakujem

koriblik
5. sep 2017

@saty.predaj my mame na striedacku uz dlhodobejsie

sasena158
5. sep 2017

@saty.predaj tusim 5 dni, cely cas kym sme boli v nemocnici, keby neprejdu tak nas asi ani domov nepustia.. skusajte ten cierny caj pripadne banan ak by drobec chcel.. nestrachujte sa, rotavirus je svinstvo ale da sa zvladnut, hlavne vela vela tekutin!!!

ivankaberrynka
5. sep 2017

Naša malá chytila rotavirus ako 14 mesačná. Nad ránom povracala postieľku, plienka pretečená hnačkou a teplota okolo 38 °C. Všetko čo zjedla, či vypila išlo von. Skončili sme na pohotovosti, lebo už začínala byť strašne malátna. Najprv 3 infúzie, na druhý deň jej tam ešte nič nedali jesť, len piť po troškách slabý čierny čaj osladený. Ďalší deň dostala suchý rožok, suchú ryžu, Marína keksy, DRU tyčinky a vývar.. Postupne dostala aj jablkovú výživu, aj zemiaky, aj mäso. Mliečne výrobky nám povedali že až o týždeň. Aj to najprv začať trochou masla. Hnačkovali sme celá rodina, niektorí aj zvracali. Ja som pila fatru minerálku a dostala ma z toho ako vždy zo všetkých tráviacich problémov. V nemocke sme boli 4 dni. Doma to už potom bolo v pohode, postupne sme zase všetko začali jesť.

diana20
5. sep 2017

@saty.predaj ja už si to takto presne nepamatam, ale proste ak sa bojis, tak choď ku doktorovi, on tu najlepšie povie, či je to normálne a čo s tým treba robiť.. 😉