Rozlámané nechtíky na nožičkách

eveen
8. dec 2007

Moja mala ma dost polamane nechtiky na nozkach a to uz od narodenia. Hlavne to ma na palceku. Mate niekto podobny problem? A co s tym robite?

vavka33
8. dec 2007

Aj moja Lea to maale len na tych prstekoch vedla velkeho prstiku,to preto,ze ked zacala chodit,tak chodila na spickach. 😉

elise
8. dec 2007

môj malý má tiež na palčekoch rozlámané nechtíky, ale snažím sa mu to vždy zostrihúť a opilníčkovať detským pilníčkom

eveen
autor
8. dec 2007

ona to ma skoro az dopoly nechticka

elise
8. dec 2007

malý má tak ako je necht tak vertikálne z kraja asi pol cm do vnútra nechtíka.doktorka mi hovorila aby som skúšala aj vodičku ako na pupčok

bibinka
8. dec 2007

ahojte- s týmto mám tiež bohaté skúsenosti,má to straší syn už od narodenia. Má to na palčekoch a má ich aj tak lyžičkovite tvarované.Skúšala som to aj pilníkovať a nepomohlo. Ani dr.sa nevyjadrila čo s tým, tak asi nič. Zastrihujem mu to do roviny,aby sa mu nezarástli nechty a snažím sa aby nenosil malé topánky. ale má už dva roky a má to stále rovnaké.Ostatné nechty má pekné a ukážkové. Druhý syn to nemá ,u neho zas bojujeme so zarastajúcimi nechtíkmi,ale to je už iná téma.

maca793
9. dec 2007

aj mi máme problém s rozštiepenými nechtíkmi na nožičkách. ani neviem prečo sa to robí. má to Simonka a Karolínka. najhoršie na tom je, keď sa nechtík zadrapí o ponožku ☹ ja im to strihám len povrchovo. nechávam to dorásť, nechcem im ublížiť s tým, že im to vytrhnem pinzetou. ☹

maca793
9. dec 2007

dobrý nápad, už dávno som sa chcela opýtať doktorky, čo to môže znamenať. zajtra beztak idem s malou, tak sa opýtam a potom dám vedieť. 😵

briluxina
9. dec 2007

Moj malý sa tiež tak narodil a stále mu to pretrváva. Tiež mu nechtíky ostrihám a opilujem. Pýtala som sa lekárky, že čo to je a prečo to je, no nevedela mi odpovedať.

certica
9. dec 2007

tak nas maly ma tiez s tymto problem, nechty na palcoch a malickoch ma zhrubnute a lamu sa mu pri krajoch, ostatne nechtiky ma zase skor tenke. vraj to ma po muzovi 😅 . tiez mi to lekarka akurat kazala zastrihavat rovnok, aby nechty nezarastali po bokoch. inac sa mu snazim, ked ma napadne, natierat mu to oliv. olejom z lek.

eveen
autor
10. dec 2007

maca793 nebola si u doktorky?

bibinka
12. dec 2007

ja som vypozorovala,že keď som dávala vigantol, tak to mal lepšie, lenže vigantol už neberie, tak sa mu to vrátilo. z toho vyplýva, že to bude z nedostatku vitamínov resp.minerálnych látok. my dávame teraz cez zimu preventívne cebion multi. efekt ale ešte stále nevidím. 😠

sofik
12. dec 2007

Ahojte! moja mala to ma tiez a ja si tiez myslim ze to su chybajuce vitaminy. Ma to hlavne na velkych palcoch. Ja je ich len dostrihnem a obcas zapilnikujem aby sa jej to nedralo o puncosky alebo ponozky.

bibinka
12. dec 2007

ma napadlo, ja som kedysi brala na lámavé nechty trojkombináciu minerálov,myslím, mg,ca a zn. a dosť mi to pomohlo.no ale ako dostať do deťúreniec toľké tabletky? 😠

zrzulka
15. dec 2007

nasa mala ma zase zadery na prstekoch na ruckach, co s tym*? este som jej nechtiky nestrihala snazim sa jej kremikovat ale nejako to ma stale

bibinka
15. dec 2007

zrzulka- zatiaľ to nestrihaj,nechaj malej dlhšie nechtíky ,a ak by sa škriabala, daj je plátenné rukavičky.ja som malému prvýkrát strihala nechty,keď mu prečniavali cez pršteky-asi ked mal mesiac.on ich mal veľmi mäkkulinké a tiež so zádermi. a potom sa to samé stratilo. dávali sme vigantol(aj dávame) a trochu mu spevneli.

vilinko
16. dec 2007

Ahojte a dakujem za rady ktoré ste už napísali s tými polámanými nechtíkmi moj malý to má tiež,ale trápi nás aj zlupaná koža pod palcom na nožičkách je to skoro ako pluzgierik ale prázdny a kožička sa stále odlupne,može to byť z chodačky?

bibinka
19. dec 2007

vilinko- a to má na prednej strane alebo zozadu?

maca793
22. dec 2007

baby, sorry, ale zabudla som sa doktorky opýtať, čo to môže byť, ale pýtala som sa na ananás, vraj ten deti môžu od jedného roka.

anielik
24. mar 2009

ahojte,
u nas tento problem pretrvava....hlavne na palcekoch na nohach, neviete mi pls poradit?
dik

eveen
autor
1. dec 2009

nam pomohol nivea krem obycajny hydratacny

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skrecok
19. jan 2010

Ahojte, aj my sa pridavame. Maly ma od narodenia zvlastne nechty na palcoch na nohach a zacali sa mu uz aj na rukach ☹ . A najlepsie, ze mu zacali zltnut palce, lekarka povedala, ze zatial potierat borovou vodou. Canesten nemozu take malicke deticky. Je to hrozne.
Na nete som nasla, ze rozštiepené nechty sú následkom plesní alebo naznačujú artritídu. Nepravidelné línie a zhrubnutie nechtov môžu znamenať tuberkulózu alebo chorobu kožného väziva 😕 . A Lyžicovito ohnuté nechty - do vnútornej strany vypuklé nechty, lámavosť a prepadnuté nechtové lôžko upozorňujú na nedostatok železa a vitamínov alebo sú následkom porúch prekrvenia.
Uz fakt neviem co mam robit. 😔

skocka1
9. máj 2010

caute-aj ja sa pridavam,moja mala ma tiez take zvlastne nechty na palcoch na nohach-ma to od narodenia-ma tam take ryhy..no a teraz sa jej zacali tak rozdvojovat nechty na rukach.. 😕 tak neviem,ze ci s tym mam zajst k doktorovi alebo co s tym...mala ma rok..nemali ste niekto podobnu skusenost?

gocrazy
9. máj 2010

Ahojte,
my mame s malym tento problem od narodenia, dokonca sme boli aj na chirurgii ked mal 1 rok, povedali nam, ze ma male nechtove lozka, casto mu to zarastalo, hnisalo, a zltlo, kazal nam pouzivat alpu, vzdusne ponozky a priestranne topanky. tento tyzden som snim bola u koznej, lebo sa nam to vobec nezlepsilo, tvrdila, ze nema ziadnu plesen, ze take male deticky mavaju bezne rozstiepene nechtiky alebo zazltnute, u nas su navyse velmi suche, to preto, ze ma extremne suchu celu pokozku a bol lieceny na atopicky ekzem, takze mu to preslo aj na nechtiky, vraj s tym netreba nic robit, len pravidelne natierat, bud olivovym olejom, alebo hocijakym kremom...tak uvidime...

tigri
9. máj 2010

starsia dcerka to mala od narodenia na rukach aj na nohach...na rukach sa jej to do cca 2 rokov upravilo, tam jej uz rastu krasne nechtiky ale na nohach to bohuzial ostalo....ja jej v podstate na nohach ani nemam co strihat, pretoze sa jej nechtiky zlomia skor, ako povyrastu....dr. jej robila aj rozbor krvi, ale ten je uplne v poriadku, takze nedostatkom vitaminov alebo mineralov to nie...vraj to niektore deticky mavaju a vyrastu z toho....mladsia dcerka to nastastie nema, ta ma krasne nechtiky...

hada
11. máj 2010

tigri, dakujem za presmerovanie mojeje temy, nenaslo to ce vyhladavanie ☹

nikam
16. jún 2012

@skrecok @gocrazy @sofik @bibinka Ahojte, pisali ste sem uz davnejsie, chcem sa spytat, upravil sa Vasim drobcom stav nechtikov? Prisli ste na nieco, od coho to mohlo byt? My bojujeme tiez, lamu sa mu v podstate vsetky nechty, velmi zle je to na palcekoch na nohach, tie mu navyse rastu dohora.

gocrazy
17. jún 2012

@nikam ahoj, nam sa to neupravilo, palceky mame stale zle, jeden nam dokonca aj sam odpadol a narastol novy, ten uz je krajsi, ale ten druhy stale rastie hore.jedine mu to alpou vzdy vydezinfikujem, ked robim pedikuru a zvrchu mu to vzdy spilujem, zostriham, v lekarni mi poradili dat batrafen, ale este som neskusala. alebo ist na kozne a tam zhodnotia, ci to nie je plesen...

gocrazy
17. jún 2012

@nikam a este sa snazite teraz v lete chodit v otvorenych sandalkach, aby mal nechtik co najviac miesta navolno...aj doma naboso, aby nezacal nechtik zarastat...

nikam
17. jún 2012

@gocrazy Dakujem Ti, teraz je teplo, takze aj bez ponoziek sa da. Zbehneme radsej na kozne, nech nam poradia, ci sa tomu nejak da pomoct. A dufam, ze z toho vyrastie, aj bez odpadnutia nechtika, ako u Vas. Joj, to muselo byt velmi bolestive. 😢