Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
nikam
15. nov 2017 Čítané 347x

Rok 2014

Keď mal syn tri roky, kúpili sme prvé balenie rybieho oleja s odhodlaním, že ho budeme užívať celá rodina. Chceme byť predsa zdraví, nechceme žiadne umeliny, tak s chuťou do toho!

Syn prehltol prvú pol-lyžičku, zalizol sa a pýtal ešte. Povzbudení týmto počinom, ktorý sme vôbec nečakali, sme sa s lyžičkami vrhli i my, dospeláci. Ja mama som hrdinsky prehltla a usúdila som, že teda tento spôsob posilňovania imunity ostane v našej rodine na chlapoch. Manžel, ocko olej na lyžičke ovoňal a v tomto okamihu bolo jasné, že celá fľaška rybieho oleja ostáva vo výsostnom užívaní nášho syna. Ktorému sme navyše museli vysvetľovať, že viac ako tej pol lyžičky za deň nemôže.

Rok 2017

Tentokrát sme dostali šancu s iným produktom rybieho oleja, značky Möller’s. Prišli nám balenia s citrónovou a ovocnou príchuťou. Ten ovocný, podľa veselého farebného obalu určený hlavne deťom, prišiel na rad ako prvý. Testovač prvý, syn: Lyžička oleja po večeri, slastný výraz, „Chutí ako gumoví mackovia.“ Testovačka druhá, ja mama: Lyžička oleja, pocit, ako keď pijete olej, ale fakt príjemná chuť. Testovač tretí, ocko: „Olej? Zabudni.“ Užívame teda dvaja, a to každý večer po jedle 5ml. Tu si môžete prečítať, prečo presne takto. Takže zistenie prvé:

 • Tento olej chutí vážne dobre, ako ovocný, tak aj citrónový. Nemá ani žiaden pach po rybách a jeho konzistencia je olejová. Prekvapivo, že? :slight_smile:

Rybí olej má mnoho pozitívnych účinkov na naše zdravie. Spomínala som ich vo svojom článku tu, ak sa vám nechce klikať, zopakujem. Rybí olej:

 • podporuje imunitný systém,
 • má schopnosť zlepšiť zrak,
 • zlepšuje stav pokožky a akné,
 • pomáha zlepšiť pozornosť pri hyperaktivite,
 • znižuje riziko srdcových ochorení,
 • prináša úľavu pri reumatoidnej artritíde,
 • pôsobí proti Alzheimerovej chorobe,
 • znižuje výskyt depresií,
 • pomáha pri strate hmotnosti.

Či je to tak, pri tomto teste nezistím. Jednak sú dva týždne testovania príliš krátka doba na vyhodnotenie, jednak väčšina vyššie menovaných nás našťastie netrápi. A snáď vďaka pravidelnému užívaniu ani nebude. Môžem však konštatovať, že:

 • Za tie dva týždne syn neochorel.

 Mesiac pred tým bol chorý dvakrát. Kašle, sople, kýchania... Veď to všetci poznáme. Teraz nič.

 • Zlepšilo sa nám trávenie.

Neviem, ako inak to distingvovane napísať. Proste ako často užívame, tak často aj chodíme. Viete kam. V synovom prípade veľký úspech. Možno by to tak bolo aj pri užívaní akéhokoľvek iného oleja, neviem. Môžeme niekedy porovnať.

 • Zlepšila sa mi pokožka.

Fakt. Mám radosť, pretože mať v mojom veku akné je už tak trochu hanba. Stále ho mám, ustúpilo však. Ak by mi niekto povedal, že po natretí sa olejom zmizne úplne, som ochotná skúsiť to. Fakt.

 • Zlepšenie pozornosti.

Keďže sa syn učí písať prvé písané písmená a čítať prvé dlhšie slová, pozornosť sa mu zíde ako soľ. Doteraz neobsedel nad papierom dlhšie, ako pár minút, teraz v kľude vyrieši niekoľko úloh. Tu by som to neviazala len na olej, ale je možné, že tomu dopomohol. Spolu s iným režimom, prístupom.

Na záver ešte pár slov k uskladneniu a baleniu. Rybí olej je veľmi citlivý na teplo, nesmie sa vystaviť teplote vyššej ako 25°C. Po otvorení sa môže skladovať len v chlade a je treba ho spotrebovať do troch mesiacov. Čo je ok, ak ste disciplinovaný užívateľ. Ak nie ste, užívajte viacerí. Budete rýchlejšie míňať a menej zabúdať :slight_smile: Fľaška má 250ml, to znamená 50 denných dávok, čo nie sú ani dva mesiace pre jedného. Stále sme ok. Nám po dvoch týždňoch každodenného užívania ubudlo z fľašky toľkoto:

Celkom sa teším, až tie fľašky vyprázdnime úplne. Sú totiž veľmi sympatické. Tak, ako len zelená sklená ploská fľaška môže byť. A ja, srdcom recyklátor, sa teším, ako do nich zavaríme domáci sirup, vyrobíme pekné etikety a rozdáme ako darčeky. Mám rada ten pocit, dať veciam druhú šancu.

#test_mollers

Zdroje: www.mollersomega3.cz  www.wikipedia.org

Čítaj celý článok
nikam
6. nov 2017 Čítané 324x

Niekoľko pravidiel, veľmi stručne :slight_smile:

Spolu s jedlom alebo po ňom. 

Aby sa rybí tuk ľahko strávil, je potrebné ho užívať  spolu s jedlom alebo bezprostredne po jedle, kedy dochádza k zvýšenému vylučovaniu žlče. Zároveň to napomáha vstrebávaniu vitamínov rozpustných v tukoch nachádzajúcich sa v prijatej potrave (vitamíny A,D,E,K). Ak sa rybí olej užíva nalačno, olej zostáva akoby plávať v žalúdku v oddelenej vrstvičke. Výsledkom je sťažené a spomalené trávenie, ktoré sa môže prejaviť ťažobou, grganím.

Jeden krát denne.

Rybí olej sa metabolizuje pomaly, zvýšené hladiny po konzumácii pretrvávajú niekoľko dní. Preto nemá zmysel užívať ho viac-krát denne (jdinou výnimkou, kedy je vhodné zvažovať delenie do viacerých denných dávok sú ľudia s poruchami trávenia z dôvodu nedostatočnej funkcie žlčníka).

Dávkovanie

5 ml denne od 3 rokov veku.

Rybí olej môžu užívať už bábätká od 4 týždňov, od niekoľkých kvapiek postupne až po 2,5ml denne. Od 6 mesiacov je denná dávka 2,5ml denne. Pozor, olej podávaný bábätkám má byť bez príchute, samozrejme vysoko čistý. 

Toto dávkovanie závisí od obsahu omega 3 mastných kyselín v oleji. 

#test_mollers

Zdroje: www.naturemade.com, www.mollersomega3.sk, www.wikipedia.org

Čítaj celý článok
nikam
3. nov 2017 Čítané 173x

Na jeseň sa mnohí siahame po rôznych prípravkoch na zlepšenie imunity. My synovi dlhodobo dávame rybí olej. Teraz testujeme značku Moller's Omega 3, na jeho účinky si však musíme apoň chvíľu počkať. Kým sa tak stane, prečítajte si, čo všetko môžeme očakávať :slight_smile:  

Nech sa páči, prečítajte si o pozitívnych účinkoch rybieho oleja:

 • Podporuje imunitný systém
 • Má schopnosť zlepšiť zrak
 • Zlepšuje stav pokožky a akné
 • Pomáha zlepšiť pozornosť pri hyperaktivite
 • Znižuje riziko srdcových ochorení
 • Prináša úľavu pri reumatoidnej artritíde
 • Pôsobí proti Alzheimerovej chorobe
 • Znižuje výskyt depresií
 • Pomáha pri strate hmotnosti

Nabudúce zopár riadkov o tom, ako správne uživať rybí olej.

#test_mollers

Zdroje: www.organicfacts.net, obrázok z www.mollersomega3.sk

Čítaj celý článok