RTG pľúc polročného bábätka

bonnie_clide
9. jún 2020

Doktorka nas poslala na snimku pluc. Ako to prosim vas prebieha u pol rocneho babatka? Ako ho znehybnia?

lienocka2808
9. jún 2020

@bonnie_clide dostanete olovenu vestu a chranic na krk a budete babatko drzat sama.

lenull103
9. jún 2020

@bonnie_clide ja som bola pri rtg,v jednej nemocnici som ho musela držať za ruky závesného 🤦‍♀️A v druhej v pohode ležal na lôžku,len som ho pridržala

deti95060810
9. jún 2020

@lenull103 😨

bonnie_clide
autor
9. jún 2020

@lenull103 fuha, za ruky zavesene male babo? To snad nie 😱😨

vikinkamarkusko
9. jún 2020

Ja som to mala 1krat ako 4mesacnou a pekne na ležato len som jej držala rucicky a museli sme za mesiac 5krat

kacena4
9. jún 2020

volakedy mali take umelohmotne "vaky" ci ako to nazvat vlozilo sa tam dieta a isla som von samozrejem vacsinou plakalo ale nemusela som byt ozriarena aj ja, teraz uz ho musim drzat ja aby sa nehybalo najlepsie je prist s prispatym dietatom na RTG napoly vyzlecenym a uz ho len dovyzliekat a polozit chytit s cumlikom a sup odfotit pockas ci ti povedia ze je nerozmazany snimok a ak je ok mozete ist lepsie je drzat ho poriadne lebo ak bude rozmazany fotite sa znova! drzte sa my sme sa tiez viackrat fotili

mogaa
10. jún 2020

@bonnie_clide tak záleží aké RTG nemocnica mala......aj u nás na poliklinike musíš pri RTG plúc stáť....

lenull103
10. jún 2020

@bonnie_clide no áno,ako je napísané vyššie,záleží aké rtg má nemocnica..tiež som pozerala veľmi krivo,že musí byt zavesený,ale bola to chvíľka,chvalabohu

nusyk
10. jún 2020

@lenull103 niekedy je nutná snímka vo vise, podľa toho čo lekár predpokladá, alebo hľadá, keby babo ležalo mohlo by to skreslit obraz. Pľúca a srdce su v stoji, resp. vise vernejsie zobrazené ako v ľahu. Verte mi ze ani personálu to není príjemné takto trápiť bábätká a stokrát radšej ich dajú lezkat no keď si lekár žiada vis veľa toho nenarobia.🤷‍♀️