Rybí olej na rozvoj reči

16. máj 2023

Poradite mi rybi olej na rozvoj reci 2 rocneho dietata?

chillibubble
16. máj 2023

neviem ako presne myslis otazku. neviem ci existuje rybi olej specialne na rozvoj reci. ale ja dcere davam cca od roka ochuteny mollers(jej viac chuti ovocny ale maju aj citronovy). a od 2 rokov celkom dobre rozprava.

autor
16. máj 2023

@chillibubble Ked ma dieta problem s recou, odporuca sa rybi olej. A tak sa pytam na to, aky rybi olej na rozvoj reci, kedze je vela vyrobcov. Snad si uz pochopila moju otazku.

chillibubble
16. máj 2023

ja len zato, ze neviem ci existuje olej specialne na rozvoj reci. tak ak moze byt akykolvek rybi olej, tak odporucam ten co som pisala. rybacinu citit len velmi jemne. mne ho dcera dobrovolne sama je.

thereisabear
16. máj 2023

Napr Rosita, Blue ice, niekto je spokojný so Zinzino. Za mňa aj ten Mollers je dobrý. A je aj nejaký špeciálne na rozvoj reči, ale to je skôr len marketing.

sajmonka_1216
16. máj 2023

keď si preštuduješ odbornú literatúru, zistiš veľmi presne čo pomáha na rozvoj reči....ale zázračný olej to určite nie je

autor
16. máj 2023

@sajmonka_1216 Aj logopedovia odporucaju rybi olej. Samozrejme trenujeme aj jemnu motoriku, ucime sa slova. Ale hladam zazrak. Kto ma dieta, ktore rozprava pomaly od 18 mesiacov, nikdy nepochopi.

yoxinka
16. máj 2023

Kamoška má syna s ťažkou dysfáziou, chlapček má už 4 roky, ale uisťujem ťa, že rybí olej na toto nefunguje.

kkovacovak
16. máj 2023

A to sa ten rybí olej leje do hlavy aby to dieťa vedelo rozprávať alebo ako presne to má fungovať? 😃

autor
16. máj 2023

Tak ja uz neviem, na internete je plno clankov, ako rybi olej pomoze na rozvoj reci https://www.jazykovko.sk/vyvoj-mozgu-a-kognitiv...

kkovacovak
16. máj 2023

Tak ale to máš trosku pomýlené. Rybí olej ti žiadne zázraky neprinesie. Omega3 je na rozvoj mozgu ale tým že začneš teraz dieťaťu suplementovať omega 3 ho naozaj nespasíš. Radšej mu zaveď do jedálnička 1-2x denne ryby a urobíš lepšie. To že mu dáš olej naozaj žiadny zázrak neprinesie

chillibubble
16. máj 2023

@kkovacovak omega 3 mastne kyseliny prospievaju mozgu 🙂

kkovacovak
16. máj 2023

@chillibubble ja viem veď to tam píšem

chillibubble
16. máj 2023

@kkovacovak hej, nedocitala som diskusiu do konca. takze suvis to ma. urcite z oleja ziska viac ako len z ryby... to je ako s inymi vitaminmi. pomarancov by clovek mohol zjest na kila a aj tak nedosiahne tolko, ako v jednej kapsule C-cka...

jajka2407
16. máj 2023

neviem preco mate potrebu sa tu hned vysmievat a vyvysovat a ponizovat...predpokladam ze autorka polozila otazku velmi jednoducho, ale podstata sa tym nemeni... ano, logopedi aj psychologovia odporucaju rybi olej prave koly omega 3 ktore obsahuje, ktore podporuju rozvoj mozgu...nam odporucili EYE Q a teraz naposledy Esprico, ale syn je uz starsi

kkovacovak
16. máj 2023

@chillibubble určite má prínos ale tak ako si to podla otázky autorka predstavuje to nefunguje. Preto píšem že nech spraví dieťaťu návyk na ryby nech začne prijímať omega 3 prirodzene ak tak nerobí a omega 3 nech je potom fajn doplnkom. Ale myslieť si že začne dávať dieťaťu omega a ono bude lepšie rozprávať je zlé pochopenie článku

jarnajar
16. máj 2023

My máme Mollers, dávam od roka.

majka1719
16. máj 2023

Moj syn zacal rozpravat ako 3r . Dnes ma 13r a usta sa mu nezastavia. Dcera ako 2r ma 8r a detto.

autor
16. máj 2023

Dieta mi ma 2 roky, a rozprava len - ma, ga, go, ga, mnau, mnam, be a ine. Potom su pismena, ktore nevie povedat, ako napr. t, tata nevie povedat. Kazdy den hravou formou sa ucime jednoduche slabiky, snazi sa, ale nevie niektore pismena vyslovit. Trenujeme aj jemnu motoriku. Preto som sa pytala ci tie omega nam pomozu. Stale cakam na zazrak. O par mesiacov, ked bude mat nase dieta 2,5 roka nas uz objendam k logopedovi.

majka1719
16. máj 2023

Moj syn zacal rozpravat ako 3r. A je to uplne zdravy chlapec. Pokial vsetkemu rozumie co od neho chces, preco to silis. Dcera moja ako 2r recitovala, synovi sa len NECHCELO. myslim si, ze je to uplne v poriadku

mia_von_prag
16. máj 2023

Ja som teraz kupila Equazen. Je pre deti od 1 roka. Dávám si ho tiež

https://www.equazen.cz/co-a-pro-koho-je-equazen/

yoxinka
16. máj 2023

Ja by som nečakala na zázrak, ale šla okamžite k odborníkom a riešila. Tvoje dieťa má dosť oneskorený vývin reči už teraz podľa toho, čo píšeš. V týchto veciach dosť platil, že čím skôr sa začnú riešiť, tým je väčšia šanca na zvrátenie stavu a opačne. Čo na to povedal váš pediater?

adnil
16. máj 2023

Ahoj, odporucam Zinzino, ale vopred upozornujem, ze kym sa doplni chybajuca hladina omega 3, je to niekolkomesacna zalezitost. A nie som predajca, ale matka dietata ktore to uziva …drzim palce, moj ma toez 2 roky, tiez bojujdme s recou ale nastastie vyzera ze sa to dost zlepsuje.

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3nikus30
16. máj 2023

Nečítala som všetky komentáre,ale jednoznačne zinzino

jesenzima
16. máj 2023

Zázrak v podobe oleja neexistuje, to, že niečo lekár odporučí, neznamená, že je to zázrak, skôr obchod .. tiež mám syna, ktorý nerozpráva tak, ako by mal, ale namiesto zázrakov v oleji trénujeme a trénujeme ...

autor
16. máj 2023

@jesenzima Aj my trenujeme a trenujeme. Mame aj karticky od kartulky (neviem ci poznas), ale aj logopedovia ich odporucaju. Podla obrazka pekne povie au, bo, be, me a plno inych, ale potom su pismena ktore vyslovit nevie, a aj ked na kuriatko na obrazku poviem kazdy den viac krat - pipipi, pozera mi priamo na usta, aj tak len zo zavretymi ustami robi nejaky zvuk. Lebo ani p vyslovit nevie. Takze nie ze nic nerobim a cakam na zazrak. Poctivo kazdy den trenujeme slabiky a velmi pomaly sa to rozbieha. Preto som myslela, ze omega trosku na rozvoj pomoze. A samozrejme o par mesiacov k lgopedovi pojdeme. Dlho sa na termin caka.

salima66
16. máj 2023

Prosím, pomáha ten olej aj na výslovnosť?

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubik87
16. máj 2023

Syn papal mollers citrónový...pokiaľ nepamätám drobec č rybky určite mu nezaškodí.. omega kys. prispievajú celkovo vývoju mozgu takže samozrejme aj reci 🙂 držím palčeky na skoré rozkecanie🙂

anel000
9. júl 2023

Ahoj, ako sa Vam dari s rozvojom reci? Pokrocili ste nejak?