Sab simplex a Espumisan L. Kedy začnú kvapky zaberať?

krpcisko
30. aug 2011

Chcem sa opýtať po akom dlhom čase začínajú zaberať tieto kvapky? vyskúšali sme oboje a zdá sa mi že má po nich spánok ešte nekludnejší a viac sa naťahuje, pučí a tlačí. Máte s tým niekto skúsenosti? sab simplex som vysadila ešte pred 2 tyždňami a espumisan sme nasadili včera na obed a neviem či ich mám tiež vysadiť a radšej nedávať nič.
ďakujem.

siusinocka
30. aug 2011

z tvojho profilu nevidím aké veľké je bábo, ale my sme boli na sab simplexe, ale len preto, žebo espumisan sa musí do nejakej doby od otvorenia spotrebovať a sab simplex má dlhšiu dobu... a malému sab veľmi dobre zaberal

mata222
30. aug 2011

nam zabral az infacol, zrejme kazdemu babatku vyhovuje ina zlozka z kvapiek...

lucia20
30. aug 2011

nam nepomohlo ani jedno ani druhe. u nas pomohol babycalm. hotovy zazrak...

sonka_d
30. aug 2011

My sme mali radšej SabSimplex, lebo Espumisanu musíš dať viac kvapiek, nekvapká ale tečie z fľašky a mala som pocit, že Sab aj lepšie zabral... každopádne najviac nám zabrala rektálna rúrka. Viem že sú voči nej rôzne výhrady a predsudky, ale keď som videla efekt - malý vôbec nereagoval negatívne na jej použitie a vyfúkol ako balónik... dokonca sa usmial... keby som to vedela od začiatku - objavivli sme ju, keď mal už 6 týždňov.. 😒

gretkab
30. aug 2011

Nam Babycalm nezabral vobec. Pouzivali sme SAB simplex - ale inak nas pediater tvrdi, ze SAB a Espumisan maju uplne rovnake zlozenie.

pimpulienka
30. aug 2011

my sme vyskušali snáď všetky. Boli sme ako tyždńove aj v nemocnici kvôli neutíchajucemu plaču.. Kolika ako hrom a presne 3 mesačná.Čo ako tak pomahalo bola masaž bruška s pupikom niekoľkokrat denne. naštudovala som si všelijake ťahy ako masirovať a uľaviť brušku.Pritlačali sme nožičky k brušku.Po 3 mesiacoch ako zazrakom prestala plakať, pučiť sa, nekľudne spavať a vydavať ubolene zvuky. Nebolo to ľahke obdobie, ale zvladli sme

lulu19
30. aug 2011

my sme maly aj baby clam ,aj sab simpelx aj espumisan no a nam baby clam vobec nezabral ,a espupisam a sab simplex pomohol ale najviac rektalna rurka ja na nu nedam dopustit pri kazdom prebalovani som malemu pomohla a vobec si na nu nezvikol a dodnes mu nasirujem brusko po kupani s pupikom ale to uz skor je ritual ako potrebne 🙂 🙂 🙂 🙂 drzim palce aby to preslo coskoro

lenka311
30. aug 2011

Nám espumisan zaberal výborne.
Ale predtým som jej dala masť pupík, masírovala bruško v smere hodinových ručičiek, potom cvičila nožičkami - pritlačiť a naspäť a keď už som si nevedela dať rady, skúsila som ten Espumisan. V tejto kombinácii sa jej vždy uľavilo - väčšinou sa pokakala a bolo dobre..
Ak kojíš, dávaj si pozor na to čo ješ..

ladytt
30. aug 2011

Aj my sme vyskúšali obidvoje, ale ani jedny nepomohli, zbytočne sme to tlačili do nášho maličkého, aj keď mu to chutilo efekt to nemalo, nakoniec však prišla pomoc v podobe probiotík, čo sme sa dozvedeli nie od doktorky, ale od kamarátiek okolo, všetkým bábätkám pomohli. Možno by pomohlo vyskúšať buď INFANTS DOPHILUS alebo BIOGAIA....

rozika2
30. aug 2011

Nám tiež nepomohol ani sab simplex, ani espumisan, ani infakol a tak sme všetko vysadili a začali brať BIO GAIA probiotiká a tie pomohli super!!!

danabel
30. aug 2011

Nám pomohol len Baby calm , pupík a Bio gaia

beruska.zuzanka
30. aug 2011

@krpcisko ahoj, treba poskúšať 😉 ktoré sadne, nám najlepšie pomohol baby calm 🙂 100% prírodné oleje, riediš prevarenou vodou... aj za prístupnú cenu pri pomere množstvo/cena 😉

simi251
30. aug 2011

U nas pomahal aj pomaha fenyklovy cajik.

fodorka
30. aug 2011

u nas espumisan nezaberal ale sabsimplex veru ano davala som dva niekedy aj tri krat za den skoro do 4mesiacov....ale uz klop klop je dobre.tak vela stastia

jespera
31. aug 2011

u nas sab sipmplex

tannia
31. aug 2011

ja mam kamosku,ktora davala espumisan L,pred kazdym kojenim,mala vypila 10flasticiek,take mala koliky ☹

bridget
31. aug 2011

Skocim sem otazkou - na pribalovom letaku Espumisanu je, ze je stabilny 4 tyzdne po otvoreni... Co znamena, ze je stabilny? Nema sa uz pouzivat po tomto case, alebo nema taky ucinok alebo nieco ine? Dala som ho dietatu aj po uplynuti tejto doby, tak snad to nebude problem 😒

lensam
31. aug 2011

bridget to znamena, ze to po 28 dnoch od otvorenia uz nemas pouzivat. uz to nie je stabilne, teda v lieku moze dochadzat k roznym reakciam, ktore ovplyvnuju jeho kvalitu. tak je to u vsetkych liekov po case pouzitelnosti. Nemusia vam len nezabrat, ale mozu aj ublizit. Radsej kupte nove balenie. Kratka doba pouzitelnosti (28 dni) po otvoreni sa tyka aj vsetkych ocnych kvapiek, ktore uz potom nie sterilne (bezpecne).

radlinka
31. aug 2011

nam zabral Espumisan L, sledovala som presne kedy ma bolest bruska a predtym dostaval kvapky do mliecka. Trosku si poplakal, ale bolo to fajn. Zabera aj Infacol. Teraz si davame probiotika a je po probleme. 😉 Do 3 mesiacov by to malo skoncit.

ilona3
1. sep 2011

Ja som používala u všetkých troch deti kombináciu sab simplex + rurka a celkom to pomahalo. Aj ked nebolo to ideálne no a davanie sab simplexu pri každom kojeni bolo trochu otravne a to hlavne v noci. Pri najmladším synovi mi odporučili Bio gaia kvapky ( dávajú sa 1x denne 5 kvapiek). Dávala som ju malému od 6 týždňov a po 2-3 dňoch sme prestali pouzivat rurku a vsetko bolo o.k. Biogaia by mala aj podporovať rozvoj imunity u dietatka pretože su to probiotika takze neublizia Takze ak mozem odporučiť my mame najlepšie skúsenosti s kvapkami Biogaia. 🙂
Držím palce aby ste sa zbavili bolesti bruska čo najskôr 🙂

stanislavao
1. sep 2011

ja som bola maximalne spokojna so sab simplexom, espumisan nam nepomohol vobec. sab zabral asi pri prvom pouziti. syn maval koliky podvecer kazdy den a so sab s. mu to hned pomohlo, ale davala som mu ho aj pol dna predtym, ako bol cas, ked maval bruska bol.

didi35
1. sep 2011

vyskusaj rektalnu rurku - moj syn vyfuci ako balonik a je klud. Namiesto chemie radsej masirujem Pupikom, teple kupele na brusko a rekt. rurku. Kaka sam aj bez rurky, ale ten vzduch z neho davam von rurkou.

blondyblond
4. sep 2011

Tu rurku sme pouzivali aj mi ked bol malicky ,najprv som sa bala aby si na to nezvykol ale lekarka mi povedala ze nie je to stara metoda a osvedcena,bez chcemie ako pise didi35.Koliky boli hned prec. 😉

patik114
19. mar 2021

Ja dávam malej sab simplex a mám pocit že jej nezaberajú vždy sa puči prdka a to dávam 3 krát denne ...:/