Sebapoškodzovanie u dcéry

lamamina
21. okt 2013

Mamičky, niesom tu nova,len som si zalozila nick novy koly anonymite. 😔
Mam problem so svojou 12 ročnou dcero u u ktorej dochadza k sebaposkodzovaniu.
Nieje to prvy krat co som jej nasla rezne rany na ruke, ktore si robi sama. Nechapem 😒
Sme sudrzna rodina, mam este dalsie deti, nase vztahy su super si dovolim povedat.
Snazim sa s manzelom, aby nase deti mali dostatok lasky a vsetkeho.
zial nasla si partiu, ktora to robi zevraj tiez ☹ ☹
Sme objednany na vysetrenie, ale stretli ste sa tym niektora?

katka0905
21. okt 2013

@lamamina ja ano, u jednej studentky v skole, kde som ucila, ale mala uz 15 rokov. Mama jej umrela, ked bola mala, vyrastala u stryka, ale vztahy mali podla vsetkeho v poriadku, harmonicke. Bola velmi pedantna, vo vsetkom chcela byt dokonala, tento jej problem s rezanim ruk vyustil do anorexie, a teraz je z nej uspesna modelka (neviem, ako je na tom s prijimanim strany, kedze zmaturovala a nemame na nu nijaky dosah). To rezanie ruk bolo podla mna takym upozornenim, aby si ju niekto vsimal - proste vyzadovala pozornost, bolo ju teba pocuvat... nakoniec s tym ale prestala az potom, ked sme bez jej vedomia povedali chlapcovi z vyssieho rocnika, ktory jej bol sympaticky, aby jej povedal, ze to rezanie sa mu nepaci (naozaj sa mu to nepacilo, povedal jej, ze je to nechutne), myslim, ze chvilu aj chodili spolu... ale skoncilo to. Skratka bolo to velmi pedantne dievca, ktore tuzilo byt dokonale vo vsetkom, aj znamky mala oproti spoluziakom nadpriemerne.

zita19
21. okt 2013

Toto asi v rodine nezvladnete. Toto je problem aspon pre psychologa ked nie pre psychiatra.

zahradka76
21. okt 2013

treba s nou co najviac travit cas, robit ako rodina spolocne veci a dostat ju prec z tej nebezpecnej partie. Samozrejme ambulantna liecba, sedenia by mali pomoct, ale v prvom rade je dolezite prostredie, v ktorom zije. Treba s nou vela komunikovat. Vsetko dobre prajem, hlavne pevne nervy.

rebroza
21. okt 2013

@lamamina a povedala ti preco to robi? co jej to prinasa?
ja by som o sebe povedala, ze mam k urcitemu sebaposkodzovaniu sklony. chvilku ma to drzalo na vyske. ked som bola z niecoho velmi nervozna, vedome som si sposobovala bolest, mala som pocit, ze takto uvolnujem nahromadeny stres.
tiez mi pomohlo, ze moj vtedy buduci manzel mi povedal, aby som "neblbla".
Ale je pravda, ze doteraz mam problem uvolnit zo seba nervozitu a stres. Len uz sa snazim uvolnit sa tak, aby som sebe ani inemu neublizila.