Separačná úzkosť 9 mesačného dieťaťa - skúsenosti

rencika8
20. jan 2015

Ahojte,moj malý má skoro 9 mesiacov a asi od 4-ho mesiaca ma separačnú uzkosť. Prejavuje sa to asi tak že nevydrží byt ani chvíľku sám len čo zbadá že vstanem a niekam idem spustí plač,najradšej by sa len nosil na rulách,v noci sa často budí a pri nikom inom nechce byt len pri mne. Prosím vas ako sa to prejavovalo u vašich detí? A ako dlho to trvalo? Som už z toho dosť na prášky lebo cele dni som sním sama a keď aj pride moja mama že by ho zobrala von tak nechce a len plače ked tam niesom a tie reči od ostatných že aký je urevaný a rozmaznaný ...ach
Prosím napíšte mi vaše skúsenosti a ešte je možne stým niečo spraviť či len vydržat?
Ďakujem velmi pekne za každu reakciu

igiana
20. jan 2015

@rencika8 ahoj, myslim si, ze keby napr. tvoja mama chodila ku vam castejsie a v tvojej pritomnosti by sa s nim hravala, tak by si zvykol a casom by siel s nou aj von bez teba

katkakovac
20. jan 2015

Skus s nim voac chodit medzi ludi, nechsa s nim hraju stary rodicia alebo ktokolvek v tvojej pritomnosti. Casom skus na chvilocku odist ale podmienkou je, ze ta nesmie vidiet odchadzat. Moj maly by aj z certom isiel ale ak ma vidi odchadzat, tak koniec sveta. Inak vydrzi bezo mna aj 4-5 hodin. Chce to len trochu trpezlivosti a pojde to;)

inull5
20. jan 2015

@rencika8 ahoj.no môj ma 14 mesiacov a este ho to neprešlo.doslova na mne visí,hrabe prsia,drží sa mojej nohy..pritom nie je vôbec bojazlivy,je to šikovný chrust ale je hrooozne naviazany na mňa.ako pises, vstanem že idem na wc a uvidí to tak už sa rozbehne za mnou a kričí "mama de je"🙂pritom mám doma este staršiu dcéru.no s na ňu je mimoriadne ziarlivy..

rencika8
autor
20. jan 2015

@inull5 a možem sa opýtat kedy to u vas začalo? A ako spinkava v noci?

sense
20. jan 2015

u nas 4 tyznde ale od piateho mesiaca byvala zvyknuta aj na inych ludi...

mmmj
20. jan 2015

@rencika8 je to uplne normalne, NIE JE rozmaznany, dieta ma mat jednu vztahovu osobu - matku. Je to narocne, ale ked to prijmes ako pozitivum, tak to bude lepsie. Mna povzbudil vyrok, co som niekde pocula, ze nikto nikdy ta nebude tak zboznovat a povazovat za dokonalu ako tvoje dieta teraz. Ste akoby jedno telo, si pre neho vsetko, jeho jedina istota, tak to ma byt. Uvidis, ze to prejde a potom bude komunikativny a sebaisty. Aj u nas to tak bolo s dcerkou, ze je rozmaznana a ze ved "nechaj mi ju, my s nou urobime poriadok" a teraz ju vsetci zboznuju, ze aka je skvela, komunikativna, sebavedoma a dobrucka. Kedze mala vo mne svoju istotu, ked ju potrebovala, teraz ani na mladsiu sestru vobec neziarli, vie, ze ju neopustim ani nemam menej rada. Tiez velmi velmi zle spala, tisickrat sa v noci budila, len pri mne chcela byt a sa kojit donekonecna, tak to preslo postupne. Aj ja som bola z toho na mozog, ale prezila som to a myslim, ze to stalo zato. Velmi Ti drzim palce, nech to zvladnes. 🙂
Ostatni do toho nemaju co kecat, nepripustaj si vobec tie reci...

rencika8
autor
20. jan 2015

@mmmj dakujem velmi pekne za názor,hneď mi je lepšie. Dakujem

mmmj
20. jan 2015

@rencika8 to som rada 🙂

inull5
20. jan 2015

@rencika8 u nas to mám pocit že je tak asi od začiatku..nemal rád ked ho nosil niekto iny aj ked bol bábätko..v noci?zle..lebo uspavam ho iba ja,aj to u nas posledný mesiac trvá viac ako hodinu..potom spí ked sa zadari tak dve hodky,potom sa preberie,musím ísť ja lebo chce cucat prso muža odmieta išli ho to no dlho nevydrží lebo proste sa pomrvi a zistí že tam nie som a hotovo zas je hore.potom už ked cíti že som tam ak celkom ok ale pije mlieko dosť a hlavne ráno.od babatka ale spinka so mnou,aj staršiu som tak mala.ta sice spala v postielke tak do 4 mesiacov no malý asi 1 noc..u nas možno veľa spravilo aj to že bol operovaný a v nemocke sa na mňa už úplne upol..