Šiesta choroba - horúčka

22. feb 2023

Ahojte, pri šiestej chorobe musí byť prítomná horúčka alebo nie? Môže byť že len vysev bez horuciek? Ďakujem

kamowa
22. feb 2023

musi byt horucka

autor
22. feb 2023

@kamowa dcérke sa urobil vysev popoludní a je vyhadzana cela, ráno pôjdeme k dr. Bola aj v kontakte s osobou ktorá mala kiahne, ale myslím že tie to nebudú. Teda zatial tak nevyzerajú

kkovacovak
22. feb 2023

Nezjedla niečo nové? Pre šiestu je práve teplota typická.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hviera81
22. feb 2023

teplota - staci len zvysena, moj tak mal, jeden den 38, potom uz len cez 37, a vysev dosiel na 4ty den

eliskaaerika
22. feb 2023

Dobrý večer. Moja dcérka prekonala šiestu chorobu v čase, keď mala 1,5 roka. Bola na odbery a čakala ju operácia hernie. Mala som vtedy veľmi dobrú pediatričku. Dcérka mala 4 dní takmer 40 teploty a potom sa jej po telíčku spravili vyrážky na 2 dni. Veľmi som sa zľakla, obávala som sa, že sú to vtedy aktuálne osýpky. Lekárka mi o polnoci povedala tak, ako to aj bolo 4 dni vysoké teploty, potom sa vyrážky počas 2 dní. Potom bolo všetko v poriadku.
Držím Vám palce, hlavne veľa zdravia. Všetko dobre dopadne ❤️. Erika.

zorkahorka
22. feb 2023

Dcera mohej znamej teplotu nemala ... a siestu chorobu dostala druhykrat

autor
23. feb 2023

Dcérka má 2,5 roka, zvýšenú teplotu nemala vôbec. Už týždeň je doma keďže brala ATB lebo bola chorá. Dr dnes nerobí takže zbehneme má pohotovosť, keďže netuším čo to je. Vyzerá to takto nejako. Do rána sa to síce nezhoršilo ale obávam sa či to nemôže byť reakcia po ATB ale žeby až po týždni?

hopeja
23. feb 2023

Nemusi byt horúčka, nas malý nemal horucku a mal siestu, potvrdene od dr a nakazil aj iné deticky bohuzial, lebo sme hneď nevedeli ze je to siesta choroba, mal len zo tri vyrážky na zaciatku a žiadnu horucku

hopeja
23. feb 2023

Po atb sa moze vychádzať aj neskor, nie hneď...moja sa vyhadzala den po dobrati atb i keď týždeň to uz je dosť dlho

autor
23. feb 2023

@hopeja ATB dobrala včera, zle som sa vyjadrila, pardon