Silná hnačka

lucia006
4. jan 2014

Ahojte obraciam sa na maminy ktore maju s hnackamy u dietatka skusenost,moj maly cez tyzden konkr,vpondelok zacal brat sirup proti kaslu solmucol a aerius kde pise neziadajuce ucinky deticky eo 2rokoch,ze mozu mat ztoho hnacky ,a moj zacal mat predpokladame ze sliekov redsiu stolicu no vcera a dnes to uz je dost zle skoro ako voda raz zelenej farby raz zltej ,dr som vcera volala ze mam davam smectuntak davame ,ale ja som mu aj tie sirupy uz dnes nedala aj ked vravela,ze ich mam nadalj podavat so smectou spolu,.neviem ci nemam ist dnes na pohotovst snim aby mi dali nieco silnejsie na zastavenie ,bojim sa aby neskoncil vnemocnici,idu mu aj stolicky citala som,ze aj stoho moze mat redsiu stolicu ,je to tak???davam mu pit pigi caj banany ryzovy odvar krupicu slupik coly ,a nic zatial,hnackuje stale 😒

lubka1983
4. jan 2014

@lucia006 ahoj my mame hnacku casto,ale ten virus kde aj vracas nedavaj mu na silu nic .podla mna to neni zliekov.kolko ma rokov?ci mesiecov?aby nebol dehzd dav sem tam pepsi jasne ze nie vela a slane tycinky.pepsi ze nieco obsahuje co pomaha daj dva dni dietku nemuslim tym aby si mu nedala jest.....smectu by do seba nedali ani moji hylak kvapky,endiex ale to su tbl., a na predpis proti vracaniu mame od doktorky tbl costi.....

lubka1983
4. jan 2014

@lucia006 a ma kasel?moj maly bere tiez aeirus mal vcera hnacku a vrcala tak sme vynechali davku lebo to bere na imunitu tak neva a zacnem zasa od zajtra davat

lubka1983
4. jan 2014

@lubka1983 on je asi malicky,ze?

sarinka2012
4. jan 2014

@lucia006 Ahoj,mrzi ma ze sa takto trapite,ak pije v dostatocnom mnozstve tekutiny,tak by nemal byt problem s dehydrataciou,v kazdom pripade najjasnejši znak dehydratacie u takeho maleho dietata je prepadnuta fontanela,ked to spozorujes,tak by som radsej navstivila pohotovost a nam pri hnačkach pomohli čučoriedky,ak si to este nevyskusala,tak skus 😉 je to overeny a znamy prirodny "liek" proti hnacke (kludne si to daj do googlu a uvidis sama 😉 )ale samozrejme deti ako aj dospely reaguju individualne,urcite tym ale nic nepokazis,dcerka ich papa tak ako ich kupim,po jednej si uždibuje uz cca od roka,ale ak nema syncek dost zubkov a nie je zvyknuty na tuhu stravu s vacsimi kuskami,tak mu to radsej rozpuc a davaj lyzickou,predsa len je to male bobulovite ovocie s klzkou šupkou a moze lahko zabehnut ,prajem skore uzdravenie.

laskavamama
4. jan 2014

Hylak ,banan...ak nechce papat to je normalne ,len dbaj aby vela pil nech sa nedehydruje.
Hnacka je aj ocistny sposob z tela odchadzaju bakterie..Telo sa cisti...Ale vsetko v primeranej miere.
A este cucoriedky a cucoriedkova stava.

zuju2
4. jan 2014

Mojich dvaja práve prekonali aj hnačku so zvracaním, tiež hnačkovali iba vodu. Dávala som im smectu, ale najviac zabral čaj so sušených čučoriedok. Hnačku mali jeden deň. Jeden mali aj teplotu. Trvalo to asi 3 dni. Treba veľa piť. Jesť banán, sucháre, ale moji nechceli nič, len pili. Začali jesť len dnes od1.1.

lucia006
autor
4. jan 2014

@lubka1983 ano kasle preto mu predpisala a odkedy ho zacal brat odvtedy zacal mat redsiu stolicu a teraz posledne 2 dni uplne a casto 😒 ma 14mes,pije vela cajiku a vody,nezvracia....bojim sa joj ☹

luba28
4. jan 2014

@lucia006 vela,vela tekutin,hylak,cucoriedky,alebo borovnice,banan,

lucia006
autor
4. jan 2014

@sarinka2012 dneska rano som mu uz dala borovnice to je vlastne to iste, 😉 mali sme doma zavarene zjedol asi 5lyziciek ,on pokuse vsetko takze jedol cele bobulky, snad zaberie no zatial nie,tak pije dostatok tekutin uz vypil od rana 3tiu flasku caju,aj mlieko,strasne to je pozerat sa jak sa trapi raz hnacka raz hlieny raz kasel furt daco 😢

lucia006
autor
4. jan 2014

@laskavamama uz som dala dnes cucoriedky teda borovnice,snazim sa aby pil vela zatial pije,tak dufam ze nemocnica nam nehrozi ,a sirupy co nam dala dr som vysadila.rano spapal tycinky a banan

lubka1983
4. jan 2014

@lucia006 nemusis sa bat skus tu stavu z cuco banan hylak.......ja by som nedala vela naraz pit len po troskach ...ok?a to prejd emozno toje kombinacia zubky,lieky.....a ma hnacku.

lucia006
autor
4. jan 2014

@zuju2 moj hnackuje od stvrtka ☹

lucia006
autor
4. jan 2014

@luba28 ten hylak budem musiet ist dnes kupit na pohot,lebo mame doma len smectu no zatial nezabera 😠

lucia006
autor
4. jan 2014

@lubka1983 dufam,ze nie ziadny crevny katar ,lebo kmoska hovorila,ze ked je aj zelena stolica ,moze byt prechladnute crievka ci co, 😒

miriama11
4. jan 2014

Ahoj moja mala teraz črevnu vyrozu a možem povedať že Smekta veľmi dobre zaberá .no a čučoriedky a dokonca aj sušené figi.no a veľa vody môže aj minerálku bez bubliniek.a na kašeľ skús vymeniť my sme dávali Bronchipret a je to bylinkove takze sa môže brat dlhodobo a veľmi dobre a rýchlo zaberá.

luba28
4. jan 2014

@lucia006 a este probiotika kupte nejake,...

lucia006
autor
4. jan 2014

@luba28 ano myslela som na to ,lebo bral ked bol mensi biogaiu aj babylac

lucia006
autor
4. jan 2014

Kto daval svojmu dietatku kulisek?mne to dali na pohotovosti dnes,ale to je prilis slane maly mi ztoho nechce vypit ani kvapku ☹

luba28
4. jan 2014

@lucia006 poznam to,je to pre doplnenie mineralov,lebo u malych deti je rychly nastup rozvratu v organizme,.....ja som to davala po troske do caju,alebo pepsi-coly,.....

lucia006
autor
4. jan 2014

@luba28 no keby som to mohla dat dala by som aj ja,ale pisu jeden sacok do 250ml vodyk tak mam skusit rozrobit vo vode a tak naliat do caju aspon polku ztoho?to tiez dobre vymisleli slane to je jak fras a toto maju pit male deti 😒

luba28
4. jan 2014

@lucia006 heeej,tak som to rozrobala aj ja,.... 🙂

bosoriak
4. jan 2014

@lucia006 Ahoj, ja som to nedavno davala mladsej dcere, nie je to zas az take slane ako pises. Viem to presne, lebo sme aj my dospelaci prekonali crevnu chripku cez Silvestra 🙂 Je to hnusne, sladko-slane, ale uzasne to pomoze. Davam to deckam tak, ze to zalejem koncentrovanejsie, nie 250ml, ale tak 180. Natiahnem do striekacky a ony to vypiju naraz. Niekolkokrat za sebou. Potom to zapiju normalnym cajom.

Inak na crevnu chripku este pomaha slaby cierny caj, my sme jedli kukuricne chrumky a slane tycinky. Po prvom dni uz dokazali zjest aj kuraci vyvar.
Teraz je strasne vela tychto crevnych chripok, je to velmi nakazlive, takze ste to podla mna niekde chytili ako bonus k tomu, co uz mate.

Inak ak to bude trvat viac, nez 3-4 dni ta hnacka s horuckou, odporuca sa ist k lekarovi.
Vela stastia.

lucia006
autor
4. jan 2014

@bosoriak no mne sa to zda iba slane a leovi to evidentne nechuti ☹ skusim do striekacky ale to bude isto vrieskat ,on si neda este vysvetlit ,ze mu to pomoze,aj so smectou je problem mu ju podat a pritom je prijemne sladka,tycinky papal trosku banany borovnice kusom krupice a popil cierny caj a ryzovy odvar tak uvidimevnoci,lebo lekarka nam povedala ze mlieko nesmie,a pritom on vnoci musi vypit 2 flase tak neviem co budeme robit ☹ moze byt ,ze chytil,lebo sme boli na krcnom a tam kopa deciek,ale ja som preistotu vysadila sirupy co nam dali.

senta_sofia
4. jan 2014

nam super zabral enterol, maly mal tiez silne hnacky v takom veku ako tvoj, isla z neho zlta voda, tiez som hladala, ze co mu mozem dat, smectu sme mali asi jeden den, ale potom mi to nechcel a mala som pocit, ze mu nerobi dobre... nas zachranilo dojcenie, lebo do ust nechcel dat nic, skusala som ryzovy odvar, kuliska sme mali tiez, netusim, ako sa to da dostat do dietata.

lucia006
autor
4. jan 2014

@senta_sofia aj mne to dnes poradili vlekarni ze ten kulisek simusim kupit lebo je to njlepsie pre dietati pri hnackavh,no nevedela so dostat do nho lebo ked som skusala stou striekackou od nurofenu dat smectu tak reval na zive raty a potom sa moze zadusit ked mu to strieknem ked place,teraz som to dala do caju polku tak uvidime, enterol nepoznam ,zatial je na smekte tak uvidime, 😒

luba28
5. jan 2014

@lucia006 no ako????

zuzana1404
5. jan 2014

My sa trápime s hnačkou už týždeň, jeden deň je lepšie a potom zase sa vrátime tam, kde sme boli. Moja má 7 mes. a kojím ju- dr. skonštatovala, že je dobre hydratovaná, výter z recta bol ok, teploty nemá - vraj nejaký vírus. Ale tak dlho? Myslela som tiež na zúbky, ešte nemá, či to nemôže byť s týmto spojené. Smectu som jej dala raz a to som jej ju len dala do pusinky a už ju z nej naplo a povrackala sa. Takže smecta u nás nepochodila. Dávam jej banán, dojčím a po troške jej dávam tbl.Reasec do môjho mliečka. Ale mám pocit, že sa to vôbec nelepší. Staršie dve deti nikdy nemali tak dlho hnačku-nanajvýš dva, tri dni a to najstarší prekonal aj salmonelu a tak dlho nehnačkoval. Už neviem... ☹

lucia006
autor
5. jan 2014

@luba28 joj strasna noc strasne doobedie vnoci bol vkuse hore lebo nepil mlieko mu chybalo ani na veceru ani vnoci,bo nam na pohot,kazali mu nedat pit mlieko,dobedu bol urevany malatny nic dietne mi nechcel spapat akurat ze hnacky uz nemal,tak somsa rozhodla ,ze mu uvarim kuraci vyvar s mrkvou rezankamy a tarhonu skuracim maskom napraskal sa jak nikdy a hned to bolo usmiate babo.... 😉 takze dufam,ze som mu neuskodila dnes kakal len raz 😉

luba28
5. jan 2014

@lucia006 no supeeer,tesim sa s vami,ze to najhorsie za vami,....polievocka by nemala poskodit,ved teplucka na brusko dobre urobi,.... 🙂

luba28
5. jan 2014

@zuzana1404 nejake probiotika by som dala,...a banan by uz mohla tiez,....