Sirup na posilnenie imunity pre trojročné dieťa

janula2511
10. máj 2015

Mamicky poradte aky sirup mam kupit ja imunitu pre dieta.septembri zacal skolku a stale sopli a kasle.priedusky.poradte ktory najlepsie zabera.dakujem.

barbora21
10. máj 2015

Ja mam zlu skusenost s imunoglukanom, vobec nam nezabral a velmi dobru skusenost s kapucinkou (tinktura z bylin alebo pupenov) 🙂 ta nam velmi pomohla.

nanuskal
10. máj 2015

Ja si myslím, že ak nasadis Imunoglukan, tak by mohol zabrať. Len ho treba užívať pravidelne a dlhodobo ;)

lila69
10. máj 2015

Nechcem ta sklamat, ale nic zazracne asi neexistuje. My sme toho vyskusali kvantum, a investovali do sirupov a iných vychytavok na podporu imunity nemale peniaze a nic. Jednoducho niektore deti su v skolke chore viac, niektore menej.... Treba sa s tym zmierit a vydrzat. Druhy rok v skolke bude lepsi, uvidis.
Co ti mozem poradit, skuste otuzovat, vela zeleniny, ovocia, na jesen kysla kapusta..... Zasad si tymian a narob sirup - pomaha pri kasli, pripadne sa zasob inými bylinkami na zimu a jesen...

bonaqa2013
10. máj 2015

My sme tiež vyskúšali rôzne sirupy na jedenie a nič nepomohlo. Škoda e. V lekárni by tie žienky predali aj vlastnú mať do cirkusu, keby mohli. tým už neverím nič a vraj nakupujte u odborníkov.....

frotta
10. máj 2015

zralociu chrupavku.kolostrum .probiotika

sissy27
10. máj 2015

@janula2511 žiadne drahé sirupy nepotrebuješ... stačí kvalitná strava - veľa ovocia, zeleniny, kvalitné mäso - ideálne z "domácich zdrojov" - čo by v lokalite DS nemal byť žiadny problém 🙂 aktívny pohyb na čerstvom vzduchu a otužovanie... nebáť sa cibule, cesnaku na chlebík, byliniek na tanieri aj v nápojoch, medu, zázvoru... a ak predsa len chceš do niečoho investovať, tak úplne obyčajný vitamín C...

janula2511
autor
10. máj 2015

A arko defenses je ucinny?

nibiru
10. máj 2015

@janula2511 opisem ti ako to bolo u nas do 3r. maximalne zdrava dojcena 27m. po skonceni dojcenia 1 rotavirus velmi zly priebeh oslabil imunitu to bolo v decembri počas roka bežne prechladnutia v septembri isla do mš a živa pohroma hned od nastupu 5 den chora zakaždým ako dosla doliecena od iných soplavych a chorých detí všetko chytala nakoniec v decemri ostala tak chora že 6tyždnov kašel spolu mala za 3 mesiace 5x antb. a to moja pediatrička ich velmi nerada dava cpr vždy negatívne ale výtery vždy pozitívne od moraxeli,pneumokoka atd... skončili sme na imunologii ako imunodefictna nikdy nehoručkuje rok brala imunor ,3 mesiace ribomulin bez odozvy rok je na aeiruse minuli rok jej zistilili aj alergiu na soju ta jej oslabovala imunitu za tu dobu sme vyskusali všeli čo ostali sme verný kolostrum junior su to jahodove tablety na cmulanie a denne je probiotika jameison su vyborne cenovo dostupne 60tabl. stojí 11€ nemá problém ich cmulat chutia ako jahody tak ale tie musí hlavne kvôli alergii hoci je na diete ,lara bola odchovana so zvieratami,večne cele dni vonku v lete na zahrade od narodenia sme byvali vonku za každého počasia ,žiadna sterilita vela zeleniny ovocia a prd s toho.

nibiru
10. máj 2015

musím odporučiť tiež morsku vodu s medou naposledy mala sople že nevedela dýchať a za 2 dni po sopli ani chýru bez nosných kvapiek to sa mi za 2r bojovania zo soplom ešte nestalo,u nás sú to vždy sople zapalené oči zatekajuce sople sposobuju kašel ,neraz sopel netecie von ale dnu a dusí sa vždy zo zatekania hlienov

ivet1371
11. máj 2015

Pre mna super Arko Defense kids

libka1
11. máj 2015

@nibiru ahoj, mozem sa spytat, aerius davas dlhodobo? moj syn ma alergiu na brezu a kazali mi ho davat. ja nie som velmi zastancom liekov a tak ked nema problemy (co teraz momentalne ma, vyhodil sa mu ekzem atopicky a po veceroch sa mu zle dycha) ho nedavam. len nechcem nic podcenit, ale zas liat do neho cely rok preventivne nieco sa mi tiez nepozdava 😅 preto sa pytam kedze som si vsimla ze pises ze ho beriete uz rok. momentalne ho davam aj ja, ale rada by som prestala ked sa nam stav zase upravi...

monyka92
11. máj 2015

Imunoglukan 😉

denyssa
11. máj 2015

@janula2511 Nám pomohlo na nejakú dobu Kolostrum, ale dcéra bola potom už imunna aj na toto. Najviac nám pomohol aktívny pohyb na čerstvom vzduchu a za akéhokoľvek počasia. V zime nám von aj zelenkavé sople vyštípalo 🙂

mysha
11. máj 2015

My mame odporucene imunologickou Imunoglukan - prevencia proti beznym virusovym prechladnutiam. Predtym v zimnom obdobi, ked je vysoka chorlavost v skolkach, sme mali predpisany Ribomunyl - ochrana skor pred bakterialnymi ochoreniami.

nibiru
11. máj 2015

@libka1 aeirus.je v podstate antihistamium urcite zvlada sople a choroby lepsie lepsie tym ze sa.soji uplne vevieme vyhnut je vo.vsetkom je to ine ako.sezonna alergia ona ma.problemy zo.stolicou ak prime.soju oslabi jej to.este viac.imunitu a.ostane.rychlejsie.chora.oproti minulemu roku mala.len.raz antb.a ms vydrzala.reko
rdne 4 dni po.sebe minuli rok.to.bolo.max dva dni.

janula2511
autor
12. máj 2015

@denyssa a ten kolostrum je na co vsetko?a je to aj od 3rokoch?

spirit16
12. máj 2015

tak ako pise lila69 a aj ine kocky

Nic zazracne neexistuje. Kazde dieta tymto musi prejst. A ked ochorie, tak najma sa snazit telu dietatka pomoct a podporit procesy, ktore zacali prebiehat, teda, podporit vylucovanie hlienov, napriklad vhodnymi cajmi,domacimi sirupmi a potenim. Urcite nepouzivat nic, co priznaky len potlaca a teda telo sa nemoze dostatocne ocistit.
Vyborne su rozne domace sirupy, ktore si mozes najst na nete. Ked Ta nebavi,robit si tieto sirupy a maste sama, tak napriklad z Justu, ktory pouziva vo svojich vyrobkoch extrakty z byliniek mozes siahnut po:
Tymianovy krem - vyborny na uvolnenie hlienov z hornych a dolnych dychacich ciest (zaroven umozni dietatu lepsie dychat)
Eukasol - podobne ako tymianovy krem, ale je to sprej, ktory sa strekne do vzduchu, alebo na vlhku plienku, ktora sa do postielky, vacsim detom sa strieka na vankus (zpriechodnuje dychacie cesty, detom sa lepsie dycha), taktiez ciastocne dezinfikuje vzduchu a zabranuje alebo minimalne spomaluje prenos bakterii vo vzduchu
Tannen sirup - vyborny na kasel
Echinacinovy sirup - celkovo na podporu imunity

a mnoho inych dobrych veciciek

denyssa
12. máj 2015

@janula2511 robia ho aj pre malé deti vo forme sirupu, ale ten je strašne drahý, ak si dobre spomínam nejakých 20 - 25 eur na mesiac. Ale ja som dcére od 2,5 roka dávala Kolostrum Junior vo forme tabliet, resp. vyzerá to ako ovocné čočky. Dá sa to výborne rozhryznúť. Na obale bolo síce uvedené od 3 rokov, ale ak vie tvoje dieťatko v pohode cmúľať cukrík alebo to rozhryznút, tak nie je problém.

janula2511
autor
12. máj 2015

@denyssa v leksrni sa da normalne kupit ze?nie len cez internet.

denyssa
12. máj 2015

@janula2511 Dá sa aj v lekárni, ak nemajú, popýtaj ich, nech objednajú. My sme mali Kolostum junior od Edenpharma. Jedna krabička vyjde niečo cez 7 eur.

bleee
12. máj 2015

ahoj, nam zabral jedine Bronchovaxon. Je na lekársky predpis, ale môže ho predpísať aj obvodná lekárka, nielen imunoalergologička, takže super. Berie sa 3 mesiace, každý mesiac po 10 dní za sebou. Odporúčam začať až na ďalší šk.rok v októbri-novembri, nech v zdraví prečkáte zimu, teraz sa už podľa mňa neoplatí, za chvíľu je leto a prázdniny. Čo sa týka voľnopredajných sirupov, syn bral 10 mesiacov Imunoglukán a sú to vyhodené peniaze. To isté aj homeopatiká, tiež som nepostrehla účinok. Ani preventívny ani liečebný

david93
12. máj 2015

aj my máme negatívnu skúsenosť s Imunoglukánom, aj s Echinaceou
teraz máme prvý Imunor z alergo tak uvidím či to pomôže... skúšali sme aj kolostrum, megadávky vit. C (svrbelo ho celé telo), probiotiká v kapsuliach, prášku, aj v jogurtoch a probiotických výrobkoch, zatiaľ 0 bodov

david93
12. máj 2015

@bleee môj syn z Bronchovachomu vždy ochorel, lebo keď si prečítaš zloženie, ono sú to vlastne oslabené bacily, proti ktorým bral ATB

veronicka1901
12. máj 2015

@janula2511 Nam absolutne nepomohol.

elizabethia
12. máj 2015

@janula2511 odporuca Colostrum od LR, po pripade od ineho predajcu, ale velky pozor na sposob spracovania, aby nebolo konzervovane a tepelne upravovane .... uplna pecka, odskusane na mojom synovi, mne a manzelovi, dokonca na rodinnom znamom ... priklad: maly zacala v sobotu rano soplikovat - riadne, sopliky skoro po bradu, na obed uz uplne cerveny nostek a horna pera od utierania, hned rano som nasadila Colostrum a davala kavovu lyzicku cca. 3 ml kazde tri hodiny, vecer bez tecucich soplikova a na dalsi den uplne v pohode .... dalsi priklad: znameno dcera 2r. chytila horucky, z nicoho nic, opat rovnaky postup davkovania, neprerusovane aj v noci kazde trihodiny, teploty nepresiahli 38,5 stupnov, na treti den sa dieta vyhadzalo a zistili jej siestu chorobu, lekarka sa cudovala preco mala iba take nizke teploty, ze pri tejto chorobe su teploty 40 a dieta casto v krcoch..... takze iba vrelo odporucam 🙂

elizabethia
12. máj 2015

@janula2511 aby som este doplnila, spolocnost LR ma tekute colostrum 100%, bez tepelneho spracovania, preto je take ucinne, testovane nezavislym institutom, mala som aj z lekarne ale s tym som vobec spokojna nebola 🙂

bleee
12. máj 2015

@david93 môj syn ho bral už dve zimy a výsledok vidím. Kým pred liečbou bol max. 5-6 dní za mesiac v MŠ, po druhej 10 dňovej dávke už chodí do MŠ tamer nepretržite. Po prvom sáčku/tabletke ešte nevidno účinok, po mesiaci-dvoch už hej. Aj môj syn je z času na čas prechladený, ale trvá to max 2 dni, predtým týždeň dva. Bronchovaxon nie je liek, ak ho dáš už chorému dieťaťu, nevylieči ho. Pôsobí na imunitu a na jeho výsledok treba počkať. navyše je cenovo dostupný oproti všetkým tým predraženým neúčinným sirupom

veronicka1901
12. máj 2015

@bleee celkom si ma potesila, my tiez uzivame Broncho - Vaxom. Prvu davku sme vybrali v marci, nepretrzite 30 dni. Potom mesiac pauza a teraz berieme prvych 10 dni z dalsieho balenie (potom bude 20 dni pauza, atd.). Snad tiez pomoze. ATB sme mali zatial len raz, ale presli sme si niekolkymi laryngitidamy, hroznymi kaslami a soplami.

david93
12. máj 2015

@bleee možno niekomu zaberá, môj syn dobral celé balenie, vyhádzal sa okolo úst (u neho typická reakcia na streptokoky) a ďalších 10 dní doma s ATB

veronicka1901
12. máj 2015

@david93 uz pri prvom baleni ste mali taketo prejavy? Lebo my sme to prve balenie v pohode zvladli a od marca mala uz len raz kasel a raz 3 dni teplotu (slabsi brusny virus). Inak celkom v pohode.